Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Zakrzywiony ekran

zakrzywiony ekran

Monitor może pochwalić się ekranem o krzywiźnie 1500R. To najbardziej wygięty monitor jaki miałem okazję testować i faktycznie to widać. Dzięki temu faktyczne pole widzenia staje się większe i bez obracania głową możemy objąć wzrokiem całą powierzchnię wyświetlacza. Dodatkowym bonusem jest większa imersja w trakcie gry dzięki wrażeniu "otoczenia obrazem".

AMD FreeSync i odświeżanie 100 Hz

AMD FreeSync

AMD FreeSync to technologia synchronizująca obraz generowany przez kartę graficzną z tym wyświetlanym na ekranie monitora. Ma to na celu minimalizowanie zacięć i opóźnień obraz podczas grania, co zdecydowanie poprawia komfort rozgrywki.

Ważna jest także częstotlwiość odświeżania ekranu na poziomie 100 Hz oraz czas reakcji 4 ms. Producent zaimplementował także specjalny tryb wyświetlania obrazu dostosowany do gier.

Rozdzielczość Ultra WQHD

rozdzielczość ultra WQHD

Większa rozdzielczość połączona z proporcjami ekranu 21:9 przekłada się na większą przestrzeń roboczą. Pozwala to na wygodniejsze korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie, można też mieć otwartych kilka okien przeglądarki lub plików pakietu biurowego. Ma to także istotne znaczenie w grach, gdzie pole widzenia staje się wyraźnie większe, co pozwala uzyskać przewagę nad przeciwnikami.

Technologia Quantum Dot

Quantum Dot

To flagowe rozwiązanie implementowane w telewizorach koreańskiego producenta, teraz obecne także w monitorach. Quantum Dot przekłada się na więsze pokrycie przestrzeni barwowej sRGB, a także wpływa na lepszą równomierność podświetlenia.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login