Słuchawki

Jakość wykonania

przeczytasz w 2 min.

Dla mnie wygląd słuchawek nie gra większej roli. Znacznie ważniejsza jest jakość dźwięku, komfort noszenia, jakość wykonania i funkcjonalność. Muszę jednak przyznać, że „leweliny” prezentują się całkiem elegancko. Obudowy są dość duże i wykonane w większości z tworzywa sztucznego (metalowy jest niewielki pierścień ozdobny). Zewnętrzna ścianka ma na sobie warstwę farby przypominającej chrom.

Słuchawek używałem przez około miesiąc codziennie i nie zauważyłem by gładka, lustrzana powierzchnia uległa uszkodzeniu lub zarysowaniu. Przenosiłem je zawsze w ochronnym etui dołączonym do zestawu. Jest ono sztywne i ma oddzielną przegródkę dla uszczelek.

Ujście kanału dźwiękowego przykryte jest metalową siateczką.

W zestawie ze słuchawkami Samsung Level In znajdziemy 4 pary uszczelek silikonowych oraz 3 pary uszczelek piankowych (w różnych rozmiarach). Ich idealny dobór jest absolutnie konieczny do uzyskania odpowiedniej jakości dźwięku. Kanał słuchowy musi być perfekcyjnie uszczelniony. Wybór nakładek jest spory, ale jeśli zdarzy się sytuacja, że żadna z nich nie spełni Waszych wymogów, to lepiej zakupcie zestaw dodatkowych. Nie wyobrażam sobie korzystania ze słuchawek dokanałowych bez idealnego uszczelnienia ucha.

Przewód sygnałowy jest płaski i nie ma tendencji do plątania się. Określiłbym go jako solidny i relatywnie gruby, ale bardzo miękki. Powierzchnia jest matowa i przyjemna w dotyku. Tak zwany „efekt mikrofonowy” jest łagodny.

W rozgałęzieniu kabla prowadzącym do prawej słuchawki znajduje się kontroler. Pozwala on regulować głośność, odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, rozpoczynać i wstrzymywać odtwarzanie muzyki oraz (dzięki wbudowanemu mikrofonowi) wydawać komendy głosowe dla funkcji S Voice. Ta ostatnia niestety nie oferuje wsparcia dla języka polskiego. Trudno jednak winić o to same słuchawki. Samsung powinien po prostu przyłożyć więcej uwagi do polskiego klienta.

Rozgałęzienie kabla jest symetryczne. Ściągacz jest dość duży pracuje w miarę luźno, ale dzięki miękkiej powierzchni przewodu nie zsuwa się zbyt intensywnie. Nie przeciera kabla.

Wtyk jest prosty, smukły i elegancki. Sprawia wrażenie solidnego. Styki są pozłacane.