Laptopy

Napędy optyczne. Obudowy. Klawiatury. Myszki. Kontrolery gier. Monitory LCD. Zasilacze ATX. Urządz

przeczytasz w 2 min.

Najlepsze napędy optycznie: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H10N

Powiemy to otwarcie - w kwestii napędów optycznych jesteśmy kompletnymi laikami. Zresztą czy widzieliście przez ten rok jakąś recenzje napędu na benchmarku? Nasi koledzy z serwisu CDR-info znają się na tym o niebo lepiej , ale gdybyśmy mieli wskazać którąś z marek, zapewne też wybralibyśmy LG. pod warunkiem że byłby to napęd cichy ;) Ciężko przywiązywać szczególną uwagę do czegoś, co używa się raz/dwa razy tygodniowo.

Najlepsze obudowy: Cooler Master Stacker

To niestety była miłość od pierwszego wejrzenia ;)

Najlepsze klawiatury: Logitech Cordless Desktop S 510 + pilot

Ta firma to prawdziwy mistrz w 'produkcji' klawiatur. W tym roku używaliśmy OEM'owej Ultra Flat, Dinovo 2.0, Cordless Desktop S510. Ta ostatnia wybitnie przypadła nam do gustu, za swoją elegancje, świetną jakość i uniwersalność. Myszka w tym zestaw może nie jest wybitna, ale używa się jej przyjemnie.

Mówiąc klawiatura, mamy już chyba na myśli właśnie Logitecha. I jak widać myślimy tak samo, jak 78% czytelników.

Dobre klawiatury wydaje także Microsoft i Benq, ale ich dostępność w Polsce jest bardzo słaba, stąd w Waszej ankiecie zajmują dalekie pozycje.

Najlepsze myszki: Logitech MX610 Cordless Laser Mouse

Myszki z serii G są naprawdę świetne. MX518 to niemal klasyka. MX1000 jest dobry, ale IMO nieco za ciężki. Revolution to z kolei doskonała, supernowoczesna mysz, jednak nam do gustu w tym roku przypadło coś 'normalnego' i uniwersalnego - MX610.

Wygląda niepozornie, ale jest kapitalnym gryzoniem - i do pracy, i do gier. Ma doskonałą czułość dzięki technologii laserowej i działa zaskakująco precyzyjnie jak na urządzenie bezprzewodowe. Za sprawą malutkiego nadajnika w postaci klucza USB,  myszka jest także świetnym dodatkiem do notebooka.

Najlepsze kontrolery gier: Logitech Cordless Rumblepad 2

Ten kontroler towarzyszył nam przez cały rok. Nasze towarzyskie meczyki w PES5 i PES6 rozgrywały się prawie wyłącznie na tych urządzeniach.

W sumie mieliśmy do czynienia z czterema modelami i przez te 365 dni żaden z nich nas nie zawiódł. A trzeba dodać, że kontrolery gier nie mają łatwego życia, gdy grupka 'zapaleńców' o 'mocnych' dłoniach postanowi w euforii grać do samego rana ;)

Najlepsze monitory LCD: NEC 20WGX2 i LG L245WP

Tu mieliśmy pierwszy poważny orzech do zgryzienia. Przetestowaliśmy w tym roku wiele monitorów, ale tylko nieliczne były wybitnie dobre. Przez cały rok w naszej redakcji  towarzyszyła nam rewelacyjna iiyama E511S na IPS'ie, ale jest to już produkt stosunkowo stary i niedostępny (nowe modele mają już 'tylko' matryce PVA).
Na rynku jest całkiem sporo fajnych paneli i zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie byliśmy w stanie przetestować. W zeszłym roku nagrodziliśmy 20 calową  Belinee 102035W, opartą na matrycy Premium MVA, która do dziś jest polecanym przez nas monitorem.

Ale i w tym roku przez naszą redakcję przewinęło się kilka perełek, a do nich z  pewnością należy rewelacyjny NEC 20WGX2 (matryca AS-IPS, 1680x1050), 23" Philips Brilliance 230WP7 (S-IPS, 1920x1200), oraz 24 calowy panel LG L245WP (MVA, 1920x1200), wyposażony w nowoczesne wejście HDMI oraz wejście wideo komponent (a to umożliwia  podłączenie do niego np.: konsoli X-Box 360). Używamy go od połowy grudnia i bardzo przypadł nam do gustu, ale jeszcze nie zdążyliśmy przygotować jego recenzji.

Najlepsze zasilacze ATX: Chieftec CFT-620W

A odpowiedź jest prosta: na początku roku do naszej platformy testowej wyszukaliśmy nowoczesny, mocny, uniwersalny i w miarę cichy zasilacz. Jest nim właśnie CFT-620W. Sprawdził się doskonale, ani raz nas nie zawiódł i za to zostaje przez nas nagrodzony.

Najlepsze urządzenia LAN/WLAN: Dlink DIR-635

To urządzenie zostało wskazane przez naszego speca od tej grupy produktów, jako najbardziej "przełomowe". A dlaczego właśnie to, a nie inne, można przeczytać w naszej recenzji.

Najlepsze notebooki: HP seria 7400

Wśród naszych redaktorów używane są aż trzy notebooki marki HP - jeden 6110 i dwa modele 7400, nie bez powodu więc przyznajemy tytuł 'produkt roku' właśnie tej marce. I co najważniejsze, każdy z tych trzech modeli był świadomym zakupem za 'pełną cenę', a nie 'prezentem' czy przypadkiem za 'okolicznościowo-atrakcyjną' kwotę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!