Tablety

Zintegrowane kamerki

przeczytasz w 1 min.

Na temat zdjęć wykonanych tabletem o'Lofer JustTab C1040 wiele pisać nie trzeba. Wystarczy spojrzeć na załączone obrazki, aby przekonać się, że fotki są po prostu słabe. Obraz cechuje się niskim kontrastem, wyblakłymi kolorami i bardzo niską szczegółowością, która dodatkowo pogarszana jest przez silne algorytmy odszumiajace. W słabych warunkach oświetleniowych zdjęcia będą właściwie całkowicie nieprzydatne. Trochę lepiej jest w słoneczny dzień, ale tutaj z kolei wiele osób narzekać może na przepalenia.

o'Lofer JustTab C1040

Ogólnie rzecz ujmując – należy cieszyć się, że w tej cenie tablet w ogóle udostępnia kamerkę. Do pstrykania tradycyjnych zdjęć być może się ona nie nadaje, ale z pewnością przyda się do obsługi Skype'a i innych komunikatorów internetowych z opcją wideokonferencji.

W ustawieniach znajdziemy zoom cyfrowy (w przypadku rozdzielczości 1280x960 px całkowicie nieprzydatny), balans bieli, korektę ekspozycji, rozdzielczość i geotagging. W menu podręcznym dostępny jest też tryb panoramy, ale po jego włączeniu interfejs aparatu się zawiesza i wyłącza.

Zdjęcia wykonane kamerką z przodu:

o'Lofer JustTab C1040 - oprogramowanie

o'Lofer JustTab C1040 - oprogramowanie

Aparat cyfrowy wbudowany w przednią ramkę sprawdzi się odrobinę lepiej pracując w charakterze kamerki, którą wykorzystać możemy w czasie wideokonferencji online. To zastosowanie jest właściwie jedynym, które nie budzi większych zastrzeżeń. W ustawieniach kamerki również znajdziemy nieprzydatny zoom cyfrowy, trochę bardziej przydatny balans bieli, odstęp poklatkowy oraz zapis lokalizacji.

Film wykonany kamerką z przodu:

Do czatów wideo posłużyć może domyślnie zainstalowana i bardzo prosta w obsłudze aplikacja Google Talk znana chyba wszystkim użytkownikom współczesnych urządzeń z Androidem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że do połączenia między urządzeniami z Androidem na pokładzie wymagana będzie przynajmniej wersja 2.2 systemu (smartfony i małe tablety) lub 3.x (tablety). Najbardziej zalecana jest oczywiście najnowsza wersja 4.0 ICS, przeznaczona równocześnie dla smartfonów i tabletów (JustTab wykorzystuje właśnie ten system). Opcjonalnie zainstalować możemy też Skype'a lub inny komunikator.