Monitory

Testy i podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

LG D2342P Cinema 3D

Na koniec testy wydajnościowe. Technologie migawkowe bardzo obciążają sprzęt w przypadku gier. Przy wykorzystaniu Nvidia 3D Vision należy się liczyć z dwukrotnym spadkiem liczby klatek na sekundę. Technologia polaryzacyjna powinna być pod tym względem o wiele mniej wymagająca dla sprzętu. Testy przeprowadziliśmy na nastepującej platformie sprzętowej:

 • procesor: Core i7 960 3,2 GHz
 • pamięć: 6 GB RAM 1333 MHz
 • karty graficzne: Radeon HD 6870 (Catalyst 11.6) i GeForce GT 440 (Forceware 275.33)
 • system: Windows 7 64-bit
 • sterowniki 3D: TriDef 3D 1.2.9

Resident Evil 5

 

Resident Evil 5 DX10: 1920 x 1080, ustawienia wysokie
[śr. klatki/s] Radeon HD 6870

Tryb 2D 123
Tryb 3D 68

Resident Evil 5 DX10: 1920 x 1080, ustawienia niskie
[śr. klatki/s] GeForce GT 440

Tryb 2D 40
Tryb 3D 18

Ku naszemu zaskoczeniu spadek wydajności był bardzo duży. W przypadku obu kart sięgał on około 50%. O ile w przypadku karty Radeon HD 6870 nie robiło to różnicy (rozgrywka i tak była bardzo płynna), to karty klasy GT 440, które ledwie radzą sobie w 2D, po prostu odpadają. Testy przeprowadzono z wyłączonym antyaliasingiem i rozmyciami przy ruchu.

Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas: 1920 x 1080, ustawienia ultra
[śr. klatki/s] Radeon HD 6870

Tryb 2D 60
Tryb 3D 44

Fallout: New Vegas: 1920 x 1080, ustawienia średnie
[śr. klatki/s] GeForce GT 440

Tryb 2D 63
Tryb 3D 34

Kolejna gra i ulga. Niewielki spadek wydajności w stosunku do 2D na karcie Radeon HD 6870, a przy zmniejszeniu detali do średnich możemy grać w 3D nawet na karcie klasy GT 440. Tutaj spadek wydajnościowy jest już większy, ale jest to karta o małej wydajności, słabo sprawdzająca się w wysokich rozdzielczościach. Dodatkowo należy napomnknąć, że Fallout: New Vegas w 3D wygląda po prostu świetnie. W przypadku mocniejszej karty testy przeprowadzono z AA (x4), a w przypadku słabszej z wyłączonym wygładzaniem krawędzi.

Lost Planet 2

Przy okazji testów w tej grze sprawdziliśmy również tryb Wirtualnego 3D (konwersja 2D do 3D). Jego zaletą ma być to, że przynosi niewielkie spadki wydajności w stosunku do trybu 2D, natomiast wadą, że efekt trójwymiarowości jest zdecydowanie mniej doskonały.

Lost Planet 2

Lost Planet 2 DX9: Test B, 1920 x 1080, ustawienia wysokie
[śr. klatki/s] Radeon HD 6870

Tryb 2D 58
Tryb wirtualnego 3D 52
Tryb 3D 42

Lost Planet 2 DX9: Test B, 1920 x 1080, ustawienia niskie
[śr. klatki/s] GeForce GT 440

Tryb 2D 39
Tryb wirtualnego 3D 32
Tryb 3D 18

W przypadku szybszej karty spadek płynności do pełnego 3D jest całkowicie akceptowalny, a przy wirtualnym 3D bardzo niewielki. W przypadku słabszej karty istnieje możliwość rozgrywki przy użyciu trybu wirtualnego 3D, ale przy pełnym 3D wydajność spada do poziomu uniemożliwiającego rozgrywkę. Trzeba też przyznać, że efekt wirtualnego 3D sprawdza się w przypadku tej gry całkiem przyzwoicie. Testy przeprowadzono z wyłączonym AA i rozmyciem w ruchu. Opcje te powodowały bardzo poważny spadek wydajności w trybie 3D.

 Porównanie wydajności w grze w 2D, wirtualnym 3D i pełnym 3D

Porównanie wydajności w grze w 2D, wirtualnym 3D i pełnym 3D

Wydajność w pełnym, prawdziwym 3D będzie więc różna i zależna od gry. W przypadku Resident Evil 5 spada ona bardzo, ale Lost Planet 2 i Fallout: New Vegas radzą sobie z trybem 3D wręcz znakomicie. Na oficjalnym forum TriDef 3D można znaleźć informację, jak poprawić wydajność poszczególnych tytułów i jakich ustawień się wystrzegać. Wirtualne 3D może pozwalać na rozgrywkę nawet na słabej karcie graficznej.

Podsumowanie

Firma LG wykonała swój ruch, nadeszła pora na odzew potencjalnych odbiorców. Technologia polaryzacyjna jest tańsza od technologii aktywnej, mniej uciążliwa dla odbiorcy, a zarazem oferuje dobry efekt trójwymiarowości. W cenie zbliżonej do monitora 120 Hz otrzymujemy praktycznie cały zestaw do zabawy z 3D. Nie potrzebujemy ani wymagających ładowania, drogich i potężnie męczących wzrok okularów migawkowych, ani też znacznego zwiększenia mocy obliczeniowej komputera pod kątem generowania grafiki 3D.

Minusem w porównaniu do technologii migawkowej jest obniżona rozdzielczość i nieco mniejszy efekt głębi, jednak otrzymujemy w zamian bardzo dobrą jasność obrazu, co w przypadku "migawek" jest sporym problemem.

Monitor LG D2342P z Cinema 3D

Monitor LG D2342P z Cinema 3D

Sama jakość obrazu to również nie wszystko - dochodzi tu cena, wygoda użytkowania i te wszystkie inne rzeczy, które sprawiają, że użytkownicy wybierają produkty oparte na tych, a nie innych rozwiązaniach. To już ostatni odcinek naszego cyklu z technologią Cinema 3D firmy LG i musimy przyznać, że zrobiła na nas jak najbardziej pozytywne wrażenie. Oczywiście same technologie 3D są wciąż dalekie od doskonałości i sporo czasu minie zanim upowszechnią się pod naszymi strzechami, jednak obecnie LG Cinema 3D jest z pewnością jednym z ciekawszych rozwiązań na rynku. Monitor polecamy użytkownikom domowym, którzy chcą osiągnąć efekty 3D niższym kosztem i myślą też o własnym zdrowiu. 

 Podsumowanie 
 plusy:
pełny zestaw 3D w rozsądnej cenie
dwie pary okularów w zestawie
podświetlenie LED
akceptowalne zmniejszenie wydajności w grach 3D przy użyciu karty dla graczy
VESA
 minusy:
przeciętna ergonomia monitora
słabe kąty widzenia w 3D
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1250 zł

 

 

Technologie 3D w komputerach

Publikacje przygotowane w cyklu benchmark ekspert:
 

benchmark ekspert

Komentarze

110
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kwitus
  -4
  Pierwszy!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nieśmiało się zapytam w jaki sposób zachowując proporcje obrazu na screenie zmieniliście jego rozdzielczość zachowując jego ... rozdzielczość?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Link na dole do monitora w Komputroniku nie działa.
    • avatar
     kukucz
     0
     Widać, że tekst sponsorowany. Coś nie ma żadnych wad. Wiem, że skupiliście się na 3D, bo to nowe podejście do takiego tematu, ale część użytkowników, która by była zainteresowana tym monitorem, chciała by widzieć jak działa też w 2D. Gdzie standardowe testy? Gdzie kąty widzenia w 2D, gdzie podświetlenie, co kalibracją? Na testach u konkurencji coś przebąkiwali, że w trybie 3D zostawia jednak trochę duchy. Wiem, że to rzut okiem, ale tu przydałby się zwykły, standardowy, benchmarkowy test monitora + funkcje 3D. Liczyłem na niego bo w nich jestescie niezawodni.

     Samo 3D w niewygórowanej cenie nie przekona użytkowników do jego zakupu. Jeśli byłby przynajmniej średni przy pracy w 2D, dodatek w postaci takiego 3D pewnie miałby dość duża wagę przy podejmowaniu decyzji. Ale w tak w ciemno, czy po takim opisie jak wyżej, wcale nie jestem przekonany nawet do wzięcia go pod uwagę przy zakupie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Mam pewne pytanie dla recenzentów. Planuję kupno nowego telewizora a mam możliwość w taki sposób go umiejscowić żeby używać go jako drugiego monitora i tutaj mam pytanie. Czy jeśli kupiłbym telewizor (np. 32LW570S) uniemożliwiłoby mi to granie w gry komputerowe czy granie jest jedynie możliwe jeśli się posiada monitor?
      • avatar
       Maxdamage
       0
       Jasnosc 250? Czyli po polaryzacji wychodzi 125 na oko. Na tym to sie chyba da grac tylko w ciemni egipskiej.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        prawdziwe 3d ?? prawdziwe 3d to będzie jak bez okularów z telewizora zaczną mi potwory wyskakiwać a wybuchy w filmach będą trzęsły moim domem
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jako użytkownik tego monitora mogę się co nie co wypowiedzieć. Więc tak sprzęt. intel core 2 quad 6600, gtx 460 gigabyte, 6 gb ram. Filmy wyglądają całkiem efektownie, oczywiście nie wszystkie, konwersja filmów 2d do 3d jak dla mnie to nic specjalnego, widać trochę głębi ale bez przesady. Plus jest taki że się oczy nie męczą i wystarczy kilka minut aby się przyzwyczaić do wyświetlanego obrazu, ale jest i minus, tekst na pulpicie jest nie czytelny w okularach i trzeba je zdejmować aby coś przeczytać. Co do gier to można zaobserwować nawet 30% spadek wydajności, jednak nie we wszystkich, możliwe że mój proc jest trochę przy słaby i to wszystko psuje.Grafika w wiedźminie 2 jak dla mnie szok, bardzo dobre wrażenia jak i w dirt 3, niestety ale BFBC 2 nie chodzi zbyt płynnie u mnie w 3d więc cieszyć się nie da zbytnio. W czasie gry dużo uwagi zwraca się na elementy wystające poza monitor co czasami rozprasza, celowanie też jest ciut utrudnione ale da się znieść. Największy minus to rozdzielczość która musi być full hd we wszystkich grach bo zmniejszenie jej nawet niewiele powoduje psucie obrazu w grach co uniemożliwia rozgrywkę, a co idzie za full hd wymagania rosną i niewiele z tym da się zrobić :(
         • avatar
          GreQonE
          0
          Gdyby tylko to bylo 25-27' :(
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Fajnie, czekałem na ten test.
           A teraz pytanie - czy po podłączeniu konsoli Xboxa lub Playa też będę miał 3D bo oprogramowania żadnego nie wgram przecież na konsole. Da się to aktywować w bezpośredni monitorze?
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            może niedługo będę miał ps3 więc napiszę czy to działa
            • avatar
             Spichris
             0
             W monitorze da się wybrać typ 3d jaki odbiera więc jeśli gra obsłguje np side by side to tak.
             Co zaś do samej jakości obrazu to na dużych powierzchniach o jednolitym odcieniu robi się taki nieprzyjemny efekt widocznych ciemnych linii ale nie wiem czym to jest spowodowane. Wyświetlany tekst też nie wygląda zbyt dobrze. Co do jakości filmów oglądanych z większych odległości jest naprawdę dobrze a obraz jest bardzo jasny już przy ustawieniu na 30%.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              monitor działa z ps3. Gry takie jak Mortal Kombat, Virtua Tennis, Killozne działają w trybie 3D. Również filmy Blu-Ray 3D z konsoli działają z tym monitorem. A co do ceny monitor spokojnie można kupić za 999 zł. Również mogę powiedzieć, że LG wypuściło zestaw okularów LG CINEMA 3D do telewizorów LG w cenie 99 zł za pięć par oczywiście z monitorem działają.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Znajomy lekarz mowil mi, ze ta technologia moze sie okazac niezdrowa. Wszystko, co polega na oszukaniu mozgu, predzej czy pozniej spowoduje jakies skutki uboczne. Sami zobaczycie.
               • avatar
                faro666
                0
                mi już wyskakują bąble na mózgu
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 WoW działa pod TriDef? I jak ze smużeniem podczas gier w trybie 2D?
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Niestety kąty widzenia w 3D są fatalne zaledwie 80/12 stopni, zakres odległości to od 40 do 90 cm. Wspólne oglądanie filmu 3d raczej nie wchodzi w grę. Co do gier, mimo gotowych profili pełno jest wkurzających bugów. Po około 30 minutach oczy przyzwyczają się do polaryzacji i efekt zdaje się zanikać. Po 6 godzinach prób i testów monitor wrócił do pudełka, a następnego dnia do sklepu.
                  • avatar
                   Songokuu
                   0
                   Powiem Wam że byłem sceptyczny do tej technologi 3D. Ostatnio w sklepie rtv mogłem sobie porównać trzy telewizory firm Panasonic, Sony i właśnie LG. Zdaję sobie sprawę że warunki w sklepach nie są najlepsze do takich testów ale... Sony wypadł najgorzej, Panasonic był całkiem fajniy tyle, że obraz był dosyć ciemny. No i na koniec poszedł LG (który nie kojarzy mi się z super marką) który bardzo pozytywnie zaskoczył, oczywiście zawsze się można czegoś czepić ale to co napisali w ulotkach zaprawdę było prawdziwe :)
                   Ciekaw jestem tylko jak wygląda obraz z gry na takim TV, który przetwarza obraz 2D w 3D - czyli nie ma spadku ilości FPS bo to TV się tym zajmuje?
                   • avatar
                    0
                    Z ostatniej chwili: Dostępna jest już wersja 1.3.2 sterowników TriDef 3D dla monitorów LG. Dodano między innymi wsparcie dla D237IPS
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     0
                     Niedawno oglądałem TV 3D w ElectroWorld'dzie oraz MediaMarkt'cie.Jakość 3D ustawia się tak: Samsung>Sony>LG. Samsung z aktywnymi okularami był świetny: ostry obraz, żadnego migotania nie zauważyłem, 3D świetne o wiele lepsze niż to w IMAX'ie, po czym poszedłem jeszcze raz obejrzeć LG. Telewizory 3D LG wypadły jak taka wersja demo przy Samsung'u. Obar 3D kiepski, To nie pełne FullHD jednak widać dosyć mocno. Osobiście LG bym nie kupił szkoda kasy jak się chce obejrzeć dobre 3D na TV.
                     • avatar
                      xxxvx
                      0
                      Aktywne 3D (od Samsung, Sony, Panasonic) jest po prostu nieopłacalne po za tym na jakość obrazu składa się także komfort oglądania, a pojęcie takie jak "komfort w migawkach" wywołuje tylko śmiech i uczucie politowania... ;) Szkoda że pasywne 3D wchodzi na masową skalę tak późno, ale gdyby pojawiło się przed migawkami to nikt nawet nie spojrzałby na aktywne 3D, które ewidentnie "zepsuło" opinię większości ludzi na temat samej w sobie technologii 3D.
                      • avatar
                       Konto usunięte
                       0
                       Panowie a jak prezentują się kolory i czas reakcji w trybie 2D???

                       Mam Samsunga T240HD i kolory jeszcze są w porządku, ale czas reakcji po prostu zabija (ogromne smugi). Przyznam, że w sprawie tego LG byłem specjalnie w Voibisie ze swoim kabelkiem HDMI (po podpięciu nim udostepniane są dodatkowe opcje) i z własnymi filmami w 3D. Efekt jest niesamowity, ale na sprawdzenie kolorów i czasu reakcji zabrakło mi czasu (poza tym nie miałbym jak odpalić jakiejś gierki). Monitora mam zamiar używac do PS3, tylko interesują mnie kolory i rzeczywisty czas reakcji, ponieważ jak wszyscy wiemy, nie wszystkie gry są jeszcze robione pod 3D.

                       Panowie redaktorzy, można prosić o odpowiedz?
                       • avatar
                        Konto usunięte
                        0
                        Mam jedną wątpliwość. Żeby mieć gierki z konsoli w 3D to gra musi być zrobiona już w 3D? A co z tą konwersją z 2D na 3D, ona być nie może, bo wtedy to chyba wszystkie gry i filmy będą w 3D prawda?
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         0
                         Byłem w media expert za tym monitorem ,nie mają ale był
                         acer z okularami nvidi za 1 199 zł.Gdybym nie miał w budzie radka może bym sie skusił?
                         • avatar
                          Konto usunięte
                          0
                          Mam jeszcze jedno pytanie do redakcji. Czy jest jakaś różnica między kartami Nvidii a ATI jeśli chodzi o współprace z tą technologią. Tzn. jeśli miałbym dwie karty od tych producentów była by jakaś różnica płynności gier ? A jęli tak to które karty bardziej zalecacie ?
                          • avatar
                           Konto usunięte
                           0
                           A kiedy mniej więcej pojawi się "standardowa" recenzja tego monitorka?
                           Chodzi mi o wspomniane wcześniej kolory, czas reakcji, itp.
                           • avatar
                            Konto usunięte
                            0
                            @ sasiad18

                            Skoro jesteś użytkownikiem tego monitora, to proszę odpowiedz mi na poniższe pytania:

                            1. Jak jest z kolorami? Czy są naturalne/dobre?
                            2. Jak z czasem reakcji? Widac w grach (np Fifa lub Pes bo w sportowych jest to najbardziej widoczne) lub filmach smużenie?
                            • avatar
                             Konto usunięte
                             0
                             Dzięki testowi zdecydowałem się na kupno tego monitora. Mam jednak pytanie odnośnie tego fragmentu:

                             ''W przypadku gry uruchomionej w Full HD (1920 x 1080), oprogramowanie TriDef 3D generuje dwa obrazy, które finalnie są łączone w jeden Full HD. Mamy więc 3D w Full HD? Mamy. Sęk w tym, że jedno oko widzi linie parzyste, a drugie nieparzyste - każde z nich widzi po 540 linii z 1080. Teoretycznie w sumie otrzymujemy pełne 1080, jednak taki obraz nie dorównuje jakością do zwykłego Full HD w 2D. W technice migawkowej do każdego oka dochodzi pełny obraz Full HD. ''

                             A czy jeśli puszczę gre zrobiona pod 3d to wtedy tez jest gorsza rozdzielczość, czy jak to jest? Czy wtedy jest normalnie?
                             • avatar
                              Konto usunięte
                              0
                              A ja własnie dzisiaj sobie go sprawiłem. W porównaniu do mojego T240HD jest FANTASTYCZNY!!! Nawet nie chodzi o samo 3D (używam z PS3, nie wiem jak na PC), ale w 2D również znakomicie - żywe, naturalne kolory, szybki czas reakcji (grałem w Fifę, smużenia nie stwierdziłem). Jedynym minusem jest to, że przu użytkowaniu PC (kiedy siedzimy bliżej monitora) widzimy takie poziomie paseczki na matrycy (jest to zapewne powłoka polaryzacyjna), ale mam nadzieję, że idzie się do tego przyzwyczaić.

                              OGÓLNIE POLECAM W 100%, DO PS3 I DO PC NAJLEPSZY MONITOR JAKI MIAŁEM!!! NIE TYLKO DO 3D!!!
                              • avatar
                               Konto usunięte
                               0
                               A ja mam pytanie. Podobno monitor ten współpracuje z dowolną kartą graficzną. Ja mam Radeona HD4850. Karta ma już swoje lata, ale wciąż daje radę. Nie było jeszcze gry, która by mi nie działała (co najwyżej niektóre cieły, np. Crysis 1 czy GTA IV) Czy w prawdziwym 3D będą mi działać gry płynnie na mojej karcie? Głównie chodzi mi o GTA SA, Mass Effect 1, Alice: Madness Returns, Prey i inne bardziej starsze. Głównie będę go wykorzystywał do filmów, ale do gier też. Czy wszystko będzie mi działać?
                               • avatar
                                Konto usunięte
                                0
                                Różnie bywa.

                                Jak będę w domu zapodam test na kilku grach w 3D i 2D jak to wygląda u mnie na intel core 2 quad 6600 2,4 gtx 460 gigabyte 6 GB ram. Minusem jest to że można grać tylko na rozdzielczościach 1920 × 1080 na mniejszych obraz w 3d się psuje, tak że wymagania gier rosną :/

                                Jeśli masz zamiar więcej filmów oglądać w 3D to warto kupić, efekt bardzo fajny, ale co do gier to kwestia zastanowienia.
                                • avatar
                                 Konto usunięte
                                 0
                                 w sensie że nie jest kompatybilne z mniejszymi rozdzielczościami i obraz jest zamazany lub idą linie, nie da rady tak grać, a tą rozdzielczość obsługują praktycznie wszystkie nowe gry i dużo starszych
                                 • avatar
                                  Konto usunięte
                                  0
                                  i jak sasiad masz te testy ?
                                  • avatar
                                   Konto usunięte
                                   0
                                   napisz w jakie gry na tym grasz i jak to dziala pod tridef.
                                   • avatar
                                    Konto usunięte
                                    0
                                    Testy może dziś zrobię, nie było czasu wczoraj. crysis 2 - działa bez tridefa, street fighter 4, Alice: Madness Returns, dirt 3, Need For Speed: Hot Pursuit i jeszcze coś tam jest, trochę problemy są z batmanem
                                    • avatar
                                     Konto usunięte
                                     0
                                     Ja bym chciał w to pograc w takie gry jak Portal 1, Avatar, Mass Effect, Prototype, GTA San Andreas. Wszystkie te gry obsługują max rozdzielczość do 1600 x ... a nie 1080, czy tyle wystarczy?
                                     • avatar
                                      Konto usunięte
                                      0
                                      Tu będę dawał testy gier na tym monitorze w 3D, takie małe porównanie:
                                      http://forum.benchmark.pl/topic/31752-test-wydajnosci-gier-w-3d-lg-d2342p/
                                      • avatar
                                       Konto usunięte
                                       0
                                       dziś kupilem ten monitor ,ale jak narazie lipa
                                       kąy poraszka,black ops widać postacie podwujnie
                                       nie wiem może cos nie tak pomocy
                                       • avatar
                                        Konto usunięte
                                        0
                                        jak włączysz grę wciskasz 0- ins i masz menu tridefa ( tam możesz sobie pozmieniać wszystko)napisz jakiego masz kompa do tego.
                                        • avatar
                                         Konto usunięte
                                         0
                                         pamiętaj że rozdziałka musi być na 1920 x 1080, i nie jestem pewien czy nie trzeba tam w configu zmienić na dx 9, albo to było w battlefieldzie już nie pamiętam.
                                         • avatar
                                          Konto usunięte
                                          0
                                          rozdz. ust. na 1080p,a mój komp to:
                                          2500k 3.3
                                          4gb ram
                                          radeon 6950 2gb
                                          • avatar
                                           Konto usunięte
                                           0
                                           Nie, nie i jeszcze raz nie.
                                           O ile w trybie 2D monitor się sprawdza, o tyle w trybie 3D to jedna wielka porażka

                                           1) Tylko Dx9
                                           2) Nie można ruszać głową, ani przesuwać się na krześle. Wystarczy spojrzeć nie pod tym kątem, pod jakim ustawiliśmy monitor, a całe 3D się rozlewa i mamy "nadprogramowe efekty"

                                           Jak to pisał Wiech "pic, lipa i fotomontaż" a z takimi efektami to prezesie LG, "jedź pan na Grójec" :)
                                           • avatar
                                            xenolag
                                            0
                                            Witam!!! Sprawiłem sobie w/w monitor i kompletnie nie dla 3d ale chciałem uruchomić 120Hz w 2d(gram w quakelive). Na początku nie udawało mi się to bo podpinałem monitor do komputera dołączonym kablem dvi-d single link. Poczytałem o innych monitorach 3d i dokonałem zakupu kabla dvi-d dual link. Podpinam iiii.... i monitor nie widzi żadnego sygnału. Chciałbym zapytać czy ktoś podpinał kabel dvi-dl i czy można na nim ustawić 120Hz? Pozdrawiam
                                            • avatar
                                             xxxvx
                                             0
                                             ten monitor NIE obsługuje 120 Hz !!! :) to zupełnie inna technologia 3D - w aktywnej potrzeba 120 HZ - 60 Hz dla jednego oka i dla drugiego NA PRZEMIAN (stąd uciążliwe migotanie) zaś w "pasywie" nie potrzeba tego zabiegu bo obraz dla prawego i lewego oka dociera JEDNOCZEŚNIE ! więc 120 Hz jest zupełnie niepotrzebne w pasywneym 3D w testowanym monitorku... :)
                                             • avatar
                                              Konto usunięte
                                              0
                                              Coz, coz i coz. Dobrze ze pojawiaja sie tego typu testy ale sa one bardzo ograniczone. I tu wkracza kuna, ktory testowal rozne rozwiazania 3D. nie mam swojego bloga ale na stronie pracy zamiescilem krotki artykulik o 3D.
                                              http://www.chem.ug.edu.pl/~jaromir/3D1_2011.html

                                              Co do tego artykuly, to ktos kto pisze ze generacja obrazu 3D w trybie wyswietlania polaryzacyjnego (np. interlaved) to mniejszy spadek ilosci generowanych klatek niz dla rozwiazania migawkowego, od razu pokazuje iz nie ma bladego pojecia o sposobie generowania obrazu 3D w grach. Dobrze ze sa porowania praktycznej jakosci obrazu 3D ale jesli juz to nalezalo by porownac sterowniki iz3D, TriDef oraz Nvidia 3D jak i rozne tryby wyswietlania i przesylania obrazu 3D.

                                              Jesli chodzi o praktyczny odbior obu tych rozwiazan to trekst jest sponsorowany czy nie, w praktyce odbior obrazu 3D na okularach migawkowych przypomina siedzenie przed monitorem CRT z odswierzaniem 60Hz. Mnie juz po 10 minutach bola oczy. Spadek rozdzielczosci w polaryzacji nie jest praktycznie odczuwalny w filmach bo i tak wiele z nich jest w formacie skompresowanycm rozpakowywane dopiero na ekranie telewizora przez procesor obrazu lub np. dekoder TV kablowej. W przypadku gier max. spadek liczby fpsow wynosi 50% bo zawsze sa generowane dwa obrazy niezaleznie od sposobu pozniejszego wyswietlania. Jak to szybko jest u was zawsze mozecie sobie przetestowac w trybie anaglyphowym bo sterowniki iz3d lub TriDef maja to dostepne w wesji demo.
                                              • avatar
                                               Konto usunięte
                                               0
                                               LG specjalizuje się w polaryzacyjnym 3D dlatego monitor ten cieszy oko jakością obrazu i żywymi kolorami.
                                               • avatar
                                                Konto usunięte
                                                0
                                                Cały czas dumam nad tym 3D od LG...i przeglądam. Może jeszcze poczekać?...
                                                • avatar
                                                 Konto usunięte
                                                 0
                                                 Wybór na pewno nie jest prosty, wiadomo - monitorów 3D jest już nawet sporo, ale ten jest ok. Jeśli chodzi o 3D to spełnia swoją role.
                                                 • avatar
                                                  Konto usunięte
                                                  0
                                                  witam wszystkich , otóż martwi mnie jedna sprawa w tym monitorze .mam go podłączonego do kompa z kartą Msi gtx 550 Ti.procek phenom II (tm) X4 970. Windows 7, 64 bit, 12 GB DDR3 przez HDMI mini i zastanawia mnie dlaczego nie mam głosu ?? w menu wyświetla mi opcję volume gdzie zgłaśniam teoretycznie lub ściszam ;). ale niestety u mnie żaden nawet pisk się nie wydobywa z monitora hm ? , zacząłem nawet się zastanawiać czy w ogóle ten monitor posiada jakiekolwiek głośniczki. poza tym co do 3D niestety nie zrobiło to na mnie żadnego wrażenia prawdopodobnie mam słabą grafikę i w BF3 ledwo ciągnie . ALE CO DO GŁOSU mam pytanie czy da się słuchać dzwięku z monitora .Niestety ale tu minus dla producenta żadnych objaśnień nie znalazłem pisze że opcja regulacji głosu dostepna tylko przez HDMI no i ja mam takowe i zero głosu . Czy ktos mógłby mi to jakos łopatologicznie wytłumaczyć ,nie chcę wciąż włączać zestawu lub słuchawek.
                                                  • avatar
                                                   Konto usunięte
                                                   0
                                                   Jeżeli mowa o monitorach 3D, to warto wspomnieć o nowym konkursie LG "Monitory 3D". Kupując monitor LG 3D można wygrać smaftfon LG Prada 3.0 oraz głośniki.
                                                   • avatar
                                                    Konto usunięte
                                                    0
                                                    Zgadzam się dlatego też nie pozostaje nic innego jak wziąć w nim udział. Polecam :)
                                                    • avatar
                                                     ekman
                                                     0
                                                     ma ktoś linka do obiecanej po urlopie recki monitora w 2d bo nie mogę zlaleźć?
                                                     • avatar
                                                      Konto usunięte
                                                      0
                                                      Skorzystaliście już z konkursu LG ? Niestety już 18 marca kończy się możliwość wzięcia udziału w konkursie "Monitor 3D". Dla takich nagród warto jeszcze spróbować.
                                                      • avatar
                                                       Konto usunięte
                                                       0
                                                       Warto się pośpieszyć bo można wygrać chociażby smartfona LG Prada 3.0.
                                                       • avatar
                                                        kreeg
                                                        0
                                                        witam, wczoraj kupilem ten monitorek w euro rtv agd za 549zl:) mieli promocje promocji, nowka zapakowany wprawdzie to pewnie jeden z ostatnich, odpalalem gry w 3d i jak dla mnie efekt w kazdej jest rewelacyjny, jak za takie pieniądze.. zadnych problemow wszystko hula.. pozdrawiam
                                                        • avatar
                                                         Konto usunięte
                                                         0
                                                         Tak...hmm Więc z opini benchmarka i z przeczytanych tu komentarzy userów pomyslałem sobie, że wart ten monitor jest zakupu,tym bardziej, że dali mu "dobbry produkt", no i kupiłem.... i ,i, i ,i, dramat,,,,,
                                                         Podłączam monitor,,,,,komp odpalony,,,,ja zajarany,,,i odpalam,,,,,,patrze i patrze a tu widze poziome paski. Po 10 minutach czytania w necie wiadomości widziałem poziome paski na całym ekranie, po jakimś czasie miałem w oczach objawy hmm jak to nazwać...takie żaluzjowe widzenie. Czyli popatrz sobie na słońce przez żaluzje i później szybko mrugaj,,,,..i to był problem w 2D....hmm 3D nawet fajnie wyglądało, filmiki na płycie robiły na mnie wrażenie, ale jednak 2D jest podstawa....To był monitor LG cinema 3D, następnym problemem LG są rysy na obudowie...hehe nawet pieluchą tetrową nie czyść bo porysujesz......brak materiałów do czyszczenia-zawsze rysy...Na 6-ciu ludzi co poprosiłem o pomoc w "patrzeniu"na ekran, 3-ech ludzi widziało poziome mikroskopijne czarne paski oddziela"piksele".....zanim kupisz popatrz bardzo mocno...powodzenia dla wszystkich benchmarków....