Laptopy

Czas pracy na baterii

przeczytasz w 2 min.

Notebooki stają się coraz częstszymi towarzyszami podróży. Bez względu na to czy w drodze pracujemy, słuchamy muzyki czy oglądamy filmy, ważny jest czas pracy na baterii. Niestety, często energooszczędność komputera jest wynikiem znaczącego obniżenia jego wydajności. Dlatego skupiliśmy się na modelach, które mimo małego apetytu na prąd, oferują akceptowalne osiągi. Podany czas pracy na baterii uzyskaliśmy w programie Battery Eater, który podczas testu obciąża maksymalnie procesor; rzeczywisty czas pracy notebooka będzie dłuższy, w zależności od pracy jaką będzie wykonywał.

  

zobacz wszystkie fotki

Asus UL30A

Ponad siedem godzin na baterii nie zdarza się zbyt często nawet wśród netbooków. Asus UL30A to niewielki notebook, który pozwoli nam bardzo długo korzystać ze swoich możliwości, bez dostępu do gniazdka. Jego mózgiem jest procesor Intel Core 2 Duo SU7300, który nie oferuje wydajności procesora i3, ale pozwala na sensowną pracę w drodze.

Czas pracy na baterii: 423 min. 

zobacz testy wydajności »  
  

zobacz wszystkie fotki

 Asus UL50VG-XX002C

Jest to duży, wygodny notebook do pracy, o pełnowymiarowej klawiaturze i 15-to calowym ekranie. Mimo wielkości jest stosunkowo lekki – obudowa z matowego aluminium pozwoliła na zmniejszenie wagi i nadała mu niebanalnego wyglądu. Bez dostępu do gniazdka, komputer pracował 6 godzin, co jest ponadprzeciętnym wynikiem. Również w nim znajdziemy procesor Intel Core 2 Duo SU7300

Czas pracy na baterii: 360 min. 

zobacz testy wydajności »

 
 
  
  

zobacz wszystkie fotki

Sony VPC-Y21S1E/S

Ten model Vaio ma trzy istotne dla mobilności cechy: jest lekki, obudowa nie brudzi się w tempie ekspresowym i ma niezłą baterię. Zastosowany tu procesor Intel Pentium DualCore U5400 nie oferuje osiągów przeciętnego układu i3,  więc jest to model dla osób które w drodze chcę zajrzeć do Internetu lub obejrzeć film. Wymagający użytkownicy powinni rozejrzeć się za mocniejszą konfiguracją.

Czas pracy na baterii: 226 min.

zobacz testy wydajności »  
  

zobacz wszystkie fotki

Dell Alienware M11x

Przedstawiciela serii Alienware raczej trudno się było spodziewać w tej kategorii, lecz model M11x łamie wiele stereotypów. Mimo miniaturyzacji nie stracił pazura i pozwala płynną zabawę przy wielu grach. Oczywiście nie gwarantuje takich osiągów jak jego duzi bracia, ale jako model mobilny rozbija konkurencje w pył. Jego bateria również przynosi mu chlubę – 216 minut w trybie oszczędzania energii to bardzo dobry wynik.

Czas pracy na baterii: 216 min.

zobacz testy wydajności »  
  

zobacz wszystkie fotki

Asus U35J

Jego projektanci postarali się, by ten model pozwalał nie tylko na wydajną pracę, ale dawał możliwość spędzenia czasu przy niewymagających grach. I sprostali zadaniu – w środku wydajny procesor Intel Core i3 oraz dwa układy graficzne. Zintegrowana grafika Intela pomaga w wydłużeniu czasu pracy na baterii, a GeForce 310 oferuje wydajność potrzebną do zabawy. W trybie oszczędzania energii notebook pracował 3 godziny, co z perspektywy jego mocy, jest bardzo dobrym wynikiem.

Czas pracy na baterii: 182 min. 

zobacz testy wydajności »