Routery

Realne zastosowanie - QVR PRO

przeczytasz w 1 min.

Mając już na stole tak innowacyjny sprzęt oczywiście nie omieszkaliśmy zweryfikować, jak się obietnice producenta o unifikacji kilku urządzeń w jednym mają do rzeczywistości. Podłączyliśmy QGD-1600P do Internetu, do niego samego podpięliśmy kilka kamer zasilanych PoE, dwa źródła światła (zasilanie PoE+) oraz do samego przełącznika zamontowaliśmy dwa dyski SATA (SSD). Następnie przystąpiliśmy do konfiguracji kamer.

QNAP Guardien QGD-1600P - zastosowanie w QVR Pro

Ta jest zaskakująco prosta – zakładając przynajmniej, że korzystamy z (bardzo obszernej) listy obsługiwanych kamer IP – kreator automatycznie wyszukuje nasze kamery w sieci lokalnej. Pozostaje tylko podać nazwę użytkownika oraz hasło, aby kamera zaczęła działać w naszym systemie. Po dodaniu wszystkich kamer oraz skonfigurowaniu zasilania dla świateł, możemy skorzystać z klienta QNAP QVR Pro dostępnego w QNAP HybridDesk Station lub pobrać takiego klienta na komputer z systemem, np. Windows.

QNAP Guardien QGD-1600P - zastosowanie w QVR Pro

Aplikacja pozwala w bardzo intuicyjny sposób zarządzać podglądem z kamer oraz samym nagrywaniem. Jeżeli jednak zalogujemy się na serwer QVR, to możemy dodatkowo skonfigurować np. schematy działania w przypadku wykrycia ruchu na którejś z kamer. W naszym przypadku w ten sposób skonfigurowaliśmy zapalanie światła na podjeździe, co znacznie poprawiło widoczność na nagraniach w nocy, a nie musieliśmy mieć światła aktywowanego przez cały czas.

QNAP Guardien QGD-1600P - zastosowanie w QVR Pro

Co więcej, całą instalacją mogliśmy sterować również zdalnie przez Internet! To oczywiście tylko przykład (bardzo skromny) zastosowania testowanego switcha, ale jak widać jest on faktycznie w pełni samowystarczalny. Do niedawna, aby takie funkcje zaprogramować, potrzebny był osobno zarządzalny switch PoE, router oraz rejestrator NVR (lub NAS od QNAP z system QTS).

QNAP Guardien QGD-1600P - zastosowanie w QVR Pro

Zapraszamy na kolejną stronę, gdzie przedstawimy wyniki już bardziej syntetycznych testów.