MSI Gaming 24GE – AIO z 4K
All-in-One

MSI Gaming 24GE – AIO z 4K

przeczytasz w 2 min.

MSI Gaming 24 GE to All in One dla graczy z mocną kartą graficzną Nvidia Geforce GTX 960M i doskonałym ekranem o rozdzielczości UltraHD.

Ocena benchmark.pl
  • 4,2/5
Plusy

doskonały ekran Ultra HD; mocny procesor i karta graficzna; duże dyski SSD i HDD; dobra jakość wykonania; duża liczba złącz; wejście HDMI – tryb pracy wyświetlacza; wbudowany napęd optyczny; dobra jakość dźwięku

Minusy

tanio nie jest; niewygodny dostęp do tylnych złącz; za mała wydajność do najnowszych gier w 4K

Komputery All in One wciąż nie mogą się przebić do szerszego grona klientów, ale producenci wytrwale próbują poszerzać tę część swojej oferty. Prym na tym polu wiedzie MSI, które oferuje zarówno podstawowe modele w bardzo atrakcyjnych cenach, jak MSI Adora 20, jak egzemplarze ze średniej półki – MSI Adora 24.

Wśród AIO są również modele dla graczy. Miałem już okazję testować MSI AG270 w bardzo mocnej konfiguracji. Tym razem w moje ręce trafił także gamingowy egzemplarz, wyróżniający się przede wszystkim ekranem o rozdzielczości Ultra HD. Oto MSI Gaming 24GE 4K.

Dane techniczne:

ModelMSI Gaming 24GE 4K
Cena7490 zł
Gwarancja2 lata
System operacyjnyWindows 8.1
Ekran» 23,6", 3840x2160
» IPS, Anti Glare
» Anti-Flicker / Less Blue Light
Procesor» Intel Core i7 4720HQ
» 4 rdzenie/8 wątków
» 2,6 GHz, Turbo 3,6 GHz, 6MB cache
» technologia 22 nm, TDP 47W
Pamięć» RAM: 16 GB, DDR3, 1600 MHz
» max: 16 GB RAM
Karta graficzna» Nvidia Geforce GTX 960M, pamięć 2GB DDR5
» druga karta graficzna: Intel Iris Pro Graphics 4600
Dysk twardy» 2000 GB, 5400 RPM
model: ST2000LM003 HN-M201RAD
» 2x 128 GB SSD
model: ST21G8SM3A07
Napęd optycznySuper Multi DVD
Wymiary58 x 43 x 3.2 cm
Waga9.47 kg
Sieć i komunikacja» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
» Bluetooth 4.0
» Killer LAN E2200
Złącza» 4x USB 3.0 (1x Super Charger)
» 1x USB 2.0
» RJ-45
» czytnik kart pamięci
» 1x wyjście HDMI
» 1x wejście HDMI
» gniazdo audio
» gniazdo mikrofonowe
Dodatkowe wyposażenie» kamerka internetowa 2 Mpix
» głośniki 2x 5W
» standard VESA 100x100 mm

Wygląd i jakość wykonania

MSI Gaming 24GE jak na model stworzony dla graczy przystało, wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale także wyglądem. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z typową dla MSI kolorystyką łączącą matową czerń z drapieżną czerwienią.

MSI Gaming 24GE ogólny

Ekran otoczony jest szeroką, matową ramką o szerokości 2,5-3 cm. W dolnej części znajduje się czerwony pas z logo producenta oraz głośnikami umieszczonymi symetrycznie po obu stronach obudowy. Nieco poniżej zobaczymy jeszcze charakterystyczne „smocze” logo, nie pozostawiające wątpliwości, co do przeznaczenia komputera.

MSI Gaming 24GE

Z kolei tuż przy górnej krawędzi obudowy znajduje się kamerka internetowa o rozdzielczości 2 Mpx.

MSI Gaming 24GE tył

All in One osadzony jest na bardzo solidnej, aluminiowej podstawce. Jej szeroka powierzchnia, zapewnia doskonałą stabilność urządzenia. Nie daje wprawdzie możliwości regulacji wysokości ekranu, ale umożliwia przynajmniej odchylenie go do tyłu i do przodu.

MSI Gaming 24GE tył

MSI 24GE można również zamontować na specjalnym uchwycie. Aby to uczynić, należy odkręcić podstawkę i skorzystać z systemu montażowego VESA.

Złącza

Także z tyłu obudowy znajduje się większość złącz. Są one skierowane w dół i muszę przyznać, że dostęp do nich nie należy do najwygodniejszych.

W zasadzie za każdym razem trzeba przechylać AIO (lub położyć go na płaskiej powierzchni). Do dyspozycji mamy 3x USB 3.0, RJ45, 1x wejście HDMI i 1x wyjście HDMI oraz gniazda audio.

MSI Gaming 24GE złącza

Na lewym boku obudowy znajdują się dwa kolejne porty USB w standardzie 3.0 (jeden z funkcją ładowania), czytnik kart pamięci oraz przyciski sprzętowe do regulacji głośności, zmiany trybu pracy wyświetlacza oraz obsługi menu.

Po przeciwnej stronie znajduje się wysuwany napęd optyczny.

Klawiatura i mysz

W zestawie z AIO znajduje się rzecz jasna klawiatura i mysz. Początkowo może zaskoczyć fakt, że nie są one bezprzewodowe, ale jest to świadoma decyzja producenta. Gracze preferują bowiem przewodowe rozwiązania, gdyż cechują się one mniejszym input lagiem.

MSI Gaming 24GE klawiatura i mysz

Klawiatura wyposażona jest w kolorowe podświetlenie, którego barwę można zmieniać dedykowanym przyciskiem. A jak sprawuje się w praktyce? Bardzo dobrze, skok klawiszy jest głęboki i wyraźnie wyczuwalny. Do gustu przypadła mi także faktura tworzywa z jakiego klawisze zostały wykonane. Gumowana powierzchnia jest przyjemna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości.

Mysz również można określić mianem gamingowej. Wskazuje na to nie tylko wygląd z efektownym, czerwonym podświetleniem, ale także szereg dodatkowych przycisków – na górze i po bokach.

Głośniki

AIO zaopatrzono w dwa głośniki o mocy 5W każdy. Chociaż spodziewać się można po nich wysokiej głośności, to rzeczywistość jest nieco inna i głośniki grają stosunkowo cicho. Nie mam natomiast żadnych zastrzeżeń, co do jakości dźwięku. Jest czysty, wyraźny, ze słyszalną linią niskich tonów.

Nahimic

Zainstalowana aplikacja Nahimic pozwala dodatkowo na korektę ustawień oraz wybór jednego z trzech przygotowanych trybów: Muzyka, Gry, Film. Różnią się one między sobą bardzo wyraźnie, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Na kolejnych stronach znajdziesz szczegółowe testów wydajności, kultury pracy oraz test ekranu.