Chłodzenie

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014

Zobacz nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2014 w kategorii CHŁODZENIA.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 1

Zapraszamy do 11 edycji plebiscytu Produkt Roku. Otwieramy go nominacjami, czyli najciekawszymi produktami w wybranych kategoriach, które zdaniem naszych redaktorów powinny znaleźć się na liście tych, które stoczą bitwę o tytuł najlepszego. Finalna lista oczywiście powstaje także w opraciu o nominacje czytelników, które wystartują 1 grudnia.
Nominacje w innych kategoriach, oraz informacje dotyczące plebiscytu znajdziesz w strefie Produkt Roku.

Poznajcie 11 najciekawszych coolerów CPU w 2014 roku.

Wyślij swoje nominacje do głosowania na Produkt Roku 2014

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 2

be quiet! Dark Rock Pro 3

Jedno z najwydajniejszych, najcichszych i najefektowniejszych chłodzeń dla procesorów. Topowa propozycja w ofercie firmy be quiet!.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 3

be quiet! Shadow Rock Slim

Shadow Rock Slim to cichy i całkiem wydajny cooler, który można kupić w stosunkowo dobrej cenie.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 4

Cryorig C1

Jedno z najwydajniejszych chłodzeń horyzontalnych, które sprawdzi się w mniej przestronnych obudowach.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 5

Enermax Liqtech 120X

Enermax Liqtech 120X to nieduży, ale też całkiem wydajny system chłodzenia cieczą – wszystko dzięki grubszej chłodnicy i dwóm wentylatorom.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 6

Enermax Liqtech 240

Większa wersja chłodzenia wodnego z serii Liqtech – tym razem z podwójną chłodnicą typu 240 mm. Dodatkowym atutem modelu Liqtech 240 jest niewygórowana cena.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 7

Noctua NH-D15

Następca legendarnego modelu NH-D14 – tym razem z wydajniejszymi wentylatorami i możliwością łatwiejszego sterowania obrotami wentylatorów.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 8

Raijintek Tisis (Nemesis)

Bardzo wydajny i stosunkowo niedrogi cooler dla procesorów AMD i Intel. Tisis (kiedyś występująca pod nazwą Nemesis) to topowa propozycja w ofercie firmy Rajintek.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 9

Raijintek Zelos

Niewielkie chłodzenie horyzontalne, które sprawdzi się w mniejszych komputerach ITX i HTPC – całość ma zaledwie 44 mm wysokości.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 10

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Fortis 2 XE1226 to bardzo opłacalna propozycja – chłodzenie oferuje niezłą wydajność i jest dostępne w niewygórowanej cenie.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 11

SilentiumPC Grandis XE1236

Najpotężniejsze chłodzenie w ofercie polskiej firmy SilentiumPC. Gandis XE1236 powinien sobie poradzić z najgorętszymi i mocno podkręconymi procesorami.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 12

Swiftech H220-X

Jeden z najlepszych kompaktowych systemów cieczą. Producent zastosował tutaj osobny rezerwuar, a także umożliwił ewentualną rozbudowę układu.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 1Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 2Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 3Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 4Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 5Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 6Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 7Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 8Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 9Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 10Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 11Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 12Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 13

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  12
  Be quiet! Dark Rock Pro 3, może i duży ale bardzo wydajny i nie raz wydajniejszy niż dużo droższe kompaktowe zestawy WC.
  • avatar
   mjwhite
   7
   jak dla mnie wygrywa zdecydowanie produkt numer 13!
   • avatar
    Lord_Nikkon
    6
    Pod kątem wydajności Swiftech H220X. Pompa już jest dopracowana (choć w zasadzie jest to zupełnie nowy projekt) a przeniesienie pompy z slotu do chłodnicy (wraz z rezem) wyklucza wibracje przenoszone na slot. Miałem okazje testować i z wyjątkiem ceny - genialny układ który bez problemu radził sobie z moim i7 3930K na 4,6GHz. Jak już się czepiać to wentylatory mogły by być cichsze (choć na tle Noctuy czy BeQuiet'ów wszystko wypada gorzej) ale za te pieniądze - bomba. Włąśnie składam komputer dla ojca i warunkiem jest żeby był cichy - Swiftech już jest zamowiony z zamianą Helixów na Noctua NF-P12 PWM.

    Z AC to pewnie Noctua, która naprawdę trzyma klasę albo DarkPro. Tutaj specjaliści powinni decydować.
    • avatar
     ah2000
     5
     Na drugim miejscu produkt z nr 12. Swiftech H220-X, lecz pierwsze zdecydowanie 13 :P
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Ja to bym 13 kupił.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Jeśli wyjaśnisz jaki sens ma owo 6m/s przy sprawności chłodzenia, to prawie nobel ci by się należał. Tylko "prawie", bo tu nie ma już nic nowego.
       Przy wentylatorach nie chodzi o prędkość, tylko o przpływ masowy, ile kg/s powietrza wentylator przepchnie i najlepiej aby prędkość tego przepychanego powietrza była niska, jak najniższa. Aby zaistniała większa prędkość wentylator musi podnieść poziom energetyczny powietrza. W strumieniu gęstość energii w takim przypadku musi być większa. A im większa gęstość energii chłodzącego powietrza tym będzie słabiej chłodzić, ponieważ różnice pomiędzy poziomami energetycznymi chłodzonego obiektu i powietrza są mniejsze. Pomiar prędkości strumienia jest całkowicie bez sensu, a jeśli weźmie się pod uwagę to, że łopatki tych wentylatorów pracują w przeciągnięciu, gdzie energia jest tracona na podgrzewanie powietrza, a nie na jego przepychanie, to mógłbyś mając dokładny termometr zaobserwować, że takie powietrze jest cieplejsze.
       Zawsze można coś pomierzyć, ale do wyciągania wniosków z tego co się pomierzy należy mieć jakąś wiedzę, bo inaczej takie wnioski są tyle samo warte co wnioski z dowcipu o ruskim naukowcu.

       W układach chłodzenia, przy dobrze zaprojektowanych łopatkach są dwie przeszkody przy zwiększaniu prędkości obrotowych - cichobieżność łożyskowania (np doskonale obrazują je wyjące wentylatorki serwerowe) oraz wytrzymałość plastiku.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A czym się tu podniecać, kiedy na każdym są zwalone wentylatory, które zamiast być wydajne i ciche są mało wydajne i hałaśliwe. Dyletantyzm i brak podstawowej, łatwej do przyswojenia wiedzy z zakresu aerodynamiki.
        Można przyjąć, że nie ma profilu na którym nie osiągnie się przeciągnięcia przy kącie natarcie równym 10 stopni, a nie da się zaprzeczyć, że łopatki wentylatorów są pod dużo większymi kątami. Duże kąty natarcia są możliwe dla profili grubych, przy profilach cienkich, jakie są stosowane w wentylatorach są jeszcze mniejsze.
        Hałas w wentylatorach (szum powietrza) bierze się z tego, że profil jest przeciągnięty, przez co zwiększone są jego opory ruchu i zmniejszona siła nośna. Ta siła nośna to nic innego jak siła pochodząca z III zasady dynamiki, czyli zależna od ilości/masy zagarnianego powietrza. Czyli łopatki pod dobrym kątem mogły by się jeszcze szybciej kręcić, mniej hałasować i jeszcze układy chłodzenia większą ilością powietrza przedmuchiwać.
        Po rozmiarze dyletanctwa producentów układów chłodzących widać, że nie zależy im tak naprawdę na wydajności chłodzenia, tylko na fikuśności kształtu, przyrostku PRO i opróżnionym portfelu klienta.
        • avatar
         quadroxxl
         0
         Bo najlepiej chwialic to czego nie ma,Switech :)założe się o wszystko że radaktorzyny benchmarka nie widzieli nawet tego na oczy ale co tam polecamy bo inni tak mówia i piszą.Inni wiedzą,wiem i ja typowe dla Benchamrk
         • avatar
          Konto usunięte
          -3
          Chyba bezapelacyjnie NEMESIS miażdży pod względem cena/jakość
          • avatar
           Konto usunięte
           -7
           Przychodzi klient do sklepu komputerowego:
           - Poproszę trzy chłodzenia.

           BUAHHAHA :-D
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            A gdzie i mniej więcej w jakiej ceni można nabyć takiego Swiftech H220-X?
            • avatar
             Po1nter
             0
             A Macho HR-02 to gdzie?! Już nie jest taki dobry i polecany jak kiedyś? Pamiętam że jak komponowałem PC na Benchmarku każdy mi to polecał, twierdząc że jest lepszy nawet od Noctuy.