Audio

Oprogramowanie. Ocena

przeczytasz w 3 min.

Do obsługi "emepetrójki" Creative'a praktycznie nie potrzebne będzie nam dodatkowe oprogramowanie. Kopiowanie i kasowanie plików można wykonać choćby z poziomu Eksploratora Windows lub innego menadżera. Tym samym pliki zapisywane są bezpośrednio na dysk w "czystej" postaci. Stanowi to dużą zaletę.

Jeśli jednak poczujemy potrzebę przeniesienia utworów z płyty CD-Audio do pamięci Stone'a, to na stronie producenta dostępne jest dodatkowe oprogramowanie, tzw. The Starter Pack, który zawiera m.in. Creative Media Lite - wymagany Windows Vista lub XP z Service Pack 1. Aplikacja jest bardzo przejrzysta i przystępna. Zrzucanie "tracków" do MP3 funkcjonowało bez problemów.

Z iPodem nie jest już tak łatwo. Bez aplikacji iTunes nie ma możliwość doładowywania pamięci playera. Oprogramowanie dostępne jest na stronie Apple, co w dobie popularności łączy szerokopasmowych raczej nie stanowi większego problemu.iTunes oferuje nam bogaty wachlarz opcji. To nie tylko aplikacja do przenoszenia MP3 z dysku komputera do pamięci Shuffle. Pozwala m.in. na zgrywania płyt CD do MP3, aktualizację oprogramowania playera (tzw. firmware), może posłużyć jako odtwarzacz plików dźwiękowych.

Podsumowanie

Apple po raz kolejny prezentuje bardzo precyzyjnie i estetycznie wykonane urządzenie, które przypadnie do gustu osobom dbającym o szczegóły. Bardzo spodobała nam się możliwość łatwego zaczepienia odtwarzacza np. do bluzki czy spodni. Wygodna obsługa przy pomocy precyzyjnie działających przycisków, szybki zapis plików w pamięci odtwarzacza, blisko 12 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu. Za to należy się Shuffle wielki plus.
 
Creative w bardzo dobrym stylu zadebiutował w dotychczas zarezerwowanej dla Apple kategorii odtwarzaczy. Czarny Stone prezentuje się bardzo efektownie, jest bardzo lekki i poręczny. Jego obsługa nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń, a wygodę wgrywania plików MP3 do pamięci stanowi jego bardzo mocną stronę.

To, co nie spodobało nam się w Apple to nieporęczna stacja dokująca, bez której nie podładujemy akumulatora, nie wgramy nowych plików. Konkurent wypada na tym polu znacznie lepiej. W przypadku Creative kiepsko prezentuje się szybkość zapisu danych do pamięci, co wpływa ujemnie na czas kopiowania "emeptrójek".

Zarówno Apple iPod jak i Creative Stone można ocenić jako solidne i dobrze działające odtwarzacze. W kategorii możliwości zwycięży Apple. Niestety przyjdzie nam za nie słono zapłacić, a w tej sytuacji warto przyjrzeć się ofercie konkurenta, bo Stone zdecydowanie zbierze laury w kategorii cena/możliwości. Zestawiając te dwie cechy otrzymujemy naprawdę atrakcyjny produkt, który na pewno przypadnie do gustu wielu osobom.

OCENA
Apple iPod Shuffle
Creative ZEN Stone
estetyka wykonania / trwałość
super dobrze
ergonomia (wygoda używania)
dobrze super
jakość odtwarzanej
muzyki
super dobrze
największe zalety
- jakość wykonania
- słuchawki
- cena
największe wady
ładowanie akumulatora tylko przy pomocy nietypowej stacji dokującej- czas działania (10 godzin)
Ogólnie
(cena/możliwości)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!