Routery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Choć Netgear JNR1010 dla wielu użytkowników może wydać się bardzo prostym i mało wydajnym routerem, to należy na niego spojrzeć z nieco szerszej perspektywy. Liczą się nie tylko wysokie transfery danych, ale także dostępne funkcje użytkowe. Pomimo niewygórowanej ceny Netgear zaimplementował w routerze mechanizmy, które w tej klasie urządzeń często są traktowane zbyt ogólnie lub po macoszemu - mowa tu przede wszystkim o kontroli rodzicielskiej i mechaniźmie QoS, a także narzędziu Netgear Genie.

JNR1010 to przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie dla osób oczekujących od urządzenia za niewielkie pieniądze bezproblemowej konfiguracji i szybkiego dostępu do internetu. Netgear JNR1010 to bardzo konfigurowalne narzędzie do współdzielenia połączenia internetowego i danych w domowej sieci LAN.

 Podsumowanie
 plusy:
prosta konfiguracja
aplikacja Netgear Genie
rozbudowana kontrola rodzicielska i współpraca z OpenDNS
QoS
 minusy:
zbyt niska wydajność układu radiowego w lokalizacjach poniżej i powyżej routera
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 100 zł

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Ten router nie wspiera PSP (Power save polling) przez co jest niekompatybilny z nowszymi kartami WiFi zbudowanymi na chipsetach Intela (np. 6300, 6230, 6200) W wyniku czego połączenie będzie często zrywane lub wręcz niemożliwe do wznowienia/połączenia, da się to ominąć wyłączając pewne funkcje karty WiFi ale chyba nie po to kupuje się sprzęt, żeby potem iść na kompromisy wyłączając przydatne funkcje... Nie polecam tego routera, lepiej za podobne pieniądze kupić coś od np. TP-LINKa.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Bardzo tani router z dobrymi parametrami jak na te pieniądze. Oczywiście znajdzie się coś taniej, ale tutaj nie o to chodzi. Netgear ma porządne routery, jak dla mnie porównywanie, a tym bardziej pisanie, że TPLink ma lepsze sprzęty to z lekka bzdura.
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika. Wszyscy mi polecali TPLinki, miałem już dwa i nie spełniły moich oczekiwań. Pierwszy po pewnym czasie sam się restartował, zrywał,ponownie łączył i tak w kółko. Kupiłem drugi nowszy i niestety kiepski zasięg wifi i zaczęło się dziać to samo co z poprzednikiem. Teraz mam Netgeara i jak na razie zasięg jest w porządku i działa stabilnie, a co najważniejsze naprawdę konfiguracja jest łatwa.
    Ale żeby nie było że mam coś przeciwko TPLinkowi, chyba miałem po prostu pecha i tyle.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     tplinki przez okres gwarancji padną 2-3 razy, netgear ma to do siebie że gwarancję realizuje sam - nie przez sprzedawcę - więc nie dość że nie ma przepisowych 14 dni roboczych to jest szybko i sprawnie. mam już 3 router netgear i nie mam z nim problemów (najpierw wifi -g - potem n - teraz ac)