Laptopy

Notebooki do 3000 zł: Samsung R60 Plus

przeczytasz w 2 min.

Laptopy firmy Samsung nie są szerzej znane w naszym kraju, nie mają wyrobionej marki, dopiero niedawno weszły do szerokiej dystrybucji, mając ochotę na zdobycie części rynku. Model R60 Plus to laptop

  • Orientacyjna cena:
    Samsung R60 Plus: ~2700 zł

Laptopy firmy Samsung nie są szerzej znane w naszym kraju, nie mają wyrobionej marki, dopiero niedawno weszły do szerokiej dystrybucji, mając ochotę na zdobycie części rynku. Model R60 Plus to laptop ze średniej półki cenowej, wyposażony w dwurdzeniowy procesor i dobre, wydajne podzespoły.

 
Samsung R60 Plus
Procesor:
Core2 Duo T7250 (2.00 GHz, 2MB cache)
Płyta główna:
ATI RD600/RS600
Ekran:
15,4 cala,1280 x 800 pikseli, błyszczący (glare)
Pamięć RAM:
2 GB DDR2 (667 MHz)
Karta graficzna:
ATI Mobility Radeon X2300, 128 MB
Karta dźwiękowa:
Agere Si3054
Karta sieciowa:
Marvell Yukon88E8039 PCI-E
Interfejs bezprzewodowy:
Atheros AR5006X WiFi IEEE 802.11b/g
Modem analogowy:
tak, 56k
Dysk twardy:
Fujitsu MHY2200BH ATA 200 GB 5400 RPM
Napęd optyczny:
TEAC ATA DVD+/-RW DL
Bateria:
Litowo-jonowa, 6-komorowa, maksymalny czas pracy na baterii 2,1h
Interfejsy wyjściowe:
3x USB, LAN 100 Mbps, ExpressCard, czytnik kart pamięci SD/MMC
System operacyjny:
Microsoft Windows Vista Home Premium
Wymiary:
Szerokość 358 mm, głębokość 265,2 mm, Wysokość 35,8 mm
Waga:
2,68 kg


Wygląd i ergonomia

Przekonajmy się, czy całość została wykonana z należytą jakością, jak wygląda praca i rozrywka z wykorzystaniem tego zgrabnego i ładnego notka.

Nie oszukujmy się: wygląd ma znaczenie. Przekonali się już o tym giganci rynku, wypuszczając dopieszczone wizualnie serie nowych laptopów. Miło popatrzeć na dystyngowane Pavillony czy bajeranckie XPS-y. Firma Samsung dobrze wie, że brzydki laptop byłby bez szans na konkurowanie z podobnie wyposażonymi, ale ładniejszymi modelami znanych firm. Dlatego też po wyjęciu z szarego pudełka możemy uśmiechnąć się i stwierdzić: o, jaki fajny notek...

Pokrywa laptopa jest czarna i błyszcząca, co w połączeniu ze srebrnym logo producenta wygląda naprawdę ciekawie. Jest też niestety bardzo wrażliwa na zarysowania, nawet przetarcie jej miękką szmatką pozostawia mikro-rysy. Przednia krawędź jest niemal pozbawiona gniazd podłączeniowych - i bardzo dobrze. Znajduje się na niej zatrzask blokujący klapę oraz czytnik kart flash.

Podoba mi się umieszczenie na przedniej krawędzi lampek sygnalizacyjnych, co jest zbyt rzadko stosowane przez producentów. W notku R60 Plus mamy podgląd stanu laptopa nawet wtedy, kiedy jego pokrywa jest zamknięta.

Prawa krawędź została zarezerwowana dla napędu optycznego, wszystkie gniazdka znajdują się po stronie lewej oraz z tyłu, co jest dość sensownym rozplanowaniem.

Popatrzmy jeszcze, jak R60 Plus wygląda z dołu - w sumie nic szczególnego, prawda?

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login