Laptopy

Wymiary, waga oraz przeznaczenie

przeczytasz w 1 min.

Notebook jest cienki i lekki. Wymiary to 32,7 x 22,8 x 2,5 cm, przy wadze 1,6 kg (2,0 kg z zasilaczem). Nie znajdziemy w nim napędu optycznego, co niewątpliwie korzystnie wpływa na wagę. Pod tym względem Lenovo U350 nie ustępuje takim notebookom jak Acer Timeline czy MSI X340.

U350 ma błyszczącą matrycę o przekątnej 13,3 cala (rozdzielczość 1366 x 768). Jest podświetlana diodami LED, co dodatkowo wpływa na lepszą jakość obrazu. Proporcje ekranu to 16:9, co powinno spodobać się miłośnikom filmów. Do typowej pracy taki wyświetlacz również jest zadowalający. Zwłaszcza że ikony i czcionki prezentują się bardzo dobrze i są odpowiednio ostre. Kolory są z kolei nasycone, a jasność ekranu jest na tyle wysoka, że w domu nie trzeba ustawiać jej na maksimum, by dokumenty czy strony były czytelne.

Nad ekranem umieszczono jeszcze kamerkę internetową i mikrofon. Jakość obrazu i dźwięku jest w pełni zadowalająca do rozmów wideo.

U350 pracuje pod kontrolą systemu Windows Vista Home Premium. Zastosowane w nim komponenty bez trudu radzą sobie z tym OS-em.