Tablety

Design i sprzęt

przeczytasz w 2 min.

O'Lofer JustTab C743 to mały, lekki i poręczny tablet. Konstrukcja waży zaledwie 337 g i nie męczy dłoni nawet w czasie dłuższego użytkowania. Ekran pojemnościowy przykryty został hartowanym szkłem z wtopioną siateczką odpowiadającą za rozpoznanie miejsca przyłożenia palca (pojemnościowy wyświetlacz obsługuje 5-punktowy multitouch). Obudowa jest wyprofilowana wystarczająco ergonomicznie, a przyciski rozmieszczone w odpowiednich miejscach.

o'Lofer JustTab C743

Ramka otaczająca wyświetlacz TFT LCD ma z trzech stron ok 16-18 mm szerokości, a jedynie z prawej strony rozszerza się do około 28 mm. Właśnie tutaj umieszczono sprzętowe przyciski, które stanowią uzupełnienie przycisków podstawowych, wyświetlanych w dolnej części interfejsu Androida 4.0.

W górnej części ramki widoczne jest oczko kamerki do wideokonferencji. Czujnika oświetlenia brakuje, więc jasność podświetlenia trzeba regulować manualnie.

o'Lofer JustTab C743

Lewa krawędź obudowy tabletu pozbawiona jest elementów funkcyjnych.

o'Lofer JustTab C743

Największa liczba złączy umieszczona została na prawym boku. Znajdziemy tutaj wyjście słuchawkowe, czytnik kart pamięci micro-SD, mały, schowany przycisk Reset (przywrócenie ustawień fabrycznych), port mini USB oraz gniazdo dla zasilacza.

o'Lofer JustTab C743

Dolna krawędź, podobnie jak lewa, pozbawiona jest elementów funkcyjnych.

o'Lofer JustTab C743

Na górze znalazł się podłużny przycisk +/-, służący do regulacji głośności, oraz mały klawisz, którym włączymy lub wyłączymy tablet oraz zablokujemy ekran.

o'Lofer JustTab C743

Tył jest biały, gładki i wykonany z błyszczącego tworzywa sztucznego. Jego odporność na zarysowania jest przeciętna, ale na szczęście drobne ryski nie są widoczne na jasnym tle. W części tylnej widoczna jest też szczelina głośnika zewnętrznego. Kamerki tylnej brakuje, ale nie jest to mankament w przypadku tabletów w cenie wynoszącej ok. 250 zł.

o'Lofer JustTab C743

Zasilacz jest stosunkowo duży i jednoczęściowy (bez odłączanego przewodu USB).

Przewód do synchronizacji danych jest odrębnym elementem zestawu. Brakuje za to przejściówki z interfejsu mini-USB na pełnowymiarowe USB.

o'Lofer JustTab C743