IRIScan Mouse Executive 2 - test myszki ze… skanerem
Myszki

IRIScan Mouse Executive 2 - test myszki ze… skanerem

przeczytasz w 2 min.

Mysz komputerowa i skaner w jednym, czy to może się udać? IRIScan Mouse Executive 2 pokazuje, że może!

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

- minimalistyczny wygląd,; - dobre wykonanie,; - wysoka kultura pracy,; - wbudowany skaner obsługujący dokumenty do rozmiaru A3,; - łatwa obsługa,; - wspieranie zewnętrznych aplikacji.

Minusy

- cena (dla niektórych).

Macie czasem wrażenie, że w Waszym miejscu pracy występuje znaczny nadmiar urządzeń biurowych? IRIScan Mouse Executive 2 jest odpowiedzią na ten przerost formy nad treścią, bo łączy w sobie cechy dwóch urządzeń. To klasyczna myszka komputerowa z... wbudowanym skanerem. Choć jest to rzadko spotykane połączenie to praktyka pokazuje, jak przydatny jest to sprzęt do firmy oraz domowy gadżet.

IRIScan Mouse Executive 2

IRIScan Mouse Executive 2 - estetyka i funkcjonalność

W pudełku, oprócz samego urządzenia, znajdziemy dokumentację odsyłającą do pobrania dedykowanego oprogramowania oraz instrukcji obsługi, ładny pokrowiec na myszo-skaner i specjalną podkładkę z przeźroczystym wiekiem, pod które wkładamy dokumenty do skanowania.

 Czasem jednak okazuje się, że producenci tacy pudełko

Na samym początku naszą uwagę przykuwa wspomniana podkładka. Jest biało-zielona, miękka i dobrze wykonana, a pod jej wierzchnią warstwę włożyć można dokumenty, które chcemy skanować. Następnie spoglądamy na pokrowiec, który przykuwa uwagę, bo jest najzwyczajniej w świecie ładny. Poza tym to raczej rzadkość, by producenci dorzucali do swoich myszek pokrowce. Obecność tego akcesorium to niewątpliwy plus.

Dopiero teraz spoglądamy na mysz. Mysz jak mysz, jaka jest, każdy widzi. To właśnie dlatego na samym początku naszą uwagę przykuwają niecodzienne akcesoria. Gdy już jednak weźmiemy IRIScan Mouse Executive 2 w nasze dłonie to szybko stwierdzamy, że to świetnie wykonane urządzenie. Plastiki są dobrej jakości, zarówno te błyszczące, jak i matowe, a urządzenie jest spasowane po mistrzowsku.

IRIScan Mouse Executive 2 lewy bok

Co więcej, IRIScan Mouse Executive 2 jest też bardzo ładną myszką biurową. Błyszczący biały plastik na grzbiecie musi się podobać, a okalający go zielony pasek to miły akcent stylistyczny. Pod nim znajdziemy podświetlany przycisk do obsługi skanera, a na lewym boku strzałeczki pokazujące, gdzie ów skaner się mieści i jaka jest powierzchnia jego pracy. O tym jednak za chwilę.

Ozdobników brak. Urządzenie jest minimalistyczne i naprawdę bardzo estetyczne. Na grzbiecie myszy znajdziemy jedynie logo producenta. Reszta, łącznie z białym i dość grubym przewodem, jest biała, stonowana, po prostu ładna.

IRIScan Mouse Executive 2 prawy bok

Co do stricte technicznego opisu powinno nam wystarczyć, że IRIScan Mouse Executive 2 to laserowa mysz. Prawdę mówiąc, w przypadku urządzeń typowo biurowych, inne informacje są zwyczajnie nadprogramowe i można by na tym poprzestać, dodając tylko, że wbudowany skaner pozwala na skanowanie dokumentów do rozmiaru A3.