Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 3 min.

HTC Senastion XL

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważyliśmy w HTC Sensation XL jest sam ekran, który w przeciwieństwie do wielu innych konstrukcji umiejscowiony został tuż pod szkłem (najprawdopodobniej Gorilla Glass). Efekt jest taki, że wyświetlany obraz wygląda jak naklejka na ekranie, a nie jak wyświetlacz umieszczony pod szkłem. Tak naprawdę trudno to opisać bardziej obrazowo, ale zapewniamy, że efekt jest bardzo atrakcyjny dla oka. Jakość wykonania już w HTC Titanie była świetna, ale w przypadku tego modelu producent poszedł chyba jeszcze o krok dalej.

 Jakość wykonania:
super
Ergonomia:
dobry plus
Sterowanie dotykiem:
super

Nad ekranem znalazło się miejsce na głośnik słuchawkowy, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia zewnętrznego, diodę sygnalizującą stan baterii oraz małe oczko kamerki pomocniczej służącej do wykonywania połączeń wideo lub pstrykania autoportretów.

HTC Senastion XL

Pod wyświetlaczem znajdziemy cztery dotykowe przyciski: Home (powrót na pulpit główny, wybór pulpitu oraz wyświetlenie ostatnio używanych aplikacji), Menu (dostęp do menu podręcznego), Back (powrót do poprzedniego menu lub wyjście), Search (wyszukiwanie za pośrednictwem Google oraz działania głosowe). Wszystkie są podświetlane na biało.

HTC Senastion XL

Smartfon prezentuje się znakomicie z każdej strony. Jest elegancki i dobrze wykonany. Trzymając go w dłoni mamy wrażenie solidności. Tył jest właściwie identyczny jak w Titanie - duża klapka, w większości aluminiowa z dodatkowymi elementami plastikowymi (tworzywo jest przyjemne w dotyku, a przy tym odporne na zarysowania).

W górnej części widoczne są dwie diody LED służące do doświetlania fotografowanych obiektów. Obok nich widoczny jest obiektyw o światłosile f/2.2 (dane producenta), a przesuwając wzrok jeszcze bardziej w prawo zauważymy metalową siateczkę, za którą ukryty jest głośnik zewnętrzny. W dolnej części nadrukowane zostało logo Beats Audio.

 Głośnik/dźwięk:
dobry plus

Dźwięk emitowany przez tylny głośniczek jest podobny jak w wielu innych smartfonach, czyli przeciętny, ale jeśli słuchamy muzyki przez dołączone słuchawki Beats to kwestia zmienia się diametralnie. Jakość dźwięku nie dorównuje tej np. z iPoda Classic, ale telefon w swojej klasie spisuje się naprawdę dobrze. Jakość rozmów telefonicznych również oceniamy pozytywnie.

HTC Senastion XL

Dolna krawędź daje dostęp do małego przycisku otwierającego tylną klapkę oraz jeszcze mniejszego otworu mikrofonu.

HTC Senastion XL

Oba boki telefonu są częścią tylnej klapki – twarde, gładkie i metalowe. Lewy bok oferuje dostęp do gniazda micro USB (ładowanie baterii i synchronizacja danych).

HTC Senastion XL

Na prawej krawędzi zintegrowano podłużny przycisk +/- służący do regulacji głośności multimediów oraz rozmowy telefonicznej.

HTC Senastion XL

Na górnej krawędzi widoczne jest gniazdo słuchawkowe, przycisk uruchamiający urządzenie i blokujący ekran oraz drugi mikrofon (dźwięk stereo).

HTC Senastion XL

Demontaż tylnej klapki jest banalnie prosty. Wystarczy wcisnąć przycisk (dźwigienkę) znajdujący się na dolnej krawędzi obudowy i odciągnąć panel ku tyłowi.

HTC Senastion XL

Po zdemontowaniu tylnej klapki dostaniemy się do komory baterii. Wymiana karty SIM możliwa będzie tylko po uprzednim wyciągnięciu akumulatorka. Slotu kart microSD nie ma  - w telefon wbudowano 16 GB pamięci magazynowej, z czego dostępne jest około 12,5 GB.

HTC Senastion XL

Zasilacz jest biały i dwuczęściowy - składa się z części głównej, wkładanej do gniazdka sieci elektrycznej oraz z odłączanego kabelka USB-microUSB (również w kolorze białym), który może służyć też do przesyłu danych.

Zestaw zawiera: telefon, zasilacz, kabel micro USB, słuchawki Beats (małe lub duże), etui dla słuchawek i zestaw dodatkowych gumek.