Tablety

Granie na tablecie

przeczytasz w 1 min.

Tablet Lenovo A2107 wyposażono w jednordzeniowy procesor MediaTek 6575 pracujący z częstotliwością 1 GHz wykonany w technologi 40 nm, oparty o architekturę ARM Cortex A9. Procesor wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM LPDDR2 . Układ graficzny to PowerVR SGX 531 obsługujący  OpenGL ES 2.0. Całość prezentuje się przeciętnie, choć dużo zależy od naszych oczekiwań. Jeśli tablet wykorzystujemy do przeglądania internetu, oglądania zdjęć i czytania książek, to taka konfiguracja będzie wystarczająca, jeśli oczekujemy czegoś więcej to lepszym rozwiązaniem będzie zakup większego brata – A2109 z NVIDIA Tegra 3 za nie dużo większe pieniądze. Nie oznacza to jednak, że nie zagramy w mniej wymagające gry.

SWAT

Sklep Play automatycznie ukryje przed nami niekompatybilne gry, dlatego może się zdarzyć, że nie znajdziemy naszej ulubionej gierki. Możemy próbować obejść te ograniczenia, ale nie oszukujmy się, konfiguracji tabletu nie przeskoczymy.

Matryca TFT LCD wyświetla obraz w rozdzielczości 1024 x 600 px, który charakteryzuje się słabym kontrastem i mało wyrazistymi kolorami, co akurat w przypadku gier ma dość duże znaczenie.

Waga i ergonomia urządzenia jest optymalna, tablet bardzo dobrze leży w dłoni, czułość reakcji na dotyk również zasługuje na pochwałę – nie musimy się obawiać przypadkowych kliknięć, ani mocno stukać w ekran.