Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

SmartResponse

SmartResponse

Philips 239C4 to monitor, który sprawdzi się w grach komputerowych, podczas oglądania filmów oraz dynamicznych animacji. Urządzenie oferuje domyślną szybkość reakcji matrycy na poziomie 7 ms, ale można ją wyraźnie obniżyć, uruchamiając funkcję SmartResponse w menu OSD. Dzięki temu nie będziemy mieli do czynienia z tak zwanym efektem ducha (smużeniem), mimo iż korzystamy z matrycy IPS, a nie TN.

SmartKolor

To część systemu SmartImage odpowiedzialna za podbicie sygnału RGB, przez co możemy uzyskać bardziej nasycony obraz widoczny na ekranie. Operuje ona również dynamicznie kontrastem.

SmartContrast

Monitor potrafi dynamicznie podbić kontrast do poziomu 20.000.000:1, co może mieć pozytywny wpływ na głębię czerni i przy okazji nasycenie kolorów.

SmartTxt

To ulepszenie odpowiada za dodatkowe wyróżnienie tekstu. Specjalne algorytmy zwiększają wyróżnienie konturów, co może być przydatne przede wszystkim dla osób z wadą wzroku. W typowych sytuacjach SmartTxt uznajemy za zbędny, a nawet pogarszający wygląd obrazu.

 

Podświetlenie LED-owe

Kolejny element systemu oszczędzania energii w monitorze Philipsa. Podświetlenie  jak już wcześniej zaznaczyliśmy nie cechuje się wybitnie dobrym rozkładem luminacji, ale jest bardzo oszczędne. Dokładne (zmierzone) wartości zużycia energii podamy w dalszej części artykułu.