Klawiatury

"diNovo dla oszczędnych"

przeczytasz w 1 min.

Kilkanaście dni temu, redakcja benchmark.pl przyglądała się najnowszemu zestawowi Logitech diNovo Media Desktop. Rozwodziliśmy się nad zaletami i wadami tego zestawu, a zdania są jak zwykle podzielone, jednak wszyscy zapewne zgodzimy się w jednej kwestii: zestaw był drogi.

Napisaliśmy wówczas, że znakomicie byłoby kupić chociaż samą klawiaturę, oferującą tak wysoką ergonomię jak ta w zestawie diNovo.

Tymczasem Logitech zaprezentował coś, co może być namiastką diNovo, a chodzi oczywiście o ich nową klawiaturę UltraX Flat.

Porównania między UltraX Flat a diNovo narzucają się właściwie same. Jest to bowiem jedyna klawiatura, która podobnie jak ta z zestawu diNovo, została opracowana w oparciu o "klawisze" używane dotychczas tylko w notebookach.

O ile nam wiadomo, UltraX Flat keyboard istnieje tylko i wyłącznie w wersji OEM, przeznaczona jest więc de facto do sprzedaży tylko z nowymi komputerami. W pudełku z klawiaturą próżno więc szukać jakichkolwiek dodatków. W "zestawie" otrzymujemy właściwie samą klawiaturę. Jak wygląda to cacko możecie przekonać się, oglądając zdjęcia.Walory estetyczne to sprawa indywidualna. Możemy za to podzielić się z wami odczuciami po tygodniu pracy na tej klawiaturze. Podobnie jak w diNovo, posiada ona bardzo krótki skok, a pierwszy kontakt z tym typem klawiatur wywołuje dość dziwne uczucie. Do takiej klawiatury trzeba się po prostu przyzwyczaić. Nawet po kilkunastu godzinach, pisanie na UltraX to czysta przyjemność.

Zapomnijcie o bólu nadgarstków spowodowanym zbyt mocnym ich wyginaniem, podczas pisania, na normalnej "wysokiej" klawiaturze. Podkładki pod dłonie znane z innych klawiatur odchodzą w niepamięć, stają się po prostu nie potrzebne.

Układ klawiszy jest klasyczny. Jedynie Enter odbiega nieco od kanonu. Jest mały, ale za to poziomy, więc ta zmiana zbytnio nie przeszkadza. Z tekstu o diNovo zapewne pamiętacie, jak bardzo narzekaliśmy na pomieszany układ klawiszy. UltraX Flat jak większość nowych klawiatur, posiada swój zestaw klawiszy "multimedialnych".Podsumowując. Nowa klawiatura Logitech jest niemalże idealna. Jest bardzo mała, porządnie wykonana, ma doskonały, krótki skok klawiszy. Wszystko to sprawia, że pracuje się na niej niezwykle przyjemnie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!