Karty graficzne

EVGA GeForce GTX 950

przeczytasz w 1 min.

Do naszej redakcji trafiła również karta EVGA, w najmocniejszej wersji – FTW. Jak się można było tego spodziewać mamy tutaj do czynienia z edycją mocno podkręconą. Producent ustawił taktowanie rdzenia na poziomie 1203 MHz (efektywnie 1405). Tak mocne podbicie zegara podyktowało konieczność przebudowania nieco płytki drukowanej. To niestety odbiło się na rozmiarach karty, który w porównaniu z konstrukcją Asusa, nie mówiąc już o Zotacu jest naprawdę duża (jej długość wynosi 25,6 cm).

Zawartość pudełka:

  • karta graficzna
  • sterowniki
  • instrukcja obsługi
  • przejściówka DVI->D-Sub
  • przejściówka Molex -> 2x 8 pin
  • plakat EVGA oraz dwie naklejki

Najnowsza propozycja EVGA zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Jak już wspomnieliśmy karta fabrycznie została mocno podkręcona, co przełożyło się adekwatnie na jej wyniki. System chłodzenia ACX 2.0 jest prawie bezgłośny i zapewnia relatywnie niskie temperatury rdzenia. Dodatkowo cała konstrukcja została usztywniona metalowym backplate.

Jeśli chodzi o złącza to model FTW posiada: 3x DP, HDMI, DVI. Mając na uwadze pozostałe, testowane dziś karty jest to najlepiej wyposażony model. Niestety ma to swoje odbicie w postaci dość wysokiej ceny sugerowanej (około 850 zł).

Warto w miejscu jeszcze wspomnieć, że kupując kartę EVGA mamy możliwość wzięcia udziału w programie „Step Up”. Jeśli w ciągu 14 dni zarejestrujemy ją na stronie producenta, w ciągu najbliższych trzech miesięcy będziemy mogli ją zwrócić i kupić wydajniejszy model dopłacając jedynie różnice w cenie pomiędzy tymi kartami.