Tablety

Design i sprzęt

przeczytasz w 2 min.

JustTab C1040 jest dość dużym tabletem. Z całą pewnością nie jest to urządzenie kieszonkowe, ale jego użytkowanie w domu czy w podróży nie jest uciążliwe. Konstrukcja wygodnie leży w dłoniach i nie jest przesadnie ciężka. Obudowa tabletu jest prosta, ale dość przyjemna dla oka. Przód i boki wykonane zostały z ciemnego, matowego plastiku, na którym nie widać typowych zarysowań, kurzu, ani odcisków palców. Ekran przykryty jest hartowanym szkłem - z pewnością nie jest to Gorilla Glass, ale do jego jakości nie mamy zastrzeżeń. W prawej ramce zintegrowano kamerkę oraz sprzętowy przycisk BACK, którym powrócimy do poprzedniego menu lub wyjdziemy z aplikacji.

o'Lofer JustTab C1040

Lewa krawędź obudowy tabletu pozbawiona jest wszelkich elementów funkcyjnych.

o'Lofer JustTab C1040

Największa liczba złączy umieszczona została na prawym boku. Znajdziemy tutaj wyjście słuchawkowe (mini jack 3,5 mm), cyfrowe wyjście obrazu i dźwięku mini HDMI, gniazdo zasilacza, mały otwór mikrofonu, port mini USB, czytnik kart pamięci microSD oraz pełnowymiarowy port USB typu A (podłączanie dysków przenośnych, pendrive'ów, klawiatury, myszki lub np. modemu 3G).

o'Lofer JustTab C1040

Dolna krawędź obudowy jest gładka i pozbawiona jakichkolwiek złączy.

o'Lofer JustTab C1040

Z kolei na górze widzimy podłużny, wielofunkcyjny przycisk +/-. Służy on głównie do regulacji głośności (przytrzymanie), ale pojedyncze naciśnięcie lewego powoduje wyświetlenie menu podręcznego, a prawego powrót na pulpit. Obok umieszczono mały klawisz, którym włączymy lub wyłączymy tablet oraz zablokujemy ekran.

o'Lofer JustTab C1040

Tył nie jest tak odporny na zarysowania jak przód i boki. Wykonano go z jednego kawałka błyszczącego, białego tworzywa sztucznego, które wygląda atrakcyjnie, ale raczej nie sprawdzi się w praktyce: na białym plastiku szybko odznaczają się zabrudzenia, które wchodzą w mikrozarysowania. Po lewej stronie widoczny jest mały przycisk RESET, którym przywrócimy ustawienia fabryczne, a prawym górnym rogu znalazł się głośnik. Jego umieszczenie jest dobrze przemyślane – raczej nie zasłonimy go dłonią.

o'Lofer JustTab C1040

Zasilacz jest stosunkowo duży i jednoczęściowy (bez odłączanego kabla USB). Przewód do synchronizacji danych jest odrębnym elementem zestawu.

o'Lofer JustTab C1040