Akcesoria mobilne

Cardboard - Google

przeczytasz w 1 min.

W przypadku gogli które pracują ze smartfonami na systemie Google Cardboard, konfiguracja wygląda nieco inaczej. Najpierw instalujemy oprogramowanie Cardboard (dostępne oczywiście za darmo w sklepie Google Play) i skanujemy QR kod z gogli.

Następnie pobieramy i uruchamiamy aplikację która nas interesuje (czasami niezbędne jest jeszcze przełączenie w tryb VR) i dopiero na koniec wsuwamy smartfon do gogli.

Dalsza obsługa aplikacji realizowana jest przy pomocy wskaźnika poruszanego za pomocą ruchów głowy, magnetycznego suwaka / przycisku na goglach (w zależności od modelu) oraz ewentualnie bezprzewodowego touchpada.

Jedynym wymaganiem co do smartfona jest tak naprawdę system 4.1 wzwyż oraz oczywiście smartfon z wbudowanym żyroskopem. Przed zakupem gogli koniecznie trzeba też sprawdzić, czy obsługują one smartfon o określonej wielkości.

Obsługa i komfort użytkowania w stosunku do rozwiązania Samsunga jest jednak znacznie niższy (wiele zależy od modeli gogli). W celu bardziej przyjaznej obsługi najlepiej zaopatrzeć się w bezprzewodowy pad, lub też w gogle wyposażone w takie urządzenie już w standardzie (tak jak wspomniany wcześniej Modecom Volcano Blaze).