Oprogramowanie

Przeprowadzka do Windows 7 - instalacja, porady, nowe funkcje systemu

przeczytasz w 2 min.

Dowiedz się jak krok po kroku zainstalować system Windows 7 RC i zmienić język interfejsu na polski. Poznaj interesujące funkcje "siódemki" oraz różnice między poszczególnymi wersjami systemu. Microso

Dowiedz się jak krok po kroku zainstalować system Windows 7 RC i zmienić język interfejsu na polski. Poznaj interesujące funkcje "siódemki" oraz różnice między poszczególnymi wersjami systemu.

Microsoft udostępnił system Windows 7 RC (Release Candidate) do pobrania ze swoich stron WWW. Do 15 sierpnia każdy użytkownik może bezpłatnie pobrać "siódemkę" w wersji Ultimate.

Z artykułu dowiesz się, jak krok po kroku pobrać, a następnie zainstalować Windows 7. W tekście opisujemy również ciekawe funkcje Windows 7 i różnice między poszczególnymi wersjami systemu.

Windows 7 lepszy niż Vista

Windows 7 ma podbić serca użytkowników. Nowy system Microsoftu ma także pokazać, że gigant z Redmond ma jeszcze „coś do powiedzenia" na rynku systemów operacyjnych, a nielubiana Vista była jedynie pojedynczą wpadką. Przynajmniej wskazuje na to cała otoczka wytworzona wokół nadchodzącego OS-u, włącznie z intensywnymi testami systemu przez samych użytkowników.

Wersję beta Windows 7 mieliśmy okazję przetestować już na początku stycznia. Okazała się sporym sukcesem, a nowy system zachwycał, choć zdarzyły się drobne wpadki. Microsoft poszedł za ciosem i niespełna dwa miesiące temu podsunął użytkownikom wersję RC.  I tutaj również nowość. "Siódemkę" można pobrać ze stron giganta i korzystać z niej bez ponoszenia żadnych opłat, w dodatku na dowolnej liczbie komputerów i aż do czerwca 2010 r.

Wystarczy pobrać z oficjalnej strony Windows 7 obraz ISO, wypalić go na płycie DVD i zainstalować.

Żeby nie było za pięknie, pewnego dnia podczas oglądania ulubionego filmu czy surfowania w sieci nasz komputer samoistnie się wyłączy. I nie, nie będzie to błąd. To właśnie jedno z ograniczeń RC, które będzie działało od marca 2010 r. Od tego czasu będziemy musieli liczyć się z restartem co dwie godziny - aby móc normalnie pracować trzeba będzie kupić pełną wersję systemu.

Niemniej do marca 2010 jest jeszcze sporo czasu. Dlatego warto zainstalować "siódemkę" już teraz i cieszyć się naprawdę - naprawdę! - udanym systemem operacyjnym.

Dlaczego "siedem"?

Windows 7 to po prostu siódma edycja popularnego systemu z Redmond i dlatego został on oznaczony tą szczęśliwą cyfrą. Co ciekawe, programiści wcale nie myśleli w ten sposób i nadali tej wersji numer 6.1. Mike Nash na swoim blogu wyjaśnia, że stało się tak, ponieważ chciano zachować jak największą kompatybilność wstecz, co w przypadku Visty (wersja 6.0) nie do końca się udało.

W wielu wypowiedziach pracownicy Microsoftu podkreślą również, że "siódemka" wnosi całkowicie nową jakość do rodziny Windows. Jest innowacyjna, ma także wiele nowoczesnych rozwiązań, trudno więc aby różniła się od Visty wyłącznie jedną cyfrą w oznaczeniu jądra.