Karty graficzne

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X

przeczytasz w 1 min.

Testowana karta MSI należy do topowej serii tego producenta - Gaming X. Przekłada się to na zastosowanie skutecznego i cichego systemu chłodzenia Twin Frozr VI oraz fabryczne podkręcenie rdzenia do 1379 MHz (zegar bazowy) oraz delikatne podniesienia taktowania pamięci do 1420 MHz (efektywnie 7100).

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X

Złącza

  • DVI
  • DisplayPort
  • HDMI
  • 6-pinowe zasilania

Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku złączy mamy tutaj standardowy układ dla tej półki cenowej / wydajnościowej - 1/1/1. Można więc rzec, że jest podstawowe minimum i na tym zakończyć bowiem trudno przypuszczać aby ktoś, kto decyduje się na zakup karty na układzie GTX 1050 Ti potrzebał czegoś więcej.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X

Jeśli chodzi o rozmiar to testowana karta ma niecałe 23 cm długości, a więc zalicza się do tych większych jeśli chodzi o konstrukcje oparte na ukłądzie GTX 1050 Ti, co oczywiście nie zmienia faktu, że ogólnie jest raczej dość mała. Nie mamy zastrzeżeń jeśli chodzi o jej jakość wykonania. Wszystkie elementy zostały dobrze spasowane.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X

Zdziwił nieco fakt, że producent nie zdecydował się na wyposażonie testowanej karty we wzmacniający backplate, który jest niejako standardem w topowych seriach, ale z drugiej strony zapewne podniósłby on cenę, a ta już i tak do niskich się nie zalicza. Konstrukcja została wyposażona w wydajny i cichy system chłodzenia Twin Frozr VI, które bez problemu poradził sobie z małym Pascalem.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X

Całościowo trudno cokolwiek zarzucić karcie MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X pod względem wykonania oraz kultury pracy. Jedyne co nas zastanowiło to brak wspomnianego backplate, ale realnie przy tak małej płytce oraz mało wymagającym układzie GTX 1050 Ti jego rola w zasadzie byłaby jedynie dekoracyjna, a dodatkowo zapewne podniosłaby cenę karty.