Laptopy

Podsumowanie - czy warto kupić?

przeczytasz w 2 min.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7  - czy warto?

Jeśli coś nie jest zepsute, to nie ma potrzeby tego naprawiać. Myślę, że ta właśnie idea przyświeca projektantom odpowiedzialnym za stworzenie kolejnej generacji laptopa Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7. Dlatego, jeśli mamy możliwość bezpośredniego porównania modelu z poprzedniego roku z aktualnym, to na pierwszy rzut oka trudno będzie dostrzec zasadnicze różnice.

 Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7

Czy to zła wiadomość? Absolutnie nie, albowiem oznacza jedynie tyle, że ThinkPad Carbon 7 wciąż należy do absolutnej czołówki laptopów biznesowych z najwyższej półki. Stylistyka, jakość wykonania i jeszcze lżejsza i smuklejsza obudowa, to cechy, które wyróżniają go nawet w tak wąskim gronie najbardziej cenionych modeli. Lenovo bez problemu zniesie trudy pracy mobilnej, ciągłego przemieszczania się i użytkowania laptopa w biegu.

Obudowa jest solidna i wytrzymała, a bateria zapewni cały dzień z dala od elektrycznego gniazdka (wybierając wersję z ekranem Full HD, można liczyć na jeszcze dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu).

W porównaniu do poprzednich wcieleń Carbona poprawie uległ system audio. Tym razem zastosowano tutaj system czterech głośników z technologią Dolby Atmos, które radzą sobie naprawdę bardzo dobrze. Oprócz tego mamy jeszcze przewygodną klawiaturę i jeden z lepszych touchpadów na rynku oraz nowoczesny zestaw portów i złączy (jest nawet modem LTE).

 Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 oferuje po prostu praktycznie wszystko, czego można oczekiwać od tego rodzaju sprzętu. Spędziłem sporo czasu na szukaniu dziury w całym i z trudem przychodzi mi to powiedzieć, ale poza brakiem czytnika kart pamięci (i wysoką ceną, ale ten typ już tak ma), nie ma niczego takiego.

Dlatego na koniec mam tylko jedno ostrzeżenie. Jeśli już zaczniecie z niego korzystać, to większość innych laptopów stanie się nagle zaskakująco niedoskonała i mało atrakcyjna. Trudno będzie wrócić do pracy na innym sprzęcie. Z drugiej strony, po co ktoś miałby to robić, mając do dyspozycji tak świetny sprzęt, jak nowy ThinkPad Carbon 7?

 

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 - ocena końcowa:

 • lekka i wytrzymała obudowa
 • wygodna klawiatura i precyzyjny touchpad
 • bardzo wydajny dysk SSD
 • bezpieczeństwo (TPM 2.0, przesłona na kamerkę, czytnik linii papilarnych)
 • wbudowany modem LTE
 • jasny wyświetlacz o dobrym odwzorowaniu kolorów
 • dobra jakość dźwięku
 • cicha praca
   
 • brak czytnika kart pamięci

95%

Dobry produktSuper jakość

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Bez czytnika kart i dedykowanej karty graficznej będzie ciężko w pracy, no chyba że mówimy o pracy w Wordzie ;-)
  • avatar
   sceri
   0
   Rewelacyjny sprzęt! Potwierdzam jako użytkownik.