Komputery

Intel Core i7 w komputerze Komputronik Infinity F7-9000

przeczytasz w 2 min.

Na pewno jest to zestaw zaprojektowany z rozwagą. Nie znajdziemy tu niepotrzebnych wodotrysków, tylko komponenty dobrane w taki sposób, aby całość pracowała optymalnie. Wyniki wydajności nie pozostawi

Dwa tygodnie temu serwowaliśmy obszerny artykuł o nowych procesorach Intela Core i7. Trzeciego listopada wygasło embargo na wszelkie informacje dotyczące nowych CPU. Do tej pory jednak nikt z nas nie mógł po prostu pójść do sklepu i kupić komputera opartego na najnowszym procesorze Intela. Od dziś już można, Core i7 właśnie ma swoją rynkową premierę. Zapraszamy na test jednego z pierwszych na rynku komputerów opartych na nowym procesorze: Komputronik Infinity F7-9000.

Do przewidzenia była sytuacja, że najwięksi w Polsce producenci komputerów będą chcieli wprowadzić do swojej oferty zestawy oparte na najnowszym CPU. Pomimo dość wysokiej ceny,  jest masa chętnych którzy są w stanie kupić maszynkę opartą o Core i7 od ręki. Komputronik Infinity F7-9000 to maszynka zaprojektowana specjalnie dla nich.

Na początek mała tabelka ze specyfikacją techniczną

Obudowa
CoolerMaster CM 690
Zasilacz
Be-quiet Straight Power 700W
Procesor
Intel Core i7 920
Płyta główna
Asus P6T Deluxe
Pamięć RAM
Corsair DDR3 3x 1GB 1333 MHz
Karta graficzna
GeForce GTX 260 896MB Gigabyte
Dysk twardy
Seagate Barracuda 7200.11 1TB
Napęd optyczny
LG SuperMulti DVD+-/RW
Klawiatura
Logitech Deluxe 250 - Komputronik by Logitech
Myszka
Logitech U96 - Komputronik by Logitech
System operacyjny
Microsoft Windows Vista Home Premium PL 32bit
Cena
W dniu publikacji tekstu: 5490zł brutto

Jak zapewne większość z Was wie, nie trudno złożyć komputer, który będzie się składał z samych najdroższych komponentów. Często jednak wybierając rozwiązania z najwyższej półki przepłacamy nie zyskując zbyt wiele na wydajności zestawu. Warto zatem podczas składania komputera dobierać komponenty z rozwagą. Maszyna, której się dziś przyglądam jest takim właśnie komputerem.

Płyta główna

Kręgosłupem każdego komputera jest płyta główna. Tutaj wybór padł na jednego z faworytów wcześniejszego testu traktującego o procesorach z rodziny Core i7: Asus P6T Deluxe. Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z tym arytukułem, zachęcam.

 

Asus P6T Deluxe jest drugim od góry najwyższym modelem płyty w ofercie tego producenta, wyżej nad nim stoi tylko Rampage II Extreme - obie płyty bazują oczywiście na chipsecie x58. Jak każda płyta z segmentu High-End także i P6T Deluxe została zaprojektowana z niezwykłą dbałością o szczegóły.

Spoglądając na laminat, trudno przyczepić się do czegokolwiek. Wszystkie złącza i gniazda zasilające zostały rozmieszczone na krawędzi płyty, taki układ zapewnia optymalny rozkład przewodów w obudowie co z kolei ułatwia zachowanie optymalnego obiegu powietrza. Wokół gniazda procesora jest sporo miejsca na rozbudowy system chłodzenia. Układy na płycie głównej są chłodzone dość rozbudowanym zestawem radiatorów połączonych ciepłowodami. Asus zaprojektował radiator mostka północnego w taki sposób, aby możliwie optymalnie wykorzystać powietrze wydmuchiwane przez radiator z procesora.

Na tylnym panelu znajdziemy 8 portów USB, złącza 2 kart sieciowych, komplet analogowych i cyfrowych złącz Audio, a także gniazdko e-SATA i FireWire. Jest więc w zasadzie wszystko to, czego potrzeba.

Jak każdy topowy Asus, także i P6T Deluxe wyposażona jest w szereg ciekawych rozwiązań. 16 fazowy system zasilania procesora, wbudowany na płycie mikro system operacyjny EspressGate, czy ciekawy OC Palm to tylko trzy najbardziej rzucające się w oczy. Płyta Asusa to bardzo ciekawa konstrukcja sama w sobie, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej zapraszam do mojego artykuły o rodzinie Core i7, jest tam także opis wspomnianej dziś płyty głównej.