Zasilacze

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013

Zobacz nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 w kategorii ZASILACZE.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 1

Jak co roku wspólnie z Wami będziemy wybierać najlepsze produkty w branży komputerowej. W pierwszym etapie, w formie nominacji zebraliśmy najciekawsze, warte uwagi produkty, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w głosowaniu. Ostatni głos jak zwykle i tak należy do Was.

Jak powszechnie wiadomo, zasilacz jest jednym z najważniejszych podzespołów w komputerze stacjonarnym. To właśnie on dostarcza do poszczególnych komponentów energię elektryczną i czuwa nad poprawnym działaniem całej jednostki. Przez ostatni rok producenci stawiali na wyższą efektywność energetyczną i lepszą funkcjonalność.

Wszelkie uwagi i sugestie umieszczajcie w specjalnie do tego utworzonym wątku na Forum.

Przebieg plebiscytu Produkt Roku 2013 - nominacje w poszczególnych kategoriach, głosowanie i ogłoszenie wyników, będziecie mogli śledzić w dedykowanej strefie tematycznej.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 2

XFX PRO V2 450 W

Dobra propozycja dla klientów z mniej zasobnym portfelem i niezbyt rozbudowaną konfiguracją sprzętową. Zasilacz oferuje jedną mocną linię 12 V i dobrej jakości komponenty, a jego sprawność potwierdzono certyfikatem 80 PLUS Bronze.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 3

Fractal Design Tesla R2 500 W

Cichy zasilacz o wysokiej efektywności energetycznej (80 PLUS Gold). Sprawdzi się przy typowych komputerach, a długie wiązki nie zawiodą nawet w większych obudowach. Wszystko w niewygórowanej cenie – jeden z najlepszych modeli w swojej klasie.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 4

Chieftec Smart GPS-500C

Coś dla zwolenników bezgłośnych komputerów. Konstrukcja ta pracuje całkowicie pasywnie, oferuje częściowo modularne, długie okablowanie i charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością (80 PLUS Platinum). Na uwagę zasługuje również ciekawy wygląd.

Zobacz testy i recenzje zasilacza

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 5

SilentiumPC Deus M1 650 W

Zasilacz naszej rodzimej firmy powinien zainteresować wymagających, aczkolwiek trochę mniej majętnych klientów. Producent udostępnił częściowo modularne okablowanie i stosunkowo dużo wtyczek zasilających. Sprawność kwalifikuje się w granicach normy 80 PLUS Bronze. Dodatkowym atutem jest również niska cena.

Zobacz testy i recenzje zasilacza

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 6

Cooler Master VS 650 W

Model ten charakteryzuje się cichą pracą, wysoką sprawnością i częściowo modularnym okablowaniem. Powinien zatem zainteresować wymagających klientów ze średnio wydajnymi komputerami.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 7

High Power Astro PT 750 W

Bardzo interesujący zasilacz z cichym wentylatorem (do 25% obciążenia pracuje pasywnie), częściowo modularnym okablowaniem oraz bardzo wysoką sprawnością. Dodatkowymi atutami są stabilne napięcia i technologia Eagle Eye informująca o obciążeniu jednostki. Polecamy.

Zobacz testy i recenzje zasilacza

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 8

be quiet! Power Zone 650 W

Całkowicie modularne okablowanie, cicha praca i nietuzinkowe wzornictwo to najważniejsze cechy zasilacza firmy be quiet!. Model ten charakteryzuje się sprawnością potwierdzoną certyfikatem 80 PLUS Bronze i sprawdzi się w średnio wydajnych komputerach.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 9

Corsair RM 750 W

Bardzo dobry zasilacz w niewygórowanej cenie – tak najkrócej można opisać jednostkę Corsair RM o mocy 750 W. Model ten zalicza się do konstrukcji półpasywnych (do 40% obciążenia wentylator jest wyłączony) i oferuje wysoką sprawność (80 PLUS Gold). Całość uzupełnia funkcja Corsair Link do monitorowania parametrów pracy.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 10

Enermax Revolution X’t 730 W

Konstrukcja przeznaczona dla klientów, którzy poszukują mocnego, cichego i modularnego zasilacza w niewygórowanej cenie. Wysoka sprawność (80 PLUS Gold) gwarantuje mniejszy pobór energii elektrycznej oraz niższe temperatury.

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 11

SeaSonic Platinum 1000 W

Jeden z najlepszy zasilaczy w swojej klasie. Model ten zalicza się do konstrukcji półpasywnych (do 30% obciążenia wentylator pozostaje wyłączony) i charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością z certyfikatem 80 PLUS Platinum. Na uwagę zasługują również wysokiej jakości komponenty i bardzo stabilna praca. Polecamy!

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 12

Zobacz nominacje w kategoriach:

Telewizory

Aparaty systemowe

Ultrabooki

Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 1Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 2Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 3Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 4Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 5Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 6Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 7Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 8Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 9Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 10Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 11Zasilacze - nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2013 | zdjecie 12

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Jako, że dyskusja się rozogniła a ja stałem się ulubionym "ogrem do bicia" ;) to chciałbym doprecyzować kilka kwestii:
  1. z góry przepraszam wszelkich purystów językowych, co już mi tutaj kilkukrotnie wytknięto (całkiem słusznie) moje zdolności w tej kwestii pozostawiają wiele do życzenia
  2. staram się nikogo nie obrażać i nie stosować tzw "wycieczek personalnych" chyba że rozmówca sam rozpocznie dyskusje na takim poziomie, wszystkie osoby które poczuły się dotknięte (poza winowajcami oczywiście) jak najbardziej przepraszam
  3. dziękuję forumowiczom którzy poświęcili swój czas na wysłanie merytorycznie istotnych komentarzy, możemy się nie zgadzać co do szczegółów ale przynajmniej dyskusja jest sensowna
  4. co do linków mój post dotyczył linków (a właściwie ich braku) w artykule a nie w komentarzach
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Odpowiedź dla forumowicza gboor. Heh no w sumie fakt trochę się może i zapędziłem, ale jako iż zasiłki typu 300-400W są na rynku od wielu wielu lat od razu nastawiłem się na segment wyższy. Poza tym sam portal jako taki tj benchmark.pl raczej jest skierowany do wszelkiej maści tzw "entuzjastów" komputerowych jeśli mi wolno takie założenie poczynić.
   W każdym bądź razie wielki szacunek za komentarz nie zawierający samych bluzgów nawet jeśli jest on negatywnie nastawiony do moich "przemyśleń" ;)
   • avatar
    AndreoKomp
    1
    Nie kupuje się zasilaczy do komputera z takim zapasem. Nie wykorzystuje się wtedy sprawności zasilacza.
    • avatar
     powerman1969
     0
     estaw z radeon r9 290x i podkręconym I52500k do 4200 rekomendowany zasilacz minimum 520 w czyli 650 wystarczy byle był dobrej jakości choć dla zapasu kupiłbym 750
     • avatar
      powerman1969
      -1
      "zasilacze 600W i mniej to do komputerów biurowych z sporadycznym użytkowaniem "gamingowym"

      Komputer biurowy służy do pracy chyba,że za "gamingowe użytkowanie" (nowe słowotwórstwo) uważasz odpalenie pasjansa bo komputer biurowy na którym można grać w BF3 już komputerem biurowym nie jest.Do przeciętnego koputera biurowego nawet z I7 wystarczy zasilacz 300W a kratę grafiki masz w procesorze.

      "Chociaz ubolewam nad stanem majątkowym rodaków i soim tak samo nie znaczy to, że ma to wpływać na obiektywna analizę danego tematu."

      Ja ubolewam nad twoim stanem, który przejawił się w wypowiedzi "Chłopcem to możesz nazywać swojego bękarta współforumowiczu o ile dorosłeś już do takiego stanu że możesz go posiadać, nigdzie nikogo nie obrażałem w swoich komentarzach i oczekiwałbym podobnego podejścia."

      W jednym zdaniu sam zaprzeczasz sobie co może wskazywać na objawy rozdwojenia jaźni. Objawy: Huśtawka nastrojów i ambiwalencja uczuć (zmiany poglądów przynajmniej dwa-trzy razy w ciągu dnia), chwilowe zatracanie kontaktu z rzeczywistością, nielogiczne zachowania prowadzące do paradoksalnych skutków emocjonalnych, chwilowo występuje gonitwa myśli lub zanik procesu myślenia.
      • avatar
       Konto usunięte
       -4
       Szanowny współforumowiczu, możliwe że faktycznie 400W to już trochę mnie poniosło ale jednak po pierwsze - rozróżniam pobór prądu całego zestawu a samej karty, po drugie sam miałem okazję wyniki takowych pomiarów oglądać i uczestniczyć w procesie pomiaru, po trzecie jak już tu kilkukrotnie pisałem mowa była o "komputerze dla gracza" nie biurowym, nie multimedialnym , nie do zastosowań ogólnych więc konfiguracja typu double czy triple SLI albo karty typu GF 590 czy 690 to oczywistość. Sam mam konfigurację SLI GF 460 i w pełni obciążone pobierają właśnie ok 400W, dodaj do tego I7 3770k podkrecone, 10 dyskow hdd, 2 dski sdd, napęd optyczny, kontrolery ethernet (klasy serwerowej), kartę muzyczna etc i chwilowe pobory mocy oscyluję w okolicach 700W -> a zwracam uwagę iż moc zasilacza to moc całkowita, poszczególne obwody maja niższą obciążalność. No i mówimy tu o pracy na granicy technicznej możliwości danego komponentu. Dla jasności zgadzam się że DLA PRZECIĘTNEGO URZYTKOWNIKA zasilacz o mocy pok 600-650W to aż nadmiar.
       • avatar
        Konto usunięte
        -5
        OK zwracam honor odnośnie pierwszych 2 kwestii ale jakieś dodatkowe linki byłyby pomocne - wiem wiem jest opcja szukaj. Co do mocy to proszę o rzut okiem na mój komentarz czy raczej odpowiedz dla forumowicza wyżej -> ogólnie przyjęta defninicją na świecie odnośnie "komputera dla gracza" czy tzw "gaming computer" to jednak maszyna zbudowana w oparciu o możliwie najwydajniejsze komponenty więc i odpowiednio prądożerna.
        Co do certyfikatów to znam definicje i wiem na co się to przekłada (lub powinno) jednak w rzeczywistości normy są bardzo "płynnie" zdefiniowane a różnice wynikające z lepszej sprawności w rzeczywistości często są pomijalne jeśli uwzględnimy koszt zakupu danego zasilacza. W żadnym wypadku nie twierdziłem iż dany model będzie pobierał więcej energii a chodziło mi tylko o aspekt ekonomiczny tj. ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej a właściwie jej koszt będzie znacząco mniejszy niż różnica cenowa pomiędzy zasilaczem mniej "optymalnym".
        • avatar
         Konto usunięte
         -5
         Słuszna uwaga, sugeruje zacząć od siebie. Ze swojej strony proponuję zakończyć ta przepychankę słowna bo nie wnosi ona nic merytorycznego do dyskusji. Nadal czekam na odpowiedź gdzie popełniłem błąd w moich założeniach, proszę o odniesienie się również do innych moich komentarzy z tego tematu gdzie starałem się sprecyzować o co dokładnie chodziło.
         • avatar
          Konto usunięte
          -5
          Komputer "gamingowy" to nie tylko karta graficzna. Do tego minimalne wymagania dla danej karty niech będzie i TITAN to nie wszystko. Przeciętny komputer "biurowy" nie potrzebuje więcej niż jakieś 350W max a to i tak z rezerwą. Ponadto tu nie chodzi o ciągły pobór mocy ale chwilowy jak np. odpalona jest gra/benchmark/aplikacja graficzna, lepiej mieć 100W zapasu niż 50W niedoboru. Normalnie będzie wszystko działało ok a potem uups odpaliłem jakąś grę i restart albo blue-screen czy inne dziwadło. Poza całkowitą mocą zasilacza są jeszcze parametry jak sprawność, wydajność poszczególnych linii etc etc. To jest trochę tak jak z ciągnikami siodłowymi - silnik ma moc rzędu 400 koni a ciągnie 40t ładunku, a w samochodzie osobowym 150 konny silnik ledwo daje rade z 1t. Przykład przejaskrawiony ale myślę że dosyć adekwatny. A to, że wiekszości normalnych użytkowników wystarczy zasilacz 600W to już inna kwestia - zwracam uwagę na temat - "dla gracza" !
          • avatar
           Konto usunięte
           -14
           Chłopcem to możesz nazywać swojego bękarta współforumowiczu o ile dorosłeś już do takiego stanu że możesz go posiadać, nigdzie nikogo nie obrażałem w swoich komentarzach i oczekiwałbym podobnego podejścia.
           Co do szczegółów to odnieś się proszę do mojej odpowiedzi dla niejakiego AndreoKomp. Rozróżnijmy czy mówimy o komputerach "dla graczy" / tzw "gamingowych" czy o ich chorej wersji rodzimej. Sam doskonale wiem jak wygląda sytuacja w Polsce i że większości z nas nie stać na topowe komponenty. Nie zmienia to jednak sytuacji,żę artykuł jest zatytułowany "dla graczy". Chociaz ubolewam nad stanem majątkowym rodaków i soim tak samo nie znaczy to, że ma to wpływać na obiektywna analizę danego tematu.
           • avatar
            Konto usunięte
            -23
            Hmm ranking tak trochę z D... wzięty. Po pierwsze brak jakichkolwiek konkretów - przydało by się zamieścić chociaż podstawowe parametry i cenę danego modelu (sama moc to zdecydowanie za mało) i jakieś bardziej merytoryczne uzasadnienie obecności w "Top". Ponadto większość to modele o małej albo bardzo małej mocy jak na dzisiejsze wymagania - zasilacz 750W to co najwyżej można określić jako średniej mocy, zasilacze 600W i mniej to do komputerów biurowych z sporadycznym użytkowaniem "gamingowym" - nawet zakładając że komputera używamy wyłącznie do gier a napędy ograniczamy tylko do dysków SSD to szanująca się karta graficzna pobiera w obciążeniu ok 400-500W nie wspominając o konfiguracjach SLI. Dodając do tego procesor, płytę, pamięć i okazuje się, że 750W to minimalna wartość graniczna. A w rzeczywistości najczęściej mamy jeszcze napędy optyczne, dyski mechaniczne, dodatkowe kontrolery, kartę muzyczną (dobra karta pobiera nawet kilkanaście wattów energii). Ponadto certyfikat Platinum w większości przypadków nie ma żadnego znaczenia, a różnice w cenie zasilacza wynikające właśnie z racji posiadania rzeczonego "papiera" spokojnie pozwolą pokryć różnice w rachunkach za prąd za okres najbliższych 10 lat.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Szkoda że w naszej biednej polszy nie ma w dobrej cenie zasilaczy EVGI... miałem dwa i się nie zawiodłem. Są dużo lepsze (mówię to co miałem, a nie to co słyszałem) od Be Quietów, OCZ oraz XFX.
             • avatar
              OBoloG
              0
              Popraweczka miałem na myśli Wiedźmina 2 no ale człowiek pomylić się może a opcji edycji nie ma ;(