Laptopy

Lekka konstrukcja

przeczytasz w 2 min.

Jeśli ciągle przemieszczamy się miedzy jednym miejscem pracy a drugim, zmniejsza się znaczenie wytrzymałości baterii a istotniejsza staje się waga notebooka. Gdy dostęp do gniazdka nie jest problemem, możemy od notebooka oczekiwać większej wydajności. Tą część poradnika otwierają trzy notebooki które oferują dużą wydajność mimo filigranowegej wagi. Na końcu znajdziecie dwa modele energooszczędne, których wydajność wypada znacznie słabiej.

  
  

zobacz wszystkie fotki

Asus U33JC

Wydajny procesor Intel Core i5, dwa układy graficzne i zaledwie 1,75 kgwagi. To zasługa wykorzystania bambusa i aluminium do stworzenia jego obudowy. Lekki, poręczny i stylowy – niebanalność to jego wielka zaleta. W dodatku wydajny – procesor i5 pozwoli na pracę przy bardzo wymagających aplikacjach.

zobacz testy wydajności »  
  

zobacz wszystkie fotki

Acer TimelineX 3820TG

Seria TimelineX ujmuje stylowym designem i niezłymi osiągami. Model 3820TG stworzono jako notebook o mobilnym charakterze – z tego względu jest lekki, zaledwie 1,8 kg i ma niezłą baterię. Zainstalowany w nim procesor Intel Core i3 zapewnia wydajną pracę a dwa układy graficzne pozwalają wydłużyć czas pracy na baterii.

zobacz testy wydajności »  
  

zobacz wszystkie fotki

Packard Bell Easynote Butterfly S BFS2

Aluminiowy „Motyl” przyciąga spojrzenie swym wyglądem – obudowa z aluminium prezentuje się rewelacyjnie i zapewnia niewielką wagę – 1,75 kg. W środku energooszczędny procesor Intel Core i3 U380, który nie zapewnia takich osiągów jak jego podkręceni bracia, ale pozwala na dłużej obyć się bez dostępu do gniazdka.

zobacz testy wydajności »  
  

 

zobacz wszystkie fotki

Samsung Q330

Samsungi zwykle cieszą oko designem a ich klawiatury zapewniają wysoki komfort pracy. Nie inaczej jest z modelem Q330, który waży niecałe 2 kilogramy. Srebrne, matowe wnętrze nie reaguje na odciski palców, również jego wydajność nie rozczarowuje – procesor Intel Core i3 M350 pozwala na wydajną pracę, a układ graficzny GeForce 310M przyda się amatorom starszych gier.

zobacz testy wydajności »

 
 
  
  

 

zobacz wszystkie fotki

Toshiba Satellite Pro L630-106

Niewielki biznesowy notebook. Jego bateria nie pozwoli na zbyt długą prace poza biurem, ale 2 kilogramy wagi ułatwią jego transport. Obudowę cechuje praktyczny minimalizm – czarny chropowaty plastik maskuje zabrudzania i nie porysuje się od byle dotknięcia. W środku wydajny procesor Intel Core i5 i oraz układ Radeona, który pozwoli na chwilę relaksu miedzy spotkaniami.

zobacz testy wydajności »