Laptopy

Testy wydajności

przeczytasz w 1 min.

Wydajny procesor w połączeniu z DDR3 oraz dobrą grafiką daje nadzieję na przyzwoite wyniki w testach. Oczywiście podczas uruchamiania programów testowych korzystałem z grafiki Radeon 3450, ponieważ zintegrowana GMA4500 nie nadaje się do aplikacji 3D. W środowisku Windows jednakże nie odczujemy żadnej różnicy (pomiędzy GMA4500 a R3450) w płynności pracy, szybkości uruchamiania programów lub pracy na kilku otwartych aplikacjach.

Informacje n/t procesora w notebooku Lenovo IdeaPad U330

Informacje n/t karty graficznej w notebooku Lenovo IdeaPad U330

Testy PCMarka Vantage pokazują, że ogólnie laptop U330 dysponuje dobrą wydajnością, nie dając plamy w żadnym z testów cząstkowych.

Widać, że producent dobrze dobrał poszczególne komponenty, laptop nie ma wyraźnie słabszego ogniwa, co przecież powinno być najważniejsze, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie.

W 3DMarku 06 nie jest już tak dobrze, U330 znacznie odstaje od wyposażonego w identyczną kartę graficzną laptopa Pavillon dv5-1200ew. Być może przyczyną tego jest na przykład słabsza pamięć graficzna w laptopie U330.

Niestety, nie ma co marzyć o uruchomieniu najnowszych gier 3D, nawet w niskiej rozdzielczości i z niską jakością obrazu. Starsze pozycje sprzed ery Doom III powinny dobrze pracować i ładnie wyglądać.