Monitory

Testy kolorymetryczne

przeczytasz w 4 min.

Ustawienia fabryczne : po prostu idealne. Najlepsza krzywa charakterystyki kolorów z jaką mamy do czynienia podczas naszego przeglądu paneli LCD. Każdy grafik amator i profesjonalny grafik zapewne nie potrzebuje dodatkowych wyjaśnień. Bardzo czysta biel, soczyste kolory, głęboka czerń.

Po regulacji ręcznej : przez zmniejszenie jasności do 65% dostosowujemy luminancję do ergonomicznej wartości ~140 cd/m2 i nadal mamy doskonałą jakość kolorów.

Równomierność podświetlenia : Bardzo ładnie jak na panel o powierzchni 20 cali. Żaden z rogów nie jest ciemniejszy od środka ekranu więcej niż 9%

rezultaty pomiaru jasności matrycy

Kąty widzialności : znakomite. Zarówno w poziomie i w pionie. Nawet po odchyleniu się o 70° w prawo i w lewo, matryca nie łapie metalicznego poblasku, kolor biały nie łapie odcienia różowego - jak to bywa w matrycach TN. Ta matryca faktycznie dysponuje kątami zbliżonymi do 170° w obu płaszczyznach, a ładne podświetlenie sprawia, że jest wręcz idealna do funkcji Pivot.

Szybkość reakcji : W tym przypadku ocenę miałem mocno ułatwioną, bo E511 używam już blisko rok czasu, a H511 ma identyczną matrycę i taki sam czas reakcji = 16 ms. Moim skromnym zdaniem, jak na 20 calowy panel szybkość jego reakcji jest znakomita. W pracach graficznych ten parametr nie ma praktycznie żadnego znaczenia, a podczas przewijania stron www i przenoszenia okien, oraz w przypadku zastosowania monitora do gier i filmów, matrycę H511 oceniłbym jako szybką. Grałem i testowałem na niej wszystkie dotychczasowe dynamiczne gry FPP - Doom3, Battlefield 2, Quake4 i inne. Przyznam szczerze, że ani razu nie przyszło mi na myśl, aby narzekać na smużenie ekranu. Jestem przekonany, że solidne 16 ms w dobrej jakości matrycy jest wystarczające do komfortowego grania i oglądania filmów.

Podsumowanie

Sami spójrzcie. Monitor bez oszałamiających 'parametrów' technicznych: jasność 250 cd/m2, kontrast 400:1, czas reakcji 16 ms. Patrząc na takie dane w sklepie wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z jakimś starociem. Tymczasem jest to monitor wyposażony w rewelacyjną matrycę IPS, oferującą świetną jakość obrazu i doskonałe charakterystyki.

Fakt, H511S nie jest tani, ale na pewno wart tych pieniędzy. Bez wahania polecamy go wszystkim grafikom, webmasterom i cadowcom, poszukującym solidnego monitora LCD o rozdzielczości 1600x1200. Gwarantuje, że nie będziecie żałować wydanych pieniędzy. Po niemal roku pracy z E511S mogę to napisać bez cienia wątpliwości.

Ocena Parametrów:
jasność: 4/5
kontrast:
4/5
kolory: 5/5
równomierność: 5/5
kąty:
5/5
szybkość: 4/5
menu: 4/5
Podsumowanie
zastosowanie monitora
dla grafików, webmasterów, cadowców,
dla graczy wymagających roz. 1600x1200
Jakość wykonania
dobrze
parametry
super
jakość obrazu
super
ergonomia
super
Ogólnie
(w tym cena/możliwości)
super
 

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!