Telefony

Ocena

przeczytasz w 4 min.

Motorola Milestone, mimo, że nie jest najnowszym telefonem na rynku, może śmiało konkurować z wieloma nowszymi konstrukcjami pod względem funkcjonalności, jakości wykonania i jakości obrazu. Czytelny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dużej powierzchni użytkowej doskonale nadaje się do przeglądania zasobów Internetu. Drobne czcionki nie powinny sprawić najmniejszego kłopotu.

Na co dzień korzystać możemy też z takich udogodnień, jak nawigacja satelitarna GPS, łączność z siecią komórkową trzeciej generacji (3G), Bluetooth, Wi-Fi, a po zapowiadanej aktualizacji do Androida 2.2 otrzymamy również ogromny bonus w postaci obsługi  technologii Adobe Flash, „tethering'u USB”, tworzenia punktów HotSpot, łatwej instalacji aplikacji i gier na kartach microSD oraz wielu innych funkcji i poprawek.

Wydajność sprzętu użytego w tym modelu jest bardzo zadowalająca podczas obsługi samego systemu, aplikacji, lub prostych gier. Jedynie „akceleracja” 3D może niekiedy okazać się niedostateczna. Pozytywnie oceniamy również długość czasu pracy na baterii. Sześć godzin rozmów to całkiem przyzwoity rezultat, podobnie, jak 2,5 dnia pracy, przy średnim natężeniu rozmów.

Dużym minusem tego smartfona jest jakość zdjęć i nagrań wideo. Odstają one dość wyraźnie od nowszych konstrukcji z górnej półki. Do minusów zaliczamy też jakość obsługi klawiatury, z zaznaczeniem, że po pewnym czasie można się do niej przyzwyczaić. Nie ma tutaj wielkiej tragedii, ale producent powinien zdecydowanie poszerzyć przestrzenie między poszczególnymi klawiszami oraz zastosować bardziej wypukłe wersje. Samo wysuwanie klawiatury też powinno odbywać się bardziej płynnie i lekko.

Na sam koniec warto dodać, że przy średniej cenie około 1300 złotych jest to nadal bardzo atrakcyjna propozycja dla osób, które chcą nabyć bardzo dobry sprzęt, przy okazji nie przepłacając.

Opinie w sieci:

"Motorola w ostatnich miesiącach udowodniła, że jest w stanie stworzyć spore portfolio zaawansowanych smartfonów i to bez specjalnego doświadczenia na tym rynku. Wykorzystano prosty patent – dobry system Android i doświadczenie w budowaniu telefonów jako takich. Motorola Milestone jest bardzo dobrym telefonem i szczerze mówiąc jest to pierwszy telefon po Motoroli StarTac, który chciałbym sam posiadać. Teraz tylko amerykański producent musi te telefony sprzedać – w Polsce Milestone jest wprowadzany w dobrej atmosferze – telefon stał się niemal kultowy, PLAY zgodził się na rozpoczęcie jego sprzedaży, na forach internetowych urządzenie to wzbudza emocje. Ogłoszony cennik również nastraja pozytywnie, choć Motorola (co nie może być niespodzianką) nie jest niestety najtańszym telefonem. Za jakość i Androida trzeba niestety trochę zapłacić."
http://www.gsmonline.pl/


 Opinia redakcji
 plusy:
dość długi czas pracy na baterii
dobra ergonomia i jakość wykonania
bardzo dobra funkcjonalność
odporny na zabrudzenia i zarysowania
niewygórowana cena
 minusy:
przeciętna wydajność podzespołów
słaba jakość fotografii i nagrań wideo
dość wysoka waga

 

Ocena: Motorola Milestone
Jakość wykonania:
dobry
Ergonomia - sprzęt:
dobry
Ergonomia - soft:dobry plus
Wymiary i waga:
zadowalający plus
Czas pracy na baterii:
dobry
Oprogramowanie:
dobry
Jakość ekranu LCD:
dobry
Jakość dźwięku:
zadowalający plus
Wydajność ogólna:dobry
Wydajność 3D:
zadowalający
Ilość akcesoriów:zadowalający plus
Ogólna ocena:
 

 

Przeczytaj także:
HTC Desire ZHTC DesireLG Swift 7 z Windows Phone 7

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!