MEE audio X10 - świetny dźwięk, dobra bateria, zero przewodu
Słuchawki BT

MEE audio X10 - świetny dźwięk, dobra bateria, zero przewodu

przeczytasz w 3 min.

MEE audio X10 są bardzo wygodne i lekkie, odporne na deszcz i pot, nie wypadają z uszu, grają czysto, oferują mocne basy i dość długi czas pracy na baterii. Mają etui ładujące i są całkiem bezprzewodowe. To bardzo dobre słuchawki do smartfona. Zapraszamy do recenzji MEE audio X10

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- małe, lekkie i bardzo wygodne,; - nie wypadają z uszu,; - miękkie i mocne tony niskie,; - odporne na deszcz i pot,; - dobry czas pracy na baterii (4,5 - 5 godzin),; - pokrowiec z funkcją ładowania słuchawek (dodatkowe 18 godzin),; - czysty dźwięk bez szumów,; - możliwość przekierowania dźwięku z zewnątrz (tylko prawa słuchawka),; - wystarczająca jakość rozmów telefonicznych.

Minusy

- mikrofon tylko w prawej słuchawce,; - wciskanie fizycznych przycisków jest niekomfortowe.

MEE audio X10 - test słuchawek całkiem bezprzewodowych

Jeśli chodzi o słuchawki do telefonu to obecnie dominuje jeden trend: usuwanie kabla. Całkowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe są na topie, a ich popularność wciąż rośnie. Praktycznie co roku kolejny producent smartfonów usuwa gniazdko mini jack 3,5 mm z najnowszego modelu, pozostawiając nas z wyborem - albo korzystasz z przejściówki, którą łatwo zgubić, albo kupujesz słuchawki Bluetooth.

Powoli, krok po kroku kolejne osoby przesiadają się na słuchawki bezprzewodowe, a za kilka lat zapewne będziemy uśmiechać się na widok kogoś, komu wiszą przewody z uszu.

MEE audio X10 - recenzja, test, opinia

Jasne, że zwykłe słuchawki przewodowe wciąż są godne polecenia, bo często oferują wyższą jakość za niższą cenę. Ale...

Ma to coraz mniejsze znaczenie, bo nowe słuchawki bezprzewodowe często grają już tak dobrze, że wiele osób nie zauważa wielkiej różnicy. Doceniają za to niczym nieskrępowaną swobodę i trudno im się dziwić.

Sprawdźmy zatem jakie zalety i wady mają słuchawki MEE audio X10. Zapraszam do recenzji.

Małe, lekkie i bardzo wygodne

Być może słuchawki całkowicie bezprzewodowe są obecnie modne i popularne, ale najważniejszym powodem dla którego je kupujemy jest wygoda.

MEE audio X10 - całkiem bezprzewodowe słuchawki z etui ładującym

Pod tym względem MEE audio X10 zasługują na wyrazy uznania, bo są bardzo, ale to bardzo wygodne w czasie noszenia. Naturalnie wszystko zależy od indywidualnej anatomii, ale muszę przyznać, że w moich uszach testowane słuchawki spoczywały bardzo komfortowo.

Przede wszystkim dlatego, że mają gładką, zaokrągloną powierzchnię od wewnętrznej strony. Nie uciskają, nie podrażniają, po prostu wpasowują się idealnie. Jeśli chodzi o wygodę, daję tym słuchawkom 10/10.

Nie wypadają z uszu

Jeśli dobrze dobierzemy uszczelki (w komplecie mamy 3 pary: L / M / S), to słuchawki nie wypadają z uszu i zapewniają bardzo dobrą izolację pasywną.

MEE audio X10 - gumki

Nie mają dodatkowych wypustek lub innych mocowań, więc zapewne przy silnym wstrząsie są w stanie wypaść, ale podczas biegania, jazdy na rowerze, skłonów i innych podobnych aktywności trzymają się solidnie.

Odporne na deszcz i pot

MEE audio X10 są kierowane nie tylko do osób, które po prostu chcą posłuchać muzyki z telefonu, bez zbędnych kabli, ale również do osób uprawiających sport. Poza tym, że nie wypadają z uszu ważne jest też to, że spełniają standard IPx5, więc można ich używać podczas deszczu i są odporne na pot.

MEE audio X10 - słuchawki bezprzewodowe do smartfona

Fizyczne przyciski - tutaj pojawia się problem

Zewnętrzne powierzchnie obu słuchawek są gumowe i miękkie. Pod ich powierzchnią umieszczono przyciski do sterowania muzyką, głośnością, rozmowami telefonicznymi oraz asystentem głosowym. Nie będę tutaj pisał ile klików powoduje jaki efekt, bo wszystko jest pokazane na obrazkach w instrukcji obsługi. Ważne, że można kontrolować to co najważniejsze.

Niestety są to przyciski fizyczne, a nie dotykowe. Nie wystarczy musnąć palcem - trzeba je wcisnąć, tym samym wciskając sobie ciśnienie do ucha (bo przecież kanał słuchowy jest uszczelniony).

Dla mnie jest to największa wada tych słuchawek. Wciskanie ciśnienia do uszu raz czy drugi powoduje lekki dyskomfort, ale robiąc to kilkanaście lub kilkadziesiąt razy czułem po prostu ból wewnątrz uszu. Sądzę, że dłuższe wciskanie (na przestrzeni miesięcy) mogłoby mieć negatywny wpływ na bębenki i tym samym na słuch. Komfort noszenia tych słuchawek jest znakomity, ale wciskanie przycisków to pomyłka.

MEE audio X10 - słuchawki Bluetooth całkiem bezprzewodowe

Mikrofon w prawej słuchawce

Prawa słuchawka jest tą główną, więc to ją należy sparować ze smartfonem na początku (lewa paruje się automatycznie).

Ponadto tylko w prawej słuchawce umieszczono mikrofon. Jeśli chcemy używać jednej słuchawki (np. do rozmów telefonicznych w samochodzie), musi to być właśnie słuchawka prawa.

Warto jednak podkreślić, że w czasie rozmowy telefonicznej naszego rozmówcę będzie słychać w obu słuchawkach, jedynie nasz głos będzie rejestrowany i wysyłany przez prawą.

MEE audio X10 - słuchawki Bluetooth

Przekazywanie dźwięków z zewnątrz

Z powodu tego, że mikrofon jest tylko w prawej słuchawce, to dźwięki z zewnątrz słychać tylko z prawej strony. Innymi słowy funkcja ta przydaje się, ale tylko gdy używany jednej (prawej) słuchawki.

Mee audio X10 to dobre słuchawki dla osób, które lubią mocny bas i sport, ale nie tolerują kabli.

Etui ładuje słuchawki

W komplecie znajdziemy etui z własnym akumulatorem. Po włożeniu słuchawek MEE audio X10 do środka będą one automatycznie ładowane do pełna.

Warto dodać, ze część obudowy zewnętrznej słuchawek jest przejrzysta, dzięki czemu pod spodem widoczne są diody informujące o parowaniu Bluetooth oraz naładowaniu akumulatorków w każdej ze słuchawek oddzielnie.

MEE audio X10 - etui ładujące słuchawki

Dobry czas pracy

Słuchawki mają własne małe akumulatorki , które teoretycznie wystarczają na 4,5 godziny ciągłego grania, a etui ma wydłużyć ten czas o kolejne 18 godzin (czyli 4 pełne ładowania). Łącznie dałoby to zatem 22,5 godziny słuchania muzyki.

W praktyce same słuchawki bez problemu wytrzymują około 4,5, a nawet 5 godzin przy 50 - 60% głośności, a wraz z etui udało mi się uzyskać około 22 - 23 godziny. Moim zdaniem jest to wynik bardzo dobry. Pełne ładowanie słuchawek zajmuje około 50 minut.

MEE audio X10 - pełny komplet

Etui można ładować z typowej ładowarki do smartfona z przewodem USB typ C lub z portu USB w komputerze. Krótki kabelek też został dodany do kompletu.

MEE audio X10 - specyfikacja

 • konstrukcja: słuchawki bezprzewodowe, dokanałowe, zamknięte, jednodrożne
 • łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.0, AAC, A2DP, HSP, HFP, AVRCP
 • zasięg łączności bezprzewodowej: do 10 metrów
 • rozmowy telefoniczne: tak, mikrofon w prawej słuchawce
 • wodoszczelność: IPx5 (odporność na deszcz i pot)
 • sterowanie: przyciski fizyczne (regulacja głośności, przełączanie utworów, pauza, odbieranie/kończenie rozmów, asystent głosowy)
 • czas pracy na baterii: ok. 4,5 godziny (same słuchawki), około 20-22,5 godziny (wraz z etui)
 • wymiary etui: 6,5 x 4,5 x 2,5 cm
 • aktywna redukcja szumów (ANC): nie
 • przetworniki: dynamiczne, 5 mm
 • pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz
 • masa: 8 gramów (słuchawki), 51 gramów (etui)
 • inne cechy: 3 pary uszczelek w zestawie (L/M/S), funkcja przekazywania dźwięków z otoczenia (tylko prawa słuchawka)
 • gwarancja: 24 miesiące

Czytaj dalej by sprawdzić jaka jest jakość dźwięku i zapoznać się z opinią na temat słuchawek MEE audio X10.