Smartfony

Zdjęcia, filmy, podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Jakość zdjęć

Główny aparat cechuje się matrycą 13 Mpix oraz przysłoną f/1.9. Przy maksymalnych ustawieniach zdjęcia osiągają rozmiar 4128x3096 pikseli, a ich ogólna jakość okazuje się całkiem zadowalająca, chociaż jak to w konstrukcjach z tej półki cenowej bywa bardzo dużo zależy od warunków oświetleniowych. Reprodukcja kolorów jest poprawna.

Galaxy Xcover 4 aparat główny zdjęcieGalaxy Xcover 4 aparat główny zdjęcie

Galaxy Xcover 4 aparat główny zdjęcieGalaxy Xcover 4 aparat główny zdjęcie

Sama aplikacja aparatu nie zaskakuje, jest przejrzysta i jej obsługa nie powinna nikomu sprawić trudności. Z głównego widoku mamy dostęp do podstawowych funkcji, więcej ustawień wywołać można poprzez odpowiednią ikonkę (prawy górny róg). Przesuwając palcem w prawo wywołujemy okno z trybami fotografowania, a przesuwając w lewo otrzymujemy okazję o wyboru jednego z kilku filtrów.

I przy trybach warto się chwilę zatrzymać. Producent postarał się bowiem między innymi o HDR i Tryb nocny, a także Profesjonalny. Niespodzianką jest ten ostatni, chociaż wbrew temu co sugeruje nazwa nie został on szczególnie rozbudowany, nie można też liczyć na zapisywanie zdjęć w formacie RAW.

Galaxy Xcover 4 aparat aplikacjaGalaxy Xcover 4 aparat aplikacja

Galaxy Xcover 4 aparat aplikacjaGalaxy Xcover 4 aparat aplikacja


zdjęcia wykonane w trybie Auto oraz HDR


zdjęcia wykonane w trybie Auto oraz Trybie Nocy

Na froncie znalazł się znacznie mniej rozbudowany aparat 5 Mpix ze światłem f/2.2. Jeśli ktoś jednak nie zalicza się do największych miłośników selfie i autoportret wykonuje jedynie do czas do czasu to raczej się nie zawiedzie.

Galaxy Xcover 4 aparat przedni zdjęcie

Jakość filmów

Materiały wideo oceniać należy tutaj podobnie jak zdjęcia. Są zadowalające. Przy maksymalnych ustawieniach zarejestrować można filmiki o rozdzielczości Full HD, przy 30 klatkach na sekundę.

Podsumowanie

Galaxy Xcover 4 kosztuje niespełna 1000 złotych. To kwota, która pozwala na zakup naprawdę ciekawych smartfonów i na kilku polach Galaxy Xcover 4 może z nimi przegrywać. Chodzi tu przede wszystkim o wydajność, która jest niestety jednym z najsłabszych elementów tego modelu i jednocześnie tym, co w największym stopniu zniechęcać może do zakupu.

Z drugiej strony w omawianym przedziale cenowym nie znajdziemy wielu propozycji ze wzmacnianymi obudowami, która, jak przystało na smartfona dedykowanego osobom aktywnym, tutaj się zalazła. Jeśli komuś na tym elemencie zależy to zakup Galaxy Xcover 4 można już śmiało rozważyć, zwłaszcza jeśli jednocześnie ceni się wytrzymałą baterię i dodatek w postaci łączności NFC.

Plusy:

 • wodoszczelna obudowa
 • antypoślizgowe elementy zapewniające bardzo pewny chwyt
 • preinstalowany Android 7.0 Nougat
 • dość dobra jakość zdjęć dziennych
 • dobry czas pracy na baterii
 • łączność NFC
 • wymienna bateria

MInusy:

 • słaba wydajność procesora
 • kiepsko działający czujnik oświetlenia

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  owatanka
  2
  Wodoszczelnosc i wymienna bateria da sie? a no da sie tylko po co, szkoda ze flagowce tak nie maja.
  • avatar
   sedarpl
   1
   Jak dla mnie - to jedyny "smsng" godny uwagi. Jego poprzednik dawał radę w pracy.
   • avatar
    Kropeczka
    1
    Plus - wymienna bateria. Ten to doceni komu oryginalna bateria zaczęła zdychać - co następuje już po gwarancji i kto usłyszy cenę pana z serwisu za taką usługę....

    Tylko cena trochę z kosmosu....
    • avatar
     jozek23
     0
     Czy jest w tym telefonie ANT+ ??