Kamery

Oczy dla PC: Testy trzech kamerek Logitech

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu na łamach benchmarka przeprowadziliśmy ankietę dotyczącą kamer internetowych firmy Logitech. Wybieraliście kamerkę, która najbardziej interesuje Was pod względem cech, wyglądu i ceny.

Jakiś czas temu na łamach benchmarka przeprowadziliśmy ankietę, w której decydowaliście, które modele mamy przetestować. Wybór nie był prosty ze względu na sporą ilość propozycji. Waszym zadaniem było wskazanie tylko trzech z nich.

Wybieraliście kamerkę, która najbardziej interesuje Was pod względem cech, wyglądu i ceny. Trzy modele, które zdobyły od Was najwięcej głosów, testujemy na benchmarku. W głosowaniu wzięło udział ~1100 czytelników. Oto wyniki:

  1. QuickCam Sphere - 29%
  2. QuickCam Pro 5000 - 15%
  3. QuickCam Communicate STX - 10%
  4. QuickCam Fusion - 9%
  5. QuickCam for Notebooks Deluxe - 8%
  6. QuickCam Zoom Refresh - 7%
  7. QuickCam Connect - 6%
  8. QuickCam Chat - 5%
  9. QuickCam Messenger Plus - 4%
  10. QuickCam for Notebooks Pro - 4%
  11. QuickCam for Notebooks - 3%

Poprzednio testowaliśmy trzy modele firmy Creative. Urządzenia, jakie zaproponowaliśmy, reprezentowały różne progi cenowe. Najtańszy, klasę średnią oraz High-End. Podobnie  jest tym razem, z tą różnicą, że to Wy dokonaliście wyboru poprzez głosowanie.

Firma Logitech nie dorzuciła nam fajerwerków w postaci bajeranckiego dodatkowego oprogramowania tak jak Creative, ale jest jeden "rodzynek", który oferuje coś więcej ponad przeciętną.

Z pewnością z każdym miesiącem przybywa osób, które mają ochotę na  zakup dodatkowego gadżetu jakim jest kamerka. A biorąc pod uwagę, że jesteśmy w Europie na jednym z ostatnich miejsc w liczbie osób z dostępem do Internetu, to dziedzina ta u nas raczej jeszcze raczkuje.

Może dzięki naszym testom będziecie mieli lepszy pogląd na technologie i różnorodność kamerek, a w chwili podejmowania decyzji ułatwiony wybór takiego urządzenia.

Dla odróżnienia od poprzedniego testu (kamerki Creative) zaczniemy od najdroższej - 'High-End', i zakończymy na najtańszej spośród trzech prezentowanych.