Peryferia

Seagate Backup Plus + GoFlex Desk Thunderbolt Adapter

przeczytasz w 2 min.

Seagate Backup Plus 3TB USB 3.0

Backup Plus to doskonale znana seria dysków przenośnych firmy Seagate. Wymiary urządzenia to 14,5 x 81,1 x 123,4.  Producent oferuje modele o różnych pojemnościach. W nasze ręce trafił model wyposażony w 3,5-calowy dysk o pojemności 3TB. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 3.0.

  

 

Seagate Backup Plus 3TB USB 3.0 wymaga oddzielnego zasilacza sieciowego. Do zestawu dołączony jest przewód USB 3.0.

  

 

3TB pojemności w połączeniu z interfejsem USB 3.0 daje naprawdę świetne połączenie. Na tym dysku można magazynować i przenosić naprawdę duże ilości danych i komfortowo je kopiować dzięki tak szybkiemu interfejsowi, jakim jest USB w wersji 3.0.

Seagate GoFlex Desk Thunderbolt Adapter

Nie jest to pierwszy adapter firmy Seagate, który pozwala przenośnym dyskom korzystać z innych interfejsów. Sama idea wymiennych portów jest świetna, ale cena adaptera Thunderbolt jak na razie masakruje (patrz poniżej).

Urządzenie zaopatrzone jest w dwa porty Thunderbolt oraz gniazdko zasilania (zasilacz wraz z końcówkami do różnych rodzajów gniazdek znajduje się w zestawie). Instalacja jest bajecznie prosta - wyjmujemy dysk ze standardowej podstawki i montujemy go na adapterze. Seagate GoFlex Desk Thunderbolt Adapter jest zgodny ze wszystkimi dyskami serii GoFlex. 

W czasie pisania artykułu produkt nie był dostępny w polskich sklepach. Jego rynowa cena na zachodzie kształtuje się w granicach 190 dolarów, więc nawet w bezpośrednim przeliczeniu na złotówki nie jawi się zbytnio atrakcyjnie. W polskim Apple Store można kupić to urządzenie za... 999 zł. Z dostawą za darmo.

 

 Seagate Backup Plus 3TB USB 3.0
 plusy:
olbrzymia pojemność
szybki interfejs UBS 3.0
możliwość dokupienia adapterów FireWire lub Thunderbolt
efektowny wygląd
 minusy:
łatwo brudząca się obudowa typu "fortepianowa czerń"
Orientacyjna cena w dniu publikacji recenzji: 700 zł
 

 

 Seagate GoFlex Desk Thunderbolt Adapter
 plusy:
kompatybilność ze wszystkimi dyskami serii GoFlex
możliwość wykorzystania w komputerach PC i Mac
3 lata gwarancji
 minusy:
cena
brak wersji z dołączonym kablem Thunderbolt
Orientacyjna cena w przeliczeniu z dolarów amer.: 650 zł