Serwery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

I to koniec naszej drogi - dotarliśmy do momentu, w którym zastanowimy się kto powinien sięgnąć po TVS-882ST2. Nie każdy.

Rozwiązanie choć szybkie i wydajne, na pewno nie będzie odpowiednie dla firm, które oczekują dużej przestrzeni na dane. Oczywiście TVS-882ST jest systemem skalowalnym, jednak rozbudowa powierzchni będzie generowała koszty. QNAP z pewnością będzie idealny dla osób zajmujących się multimediami - szczególnie fotografią czy obróbką wideo. Przechowywanie materiałów w bezpiecznej przestrzeni w połączeniu z portami Thunderbolt i 10 GbE pozwoli na pracę bez opóźnień. Przekopiowanie multimediów z nośników USB również nie będzie trwało wieki. Z kolei centralny system Hybrid Backup Sync zadba o backupy. 

TVS-a powinni również docenić administratorzy, którzy szukają szybkiej i konfigurowalnej pamięci masowej do przechowania danych. A coraz bardziej popularny trend IoT umożliwi wykorzystanie Container Station w ramach tworzenia projektów inteligentych rozwiązań. 

Potwierdzeniem naszych słów niech będzie wypowiedź Jasona Hsu - Product Managera QNAP: 

"TVS-882ST2 jest potężnym NAS-em, zapewniającym użytkownikom ogromną wydajność oraz rozbudowane opcje komunikacji – taka kombinacja cech świetnie się sprawdzi w przypadku najbardziej wymagających zastosowań, np. edytowania multimediów w wysokich rozdzielczościach. Dzięki temu, że urządzenie obsługuje wyłącznie dyski 2.5", QNAP TVS-88ST2 jest również niezwykle kompaktowy i idealnie sprawdzi się w niewielkich studiach graficznych i wszelkich biurach, w których ważna jest oszczędność miejsca."

Na zakończenie zdradzimy cenę. Nie należy ona do najniższych - około 10000 złotych. Choć biorąc pod uwagę możliwości i zakres funkcjonalności QNAP-a warto wziąć pod uwagę TVS-882ST w trakcie wyboru biznesowego NAS-a. 

Ocena końcowa:

 • wysoka wydajność sieciowa
 • doskonała konfigurowalność przestrzeni dyskowej
 • cicha praca
 • konfigurowalność interfejsów sieciowych - przełącznik wirtualny
 • duże możliwości rozbudowy serwera
 • wysoka cena

Dobry produkt

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotrs00
  0
  Dobry produkt? Dobre sobie :)
  NAS do firmy z jednym zasilaczem? Panowie recenzenci - wyjdźcie poza horyzont "zwykłego użytkownika" i zacznijcie myśleć. To wada dyskwalifikująca większość urządzeń "do firm" do przechowywania danych - trzymacie dane na takim NASie, firma pracuje i nagle pada zasilacz? Rozumiem, że w takim wypadku serwis jest na poziomie 2H/4H Fix time? A kto zapłaci za przestój albo stracone dane?
  I za 10tys. można kupic niezły serwer, doposażyć go w dyski i mieć platformę o wiele stabilniejszą niż NAS QNAPa.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Słyszałeś o zasadzie 3,2,1? Nie? to poczytaj. Nikt, kto jest średnio myślący nie trzyma backupu na jednym urządzeniu. Ja mam w firmie 3 qnapy, starego Della i jakiegoś PC na backup. Padnie mi zasilacz i co z tego. Dane są na pozostałych urządzeniach non stop dostępne. Qnapy są tanie jak barszcz. Więc nie wymagaj, żeby były takiej samej klasy jak Dell EMC