Laptopy

Klawiatura - wrażenia z użytkowania

przeczytasz w 1 min.

Klawiatura jest pełnowymiarowa, a więc o wiele lepsza niż te spotykane w netbookach. Klawisze są odpowiednio duże i praca z nimi to przyjemność, także dla osób mających duże dłonie. Skok jest średni i dobrze wyczuwalny, a klawisze dość płaskie i miękkie. Klawiatura jest także cicha.

Lenovo U350 nie oferuje bloku numerycznego. Jeśli dokonujesz dużo obliczeń lub korzystasz z technologii VoIP, będziesz musiał dokupić zewnętrzny blok numeryczny na USB lub przyzwyczaić się do rozwiązania oferowanego w notebooku, które polega na wstukiwaniu odpowiednich znaków wraz z klawiszem [Fn]. Odpowiednie klawisze mają bowiem zaznaczone pomarańczowym kolorem cyferki i inne znaki, które są dostępne po skorzystaniu z kombinacji [Fn] + wybrany klawisz.

Jasność i głośność regulujemy także przy pomocy kombinacji z [Fn], korzystając przy tym z klawiszy kierunkowych. Jest wygodne rozwiązanie, ponieważ kursory bardzo łatwo odnaleźć zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Nie możemy się przyczepić do układu i rozmieszczenia klawiszy. Jedyną wadą jest fakt, że w centralnej części można zaobserwować niewielkie uginanie się klawiszy. Nie powinno to jednak przeszkadzać w użytkowaniu.

Warto też wspomnieć, że po obu stronach klawiatury Lenovo zastosowało niewielkie zabezpieczenia, które mają chronić ekran gdy pokrywa jest zamknięta. Producent mógł sobie pozwolić na takie rozwiązanie ze względu na wymiary komputera - klawiatura nie musiała rozciągać się do krawędzi notebooka, by była pełnowymiarowa.