All-in-One

Wydajność, dysk, ekran

przeczytasz w 2 min.

MSI AP16 Flex to nie jest model, który imponuje pod względem mocy konfiguracji. W środku umieszczono procesor Intel Celeron J1900. To czterordzeniowy układ obsługujący cztery wątki. Jego podstawowe taktowanie wynosi 2 GHz, a w trybie Turbo zwiększa się ono do 2.42 GHz. Jest to procesor o TDP wynoszącym 10 W. Z procesorem zintegrowany jest układ graficzny Intel HD Graphics.

Jak łatwo wywnioskować, jego przeznaczeniem nie jest uruchamianie wymagających gier z Wiedźminem 3 na czele, ale raczej obsługa prostych i podstawowych aplikacji.

Niemniej jednak, przeprowadziłem testy w podstawowych benchmarkach. W teście Cinebench MSI AP16 Flex uzyskał wynik 1.75 pkt.

3D Mark

3D Mark

PC Mark 7

PC Mark 8 - Home Accelerated

PC Mark 8 - Creative Accelerated

Jeśli zastanawiasz się, czy na AP16 Flex da się komfortowo pograć, to muszę cię rozczarować. Przeznaczeniem tego sprzętu zdecydowanie nie są gry wideo. Można ewentulanie pokusić się o próbę uruchomienia mniej wydajnych tytułów sprzed kilku lat, ale tak naprawdę nie ma co liczyć na imponujące rezultaty. Komputer poradzi sobie raczej z prostymi grami przeglądarkowymi.

Mimo wszystko postanowiłem dać szansę MSI i uruchomiłem Resident Evil 5. Przy najniższych ustawieniach udało się uzyskać prawie 30 klatek na sekundę.

Resident Evil 5:
rozdzielczość 1366 x 768px

 Niskie 29
25
  średnia liczba kl./s
minimalna liczba kl./s

Dysk

All-in-One wyposażono w klasyczny dysk HDD o pojemności 320 GB o prędkości 5400 RPM. Taka pojemność w dzisiejszych czasach wydaje się już nieco zbyt mała. Chyba że potraktujemy PA16 Flex bardziej jako tablet niż komputer. Przy takim punkcie odniesienia pojemność dysku prezentuje się znacznie lepiej.

crystal disk

as ssd

Ekran

MSI AP16 Flex wyposażono w 15,6-calowy ekran o rozdzielczości HD (1366x768 pikseli). Błyszcząca powłoka ekranu powoduje, że otoczenie odbija się w niej obniżając czytelność wyświetlanych treści. Test kolorymetrem pokazał, że maksymalna luminancja jest na poziomie niespełna 180 cd/m2. Nie jest to wartość imponująca.

test kolorymetrem

Kąty widzenia nie są najszersze, co oznacza, że patrząc na ekran z boku lub z góry, kolory stają się mocno zniekształcone.