Drukarki i skanery

Instalacja, konfiguracja i oprogramowanie

przeczytasz w 1 min.

Do drukarki dołączona jest płytka z oprogramowaniem "Smart Organizing Monitor". Za jego pomocą można monitorować poziom tonera oraz tryb pracy urządzenia. Mamy także dostęp do dziennika zdarzeń.

Ricoh SP 112 aplikacja
Ricoh SP 112 konfiguracja

Na dołączonej płytce znajdują się także sterowniki oraz instrukcja obsługi drukarki.

Zarówno sterowniki jak i aplikację do zarządzania drukarką można oczywiście pobrać ze strony producenta. To dobra wiadomość dla osób korzystających z laptopów lub ultrabooków nie wyposażonych w napęd optyczny.

Konfiguracja druku

Ustawienia wydruku można zmieniać bezpośrednio przed drukiem dokumentu. Po kliknięciu we właściwości drukarki otwiera się okienko z trzema zakładkami. Na pierwszej z nich możemy ustawić m.in. liczbę kopii, orientację wydruku oraz liczbę stron, które mają być wydrukowane na jednym arkuszu.

Ricoh SP 112 ustawienia

Drugi ekran to ustawienia wielkości i rodzaju papieru, rozdzielczości wydruku oraz ustawienia druku dwustronnego (ręcznego).

Ricoh SP 112 ustawienia papieru

Trzeci ekran pozwala na ustawienie znaku wodnego, który ma znaleźć się drukowanych dokumentach.

Ricoh SP 112 ustawienia znak wodny

Na tym w zasadzie kończą się możliwości zmiany i konfiguracji ustawień. Jak powiedzieliśmy wcześniej, Ricoh SP 112, to proste urządzenie o podstawowej funkcjonalności, dlatego brak bardziej szczegółowych opcji nie powinien być dużym zaskoczeniem.

Na samej drukarce nie znajdziemy wyświetlacza, lecz jedynie dwa przyciski o podstawowej funkcjonalności - Start i Reset. To w zupełności wystarcza do obsługi urządzenia.