Tablety

Akcesoria dodatkowe

przeczytasz w 2 min.

Nvidia Shield Wireless Controller

Stworzony przez Nvidię pad nazywa się po prostu Nvidia Shield Wireless Controller. Cechuje się on fenomenalną jakością wykonania. I choć na pierwszy rzut oka prezentuje się on bardzo masywnie i dziwnie, to okazuje się bardzo wygodny.

Nvidia Shield Wireless Controller został wykonany z czarnego, matowego i bardzo mocnego plastiku, który jest standardowym tworzywem w tego typu kontrolerach. Nic tu nie skrzypi, nie chybocze i nie rozlatuje się w rękach. Pad leży stabilnie w dłoniach, a nawet podczas emocjonujących rozgrywek nie wyślizguje się z nich. Pod względem wymiarów nieco przypomina kontroler z pierwszej konsoli Xbox, który również był stworzony przede wszystkim z myślą o dużych dłoniach.

Kontroler został wyposażony w standardowy zestaw przycisków. Znajdziemy tu więc 8-kierunkowy krzyżak, dwie gałki analogowe, cztery przyciski funkcyjne znajdujące się po prawej stronie, a także dwa przyciski i dwa spusty znajdujące się na frontowej części pada.

Ale to nie wszystko! Nvidia zdawała sobie sprawę, że pad taki być może będzie całkiem dobrze sprawdzał się w grach, ale zupełnie nie będzie nadawał się do sterowania urządzeniem z systemem Android. Dlatego twórcy Tegry wyposażyli kontroler także w trzy dotykowe przyciski funkcyjne, gładzik oraz znajdujące się pod tym ostatnim przyciski do kontrolowania poziomu dźwięku. Dzięki tym elementom Nvidia Shield Wireless Controller jest nie tylko bardzo wygodnym padem, ale też pilotem umożliwiającym bezprzewodowe sterownie tabletem podłączonym do telewizora.

Nvidia Shield Tablet został wyposażony w dwa gniazda. Pierwsze z nich to standardowe gniazdo microUSB służące do ładowania znajdującego się w kontrolerze akumulatora. Znalazło się tu też wyjście słuchawkowe, dzięki któremu można wygodnie grać bez użycia głośników i komunikować się z innymi graczami. Jeśli posiadamy słuchawki bez mikrofonu, nie musimy się o niego martwić, bo zapasowy mikrofon został wbudowany bezpośrednio w pad. Przyda się on przede wszystkim podczas strumieniowania gier za pomocą Twitcha, bo Nvidia Shield

Tablet umożliwia także korzystanie z takiej funkcji. By jej użyć, należy przytrzymać przycisk „wstecz” na padzie. Ogólnie rzecz biorąc można pomyśleć, że kontroler stworzony przez Nvidię nie ma wad. Nie jest to jednak prawda, gdyż łączy się on z tabletem za pomocą autorskiego standardu WiFi stworzonego przez Nvidię. Z tego powodu kontroler ten nie pasuje do innych urządzeń z Androidem, konsol do gier oraz komputerów. Jeśli nie mamy Nvidia Shield Tablet, sprzęt ten będzie absolutnie bezużyteczny.
Sytuacja ta ma jednak swoje plusy. Dzięki temu, że akcesorium pasuje tylko do jednego urządzenia, nie trzeba go konfigurować. Każda gra z jakiej korzystaliśmy nie wymagała jego konfiguracji w postaci zmiany ustawień gry czy mapowania przycisków. Oczywiście nie możemy zagwarantować, że pad na pewno będzie dobrze działał ze wszystkimi grami dostępnymi w sklepie, ale… wiele na to wskazuje.

Musimy się przyznać do tego, że testowaliśmy jedynie najpopularniejsze tytuły, takie jak Asphalt, Dead Trigger czy GTA III, ale jednak fakty mówią same za siebie. Kontroler za każdym razem zachowywał się dokładnie tak, jak powinien. Pod tym względem Nvidia osiągnęła absolutne mistrzostwo.

Nvidia Shield Cover

Do tabletu można też kupić okładkę ochronną Nvidia Shield Cover, która chroni ekran przed stłuczeniem. Jej wewnętrzna część jest pokryta materiałem przypominającym mikrofibrę, której zadaniem jest oczyszczanie ekranu.

Zewnętrzna część wyświetlacza jest pokryta drobnym materiałem przypominającym plecionkę, dzięki czemu prezentuje się ładnie i nie zbiera żadnych śladów palców i brudu. Oprócz tego okładka umożliwia ustawienie tabletu w trzech różnych pozycjach – dwóch nachylonych i jednej półleżącej. Niestety okładka nie zakrywa w żaden sposób plecków tabletu. Ich jedynym zabezpieczeniem jest gumowe pokrycie.