Karty graficzne

Jest nieźle, choć cena powinna być niższa

przeczytasz w 2 min.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X

Wydajność

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X dzięki agresywnie ustawionemu GPU Boost zapewnia przeciętnie o 9-10% lepszą wydajność niż model referencyjny oparty na tym układzie. Różnica może być znacząca w przypadku bardziej wymagających produkcji, ale nadal do nieco droższego Radeona RX 470 trochę brakuje.

Podkręcanie

Jak już wspomnieliśmy karta MSI ma fabrycznie bardzo agresywnie ustawiony GPU Boost, co niestety przekłada się na relatywnie niewielke pole do popisu jeśli chodzi o ręczne podkręcanie. Ostatecznie zbliżyliśmy się do 1900 MHz efektywnie na rdzeniu, co przełożyło się średnio na 1-2 dodatkowe kl/s w zależności od testowanego tytułu.

Kultura pracy

Obecna generacja kart MSI zdecydowanie bryluje jeśli chodzi o skuteczność systemu chłodzenia. Podobnie jak i w przypadku jego kultury pracy. W spoczynku karta ma wyłączone wentylatory, natomiast pod pełnym obciążeniem sonometr pokazywał około 33 dB(A). Można więc powiedzieć, konstrukcja MSI jest w zasadzie niesłyszalna.

Opłacalność

W momencie pisania tych słów MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X kosztuje około 820 zł. Jest to cena nieco niższa niż konstrukcje bezpośrednich rywali (z topowych serii), ale nadal mówimy tutaj o kwocie, która jak na kartę z tego segmentu jest dość wysoka. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że wyraźnie szybszego RX 470 można nabyć już za nieco ponad 900 zł.

Dla kogo

Jak wszystkie karty oparte na układzie GTX 1050 Ti i ta skierowa jest do mniej wymagających klientów, którzy nie zamierzają grać w rozdzielczości większej niż FullHD, a dodatkowo lekka redukcja poziomu detali im nie przeszkadza. Całościowo kartę MSI oceniamy bardzo wysoko, jest świetnie wykonana, ma skuteczny i cichy system chłodzenia, ale naszym zdaniem jej cena powinna być niższa o 80 - 100 zł.

Ocena końcowa - MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X

 • niezła wydajność
 • wydajny system chłodzenia
 • dobra jakość wykonania
 • cena powinna być niższa

Dobry produkt

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  3
  Może tylko ja tak analizuje produkty, ale gdybym w tej chwili kupował kartę graficzną i mierzyłbym w ten segment wydajności i cenowy, to wchodząc w test GTX 1050 Ti zdecydowanie chciałbym, żeby w zestawieniu pojawiła się karta: GTX 1050 i GTX 1060. Niestety GTX 1060 brak.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Przed chwila testowaliscie 1050Ti Asus Strix OC, czemu nie ma ich dorzuconego do tego testu, zeby latwo porownac te 2 modele? Teraz latac po 2 testach odzielnie.
   To chyba nie jest problem dodac, szczegolnie, ze te wyniki i tak maja po 10 pozycji, 11 nie zaszkodzi.
   • avatar
    Franz
    1
    Karta nie jest taka zła - jedynie jest źle wyceniona.
    Ja nawet mając mało kasy zdecydowanie wolałbym dozbierać te parę złotych i kupić RX470.
    • avatar
     poandy
     1
     Mi osobiście w testach brakuje czegoś na wzór ile kosztuje 1 klatka.
     Są punkty wydajności i obrazki wydajności,ale w/w brakuje.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Gdyby karty na GTX 1050 Ti kosztowały maksymalnie 700 PLN (za najlepszy model) to wszystko byłoby w porządku, a tak to jest to karta którą będą wciskać do gotowców żeby cena robiła wrażenie a klient przyszedł po pół roku żeby ją zmienić.
      • avatar
       Komendator
       0
       To tak jakbyś poprosił żeby pojawiły się w rankingu i komparatorze:)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        żeby nie mieć na karku pijaru asusa czy msi, to zróbcie dynamiczny komparator :) po prostu robicie kolejny test, dorzucacie do bazy i tyle. komparator powinien mieć dorzuconą notkę "testy wykonane w różnych warunkach, i nie odzwierciedlają bezpośredniego porównania produktów", aby czymś nakarmić trollującego pijaru i tyle.

        ja asusa jakoś szczególnie sobie nie cenię. kupiłem kilka rzeczy tej firmy, i zawsze problemem była mocno ograniczona trwałość, byleby tylko gwarancja się skończyła i trach, nie działa.
        • avatar
         Voyt3c
         0
         835 zł to ja dałem za jednowentylatorowy RX 470 od XFX. Cena za tego 1050Ti to jakiś nieśmieszny żart.
         • avatar
          _Rayu_
          0
          cześć. mam kartę Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G 4GB GDDR5 i na niej max ustawienia to procesor 1936Mhz w trybie boost i pamięci 2252 Mhz (efektywne 9008 Mhz)
          więc ciutkę lepiej niż prezentowany model Msi
          • avatar
           Marucins
           0
           Szkoda że nie dostosowaliście reszty podzespołów pod "średnią" półkę.
           Osoba decydująca się na 1050Ti nie będzie miała 4790K. Prędzej jakaś i5 czy w ostateczności (a są tacy) nawet i3.

           Zastanówcie się w przyszłości jak będziecie robić podobne testy słabszych GPU czy CPU.