Serwery plików NAS

Robić czy nie robić kopie zapasowe?

przeczytasz w 1 min.

Elastyczność systemów sieciowej pamięci masowej QNAP umożliwia wszechstronne wykorzystanie rozwiązań serwerów NAS w zakresie ochrony gromadzonych danych. Dobór odpowiedniego urządzenia jest uzależniony nie tylko od ilości zasobów, ale przede wszystkich od ich rodzaju. Ważnym elementem jest też sposób ochrony i możliwości szybkiego przywracania.

QNAP oddaje użytkownikom nie tylko urządzenia do gromadzenia kopii zapasowych. Dzięki migawkom, obsłudze kopii w chmurze, zadaniom replikacji każdy użytkownik i administrator może przygotować własne środowisko backupu oparte o serwery NAS.

Czy warto wykonywać kopie zapasowe? Wiele osób powie, że tak, wiele zaś, że nie, bo ich dane nie są ważne. Jak pokazuje praktyka - dane staną się ważne w momencie, gdy je stracimy.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  8
  Kopie zapasowe robię w chmurze w usługach google i dodatkowo kopie kopi zapasowej na dyskach zewnętrznych jako tako daje mi to poczucie bezpieczeństwa że nie utracę danych.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mnie sprawa w sadzie o prawa autorskie oduczyla zbierania materialow cyfrowych. Gdybym utracil trzepaki to tez mala strata, bo juz sa stare i moge tez ogladac nowe online.