Serwery plików NAS

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

QNAP HS-453DX jest niezaprzeczalnie świetnym urządzeniem służącym domowej rozrywce i przechowywaniu multimediów. Dostęp do filmów, muzyki i zdjęć można uzyskać na wiele sposobów wykorzystując odtwarzacze sprzętowe czy aplikacje. I choć przy projektowaniu urządzenia położono nacisk na konsumpcję multimediów, to ten element nie wyczerpuje wachlarza możliwości HS-453DX. Wirtualizacja, kontenery, własna chmura, wszelkiego rodzaju serwery dostępowe i narzędzia pozwalają cichemu NAS-owi stać się potężnym narzędziem dla rozrywki, nauki i pracy.

Czy QNAP HS-453DX jest alternatywą dla płatnych usług multimedialnych streamingowych i na żądanie? Z pewnością tak. Jednak wszystko zależy od preferencji użytkowania – czy woli opłacać comiesięczny dostęp do treści, czy też sięgnąć do własnych zasobów, za które nie musi wnosić comiesięcznej opłaty i jest uniezależniony od działań dostawców treści streamingowych czy dostępu do internetu.

 

 

Ocena końcowa:

 • bardzo dobra wydajnosć sieciowa
 • atrakcyjny wygląd
 • świetna obsługa multimediów - także przez aplikacje mobilne
 • funkcje transkodowania oraz obsługa HDMI 2.0
 • bogaty zestaw pakietów dodatkowych - także multimedialnych
 • bezgłośna praca (nie licząc odgłosów mechanicznych dysków twardych)
 • brak

100%

Super produktSuper wydajność

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  10
  cena to zdecydowanie minus
  • avatar
   axelbest
   9
   Nie ma minusów - ale cena rzędu 3,5k to już jest na plus?
   W tej cenie można mieć NAS'a, dysk i jeszcze by się znalazło na kasy na 55-calowy tv. O proszę:

   SYNOLOGY DS218J - 750zł
   2 dyski SEAGATE NAS HDD 2TB 3,5" (ST2000VN000) - 702
   telewizor 55 cali - UE55NU7102 - 2000 zł (są i tańsze)

   Łącznie 3452 :) no prosze....
   różnicę możemy przeznaczyć na koszta transportu :)
   • avatar
    charlie77
    4
    Przepraszam, drodzy forumowicze, czy Pan Redaktor wytłumaczył gdzieś ostatecznie skąd na NASa można załadować materiały multimedialne, które później można szybko, wygodnie oglądać? Bo jakoś nie mogę zrozumieć jakim dziwnym trafem to przyjemne skądinąd urządzonko jest nazywane zastępstwem dla serwisów streamingowych.
    • avatar
     AndreoKomp
     4
     @Piotr Romański
     Chciałem na podstawie testu tego urządzenia sprawdzić jakie korzyści płyną z zastosowania dysku SSD zamiast HDD w serwerze NAS (głównie przy sieci 1GbE i protokole SMB), ale na wykresie, który te korzyści powinien przedstawić czyli "IOPS - protokół SMB" są głupoty. Nic nie ma sensu, bo jakim cudem pojedynczy dysk HDD w odczycie ma IOPS 24000, czyli na poziomie dysku SSD? lub czemu przy dysku SSD zmiana prędkości sieci na 10GbE nie przynosi wzrostu IOPS przy zapisie?
     Wykres "IOPS - protokół iSCSI" wygląda zupełnie inaczej i moim zdaniem tak mniej więcej powinien wyglądać wykres dla protokołu SMB, ale pytanie czy on również nie zawiera jakiś błędów? O co tutaj chodzi, co poszło nie tak?

     Miałbym również pytanie czy jest możliwość wykonania testu kopiowania małych plików (1000x2MB i 10000x2KB) dla pojedynczego dysku HDD i dla pojedynczego dysku SSD? W teście z tego co widzę są wyniki tylko dla HDD. Jestem ciekaw jakie prędkości byłyby dla dysku SSD.
     • avatar
      charlie77
      3
      Przepraszam, drodzy forumowicze, czy Pan Redaktor wytłumaczył gdzieś ostatecznie skąd na NASa można załadować materiały multimedialne, które później można szybko, wygodnie oglądać? Bo jakoś nie mogę zrozumieć jakim dziwnym trafem to przyjemne skądinąd urządzonko jest nazywane zastępstwem dla serwisów streamingowych.
      • avatar
       pawluto
       2
       Minusów brak ? A cena ? Uważacie że płytka drukowana , z dwoma portami i jakimś układzikiem w środku jest warta 2,9 tys zł ?
       • avatar
        losiaczek1
        1
        Możliwość zainstalowani tylko dwóch pojemnych dysków talerzowych to trochę mało. Dzisiaj film 4K dobrej jakości zajmuje jakieś 30-50 Gb. Ja mam w swoim NAS`ie 4 dyski 2Tb każdy, Raid 6 czyli do dyspozycji mam 6Tb i już od dawna nie mam wolnego miejsca. Tak że przy dwóch dyskach po 2Tb to się raczej nie poszaleje.
        • avatar
         losiaczek1
         1
         W przypadku zastosowania bezpiecznego Raid 1 to raczej bardzo ładnie wyglądająca zabawka. Lub urządzenie do składowania zdjęć i muzyki.
         • avatar
          Adam_Sopot
          1
          Człowieku, Ty dalej nie rozumiesz, że podałeś idiotyczny argument: "Przewaga NAS-a nad platformą streamingową to także kwestie finansowe."

          To napisz ile będzie kosztowało zgromadzenie choćby 500 filmów którymi jestem zainteresowany w HBO?

          A w tym komentarzach pokazałeś, że jesteś jeszcze głupszy, bo nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu. Niestety takie czasy - każdy, niezależnie od intelektu, może pisać do internetu.
          • avatar
           Adam_Sopot
           0
           Czy autor mógł się zarejestrować w serwisie? Bo wygląda, jakby nie miał 13 lat. Cena gigantyczna. Za tę cenę mam ponad 12 lat HBO GO. A jak kupię tego NASa, to żeby na niego załadować filmy, musiałbym wydać ogromne pieniądze na kupienie ich w wersji elektronicznej, albo przegranie z DVD (PAL!) albo BR.

           Niestety to jest bardzo smutne, że w takich serwisach teksty piszą ludzie, którym braki intelektualne nie pozwalają na wyciąganie poprawnych wniosków.

           A już argument w kalkulacji, że potrzebne jest konto internetowe jest powalający.

           Panie Romański - niech pan się zajmie hodowlą rybek albo patyczaków, bo niestety dziennikarzem nigdy Pan nie będzie.
           • avatar
            Adam_Sopot
            0
            To nie jest alternatywa. Płacąc 20 złotych za HBO dostajemy natychmiastowy dostęp do ogromnej biblioteki materiałów, która cały czas jest wzbogacana. Pisząc bzdury dotyczące kosztów tylko się Pan ośmieszył, co - jak widzę - wytknęło już panu wiele osób, a Pan nadal nie rozumie. I nie dziwię się, bo tak jak napisałem - intelektualnie nie nadaje się Pan na dziennikarza.

            Napisał Pan "A może jednak postawić w salonie niewielki serwer NAS – np. QNAP i cieszyć się multimediami o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od dostępności internetu?"

            Dobra, wydaję te 3000 złotych i jakie filmy/materiały mogę oglądać? Najlepiej bez łącza internetowego, bo absurdalnie pisze pan i jego koszcie w kontekście serwisów streamingowych.

            To jest tak głupie, że dziwię się, że redakcja benchmarku zaakceptowała te bzdury.
            • avatar
             HomeAudio
             -11
             Brak minusów? Recenzentowi nie przystoi takie coś... no chyba że w ramach bezkompromisowej reklamy.