Drukarki i skanery

Drukarka i oprogramowanie

przeczytasz w 3 min.

Deskjet Ink Advantage 6525 to jedno z najwydajniejszych urządzeń z portfolio atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych, jakie oferuje firma HP. W utrzymanej w czerni obudowie kryje się kolorowa drukarka atramentowa i płaski skaner, które pracując w tandemie, mogą służyć jako prosta kserokopiarka.

HP Deskjet Ink Advantage 6525

HP Deskjet Ink Advantage 6525

Nie nadaje się ona jednak do częstego wykorzystywania jako kserokopiarka, gdyż wydruki z niej są dużo droższe, w porównaniu do uzyskiwanych w punktach ksero na urządzeniach laserowych. Dzięki wbudowanemu modułowi automatycznego druku dwustronnego unikniemy pomyłek przy odwracaniu stron, dzięki czemu tworzenie dłuższych i skomplikowanych publikacji będzie bajecznie proste. Dodatkowo można zaoszczędzić atrament i nośniki, gdyż nie musimy wykonywać wydruków próbnych i sprawdzać wszystko po kilka razy.

Ważnym elementem jest czytnik kart pamięci, gdyż dzięki niemu możemy wydrukować zdjęcia, które znajdują się na nośniku wyjętym z aparatu lub innego urządzenia. Pomaga w tym wydatnie duży, kolorowy i dotykowy ekran LCD. Dzięki niemu niezwykle łatwo nawiguje się po opcjach, wybiera zdjęcia do druku, a także obrabia je w prostym edytorze.

HP Deskjet Ink Advantage 6525

Z Deskjet Ink Advantage 6525 łączyć się możemy w dwojaki sposób – poprzez standardowy przewód USB oraz bezprzewodowo dzięki wbudowanemu modułowi WiFi. Ta ostatnia opcja pozwala nie tylko połączyć urządzenie wielofunkcyjne z laptopem, ale także bezpośrednio z routerem, dzięki czemu każdy użytkownik sieci będzie mógł, po zainstalowaniu sterowników, korzystać z możliwości drukarki czy skanera. Co więcej, jak to już jest w przypadku urządzeń HP z WiFi, możliwe jest skonfigurowanie połączenia z usługą ePrint, pozwalającą na przypisanie drukarce unikalnego adresu e-mail, na który można wysyłać wiadomości z załącznikami, które zostaną niezwłocznie wydrukowane. Co ważne, można to zrobić z niemal dowolnego urządzenia zdolnego do łączenia się z internetem i wysyłania e-maili z załącznikami.

Drukarkę Deskjet Ink Advantage 6525 instaluje się niezwykle łatwo. Jako system testowy został użyty Windows 8, a sterowniki zostały wgrane z dołączonej płyty. Instalator prowadzi niemal za rękę i jest bliźniaczo podobny do stosowanego we wcześniej testowanych przez nas urządzeń HP.

Jak zawsze podkreślamy, że ważne jest, by zacząć instalację drukarki od uruchomienia oprogramowania instalacyjnego z krążka lub pliku pobranego ze strony producenta. Jeśli najpierw podłączymy drukarkę, to może się to dla nas skończyć małymi problemami ze sterownikami i poprawną instalacją oprogramowania.

HP ePrintCenter

W starszych systemach operacyjnych język był poprawnie rozpoznawany przez oprogramowanie, a w Windows 8 okazało się, że jesteśmy w... Czechach.

Plik ze sterownikami został pobrany ze strony producenta i można było rozpocząć procedurę instalacyjną.

Jak zwykle w przypadku HP mamy do wyboru instalację samych sterowników, jak i dodatkowego oprogramowania, które może przydać się użytkownikowi.

Od tego momentu procedura instalacyjna jest nieco inna niż w poprzednich modelach. Najpierw wybieramy, jak chcemy podłączyć drukarkę do komputera – przewodowo czy poprzez WiFi.

Jeśli wybierzemy opcję bezprzewodową, to kolejnym krokiem będzie instrukcja, jak wykorzystać panel drukarki w celu połączenia się z siecią WiFi.

Aby zweryfikować poprawne podłączenie drukarki, zamontowanie w niej kartridży z atramentem, oraz poprawność działania mechanizmów, zostaniemy poproszeni o wydrukowanie jednego z wbudowanych lub jednego ze zgromadzonych przez nas na dysku zdjęć.

Za zainstalowanie oryginalnych tuszy zostaniemy pochwaleni i dodatkowo uzyskamy możliwość wybrania jednej z kilku nagród, przewidzianych przez producenta.

Polityka producentów zazwyczaj jest taka, że stosowanie zamienników oryginalnych tuszy jest niezgodna z prawem. Na rynku jest jednak sporo podróbek i zestawów napełniających. To od nas zależy, z których będziemy korzystali, lecz warto pamiętać, że uszkodzenia spowodowane przez nieoryginalny tusz, a także problemy z wydrukami bierzemy wtedy na siebie.

Firma HP stara się także o to, by jej produkty zużywały jak najmniej energii i oszczędzały papier oraz atrament.

Chcąc wykorzystać możliwości, jakie daje chmurowa usługa ePrint, to trzeba zarejestrować swoje urządzenie w bazie danych HP. Po wyszukaniu sieci WiFi i podstawowej konfiguracji drukarki na końcu otrzymujemy wydruk z adresem eprintcenter.com i kodem, który uwierzytelni nasz sprzęt w systemie. Ważne jest to, że zamiast liczbowo-literowego adresu możemy wprowadzić własną nazwę e-maila, z którego będziemy korzystać w usłudze ePrint. Dzięki temu może on być kojarzony z nami, naszą firmą lub być po prostu łatwiejszy w zapamiętaniu.