Karty graficzne

Zotac GeForce GTX 950

przeczytasz w 1 min.

Podobnie jak w przypadku karty Asusa najnowsza konstrukcja Zotaca to w zasadzie brat bliźniak modelu opartego na GTX 960. Tyle, że tutaj nie licząc ilości złączy nie ma naprawdę absolutnie żadnej różnicy pomiędzy tymi kartami jeśli chodzi o wygląd. Nie zmienia to faktu, że Zotac GeForce GTX 950 AMP! to najmniejsza z testowanych modeli (zaledwie 20,5 cm długości!) opartych o nowy układ Nvidii.

Zawartość pudełka:

  • karta graficzna
  • sterowniki
  • instrukcja obsługi
  • przejściówka DVI->D-Sub
  • przejściówka Molex -> 2x 8 pin

Oczywiście jak na autorską kartę przystało najnowsza konstrukcja Zotaca została solidnie podkręcona (1203/1755 MHz) oraz wyposażona w system chłodzenia ICESTORM. Dla zwiększenia sztywności i bezpieczeństwa konstrukcji została ona wzmocniona metalowym backplate. Całość sprawia wrażenie bardzo solidnego. Dodatkowo mając na uwadze rozmiar karty można założyć, że z powodzeniem znajdzie ona zastosowanie w mniejszych komputerach.

W przypadku złącz Zotac nas specjalnie nie rozpieszcza. Do naszej dyspozycji producent oddał: D-DVI, HDMI oraz DP. Jest to o tyle dziwne, że sugerowana cena karty nie należy do najniższych – 825 zł. Z drugiej strony taki zestaw łącz zapewne wystarczy znakomitej większości klientów.

Sporym plusem wszystkich kart Zotaca jest aż 5-letni okres gwarancyjny. Należy jednak pamiętać, aby z niego skorzystać należy zaraz po nabyciu karty zarejestrować ją online na stronie producenta. Jeśli tego nie uczynimy, to będzie nas obowiązywał standardowa – 3-letnia gwarancja.