Gry

Wiosenna odwilż

przeczytasz w 3 min.

Mass Effect: Andromeda

Producent: BioWare Corporation
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery PL: 23 marca 2017

Komandor Shepard powraca! A nie… Jednak nie. Chciałoby się zacząć od powitania dobrze znanego bohatera, ale nowa odsłona Mass Effect odrzuca go w procesie odświeżenia całej marki. Tym razem zostaniemy przeniesieni i w miejscu, i w czasie, aby doświadczyć zupełnie nowej przygody. Co jednak nie znaczy, że podróżując ku galaktyce Andromedy nie odnajdziemy tego, co w poprzednich odsłonach serii pokochaliśmy najbardziej. 

Najgorętsze premiery gier - Mass Effect: Andromeda

Możemy więc oczekiwać mnóstwa barwnych postaci, z którymi przyjdzie nam ubijać interesy (i nie tylko – amatorzy łóżkowych podbojów wiedzą, w czym rzecz), niezwykłych światów do eksploracji, a także futurystycznej broni i sprzętu. Oby poszukiwania nowego domu dla ludzkości zakończyły się również odnalezieniem odmienionej formuły dla serii Mass Effect.  

Syberia 3

Producent: Microids / Anuman Interactive
Platformy: PS4/XONE/PC/Nintendo Switch
Data premiery: marzec 2017

Mawia się, że prawdziwych przygodówek już nie ma, ale twórcy bestselerowej Syberii wiedzą swoje. Dlatego też ich zespół z człowiekiem-legendą - Benoitem Sokalem na czele nie spoczywa w trudzie tworzenia magicznych światów pełnych wzruszeń i tajemnic. 

Najgorętsze premiery gier - Syberia 3

Trzecia część kultowego cyklu ponownie zabierze nas do mroźnych, ale jakże malowniczych miejsc, w których wariacje na temat dziewiętnastowiecznej technologii przeplatają się ze wschodnim folklorem. Co ciekawe, w tym roku przygody powabnej i błyskotliwej Kate Walker po raz pierwszy zostaną odmalowane w pełnym trójwymiarze.

Outlast 2 

Producent: Red Barrels
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery: marzec 2017

Czujecie już ciarki na plecach? Macie wrażenie, że ktoś Was nieprzerwanie obserwuje? To mogą być objawy zwiastujące Outlast 2! „Jedynka” trafiła do serc wielu fanów survival horrorów, więc nic dziwnego, że z jej kontynuatorką wiąże się ogromne nadzieje. Zwłaszcza, że tym razem otrzymamy zupełnie nową opowieść w znanej konwencji. Możemy więc pożegnać się ze szpitalem psychiatrycznym w Colorado na rzecz równie nastrojowej, a nieznanej scenografii. 

Najgorętsze premiery gier - Outlast 2

W niej także nie braknie szaleńczych ucieczek przed równie szalonymi prześladowcami, ujęć z amatorskiej kamery i okrucieństwa, które pozbawi nas wiary w ludzkość. Sami twórcy uznali swoją grę za tak przerażającą, że wystartowali na kickstarterze z kampanią, która ma zaowocować pieluchami dla dorosłych z motywem odwróconego krzyża.     

Get Even

Producent: The Farm 51
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery: marzec 2017

Czym jest prawda? Nad tym filozofowie głowią się od lat, a nasze rodzime studio The Farm 51 zachęca nas do szukania jej w tytule Get Even. Tworząc ten kryminał przesiąkniętym nastrojem grozy zastosowano unikalną technologię skanowania rzeczywistych obiektów. 

Najgorętsze premiery gier - Get Even

Wszystko po to, by jak najdokładniej przenieść na nasze ekrany miejsca, których szczegółowa eksploracja umożliwi złożenie w całość historii głównego bohatera. A w zasadzie dwójki głównych bohaterów o przeplatających się w dwuczęściowej kampanii losach. 

Co ciekawe, na naszej drodze do upragnionej prawdy staną nie tylko sterowani sztuczną inteligencją przeciwnicy, ale także inni gracze, ponieważ tryb wieloosobowy został tu integralnie połączony z kampanią fabularną.

Sniper: Ghost Warrior 3

Producent: CI Games
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery PL: 4 kwietnia 2017

Słynny hollywoodzki slogan, powtarzany na okrągło w różnych kontekstach, mówi o tym, że czasem pojedynczy człowiek jest w stanie zbawić świat. Czy Sniper: Ghost Warrior 3 przydzieli nam aż tak heroiczną rolę? 

Najgorętsze premiery gier - Sniper Ghost Warrior 3

To okaże się po premierze, ale już teraz wiadomo na pewno, że ten tytuł będzie wyzwaniem dla samotników. W ukryciu, pod osłoną nocy, z nożem w zębach, dronem w torbie i karabinem uszykowanym do strzału. Tak przyjdzie nam się przedzierać przez otwarty świat podzielonej konfliktem Gruzji. Bo właśnie w tym miejscu krzyżują się interesy dwóch supermocarstw i prywatne porachunki głównego bohatera.

Warhammer 40 000: Dawn of War III

Producent: Relic Entertainment
Platforma: PC
Data premiery PL: 30 kwietnia 2017

Orkowie w dalekiej przyszłości? Wystarczy to jedno zdanie, żeby było wiadomo, że chodzi o uniwersum Warhammer 40 000. Po raz kolejny zawitamy w nim w ramach trzeciej odsłony cenionej serii pecetowych RTS-ów. Czekają nas więc bitwy na ogromną skalę przy użyciu futurystycznej technologii. Obok piechurów trzech grywalnych ras do boju ruszą także monstrualne machiny bojowe, a z nieba uderzą na nie promienie orbitalnych laserów.

Najgorętsze premiery gier - Warhammer 40.000: Dawn of War 3

Wszystko to w ulepszonej oprawie audiowizualnej i z zastosowaniem mechanizmów rozgrywki, które poza wprowadzaniem nowinek, wskrzeszą również dobre rozwiązania z poprzednich odsłon serii, takie jak na przykład system rozbudowy bazy. Jak podpowiada nam doświadczenie i zwiastun „trójki”, trup będzie się ścielił gęsto. A to zawsze satysfakcjonuje, zwłaszcza kiedy jest efektem przemyślanej strategii.

Tekken 7

Producent: Namco
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery: kwiecień 2017

Kto w dzisiejszym świecie grywa jeszcze na automatach? No, znajdzie się paru takich i dlatego właśnie Tekken 7 zadebiutował w japońskich salonach gier już dwa lata temu. Wiadomo jednak, że większość fanów bijatyk czeka na jego wersje konsolowe (i pecetową – tak, tak, tę też), a te mają się pojawić dopiero w tym roku.

Najgorętsze premiery gier - Tekken 7

Po raz kolejny przyjdzie nam stanąć do walki w turnieju King of Iron Fist, a toczone na niesamowitych arenach bijatyki zostaną opakowane w fabułę, która obnaży mroczną przeszłość znanych i lubianych bohaterów uniwersum Tekkena. Wszystko po to, żeby siódma część serii zwaliła nas z nóg, niczym jeden z jej nowych, efektownych „kombosów”.