Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Drukarka laserowa Samsung Xpress CL-410W to urządzenie, którego najbardziej interesującą cechą (poza jakością druku) jest technologia NFC. Każdy, kto dysponuje nowoczesnym smartfonem lub tabletem wyposażonym w tę technologię z pewnością szybko doceni wygodę tego rozwiązania. Łatwe drukowanie z urządzeń mobilnych plików przechowywanych bezpośrednio na tym urządzeniu lub w chmurze to niewątpliwa zaleta drukarki.

Jej działanie jest łatwe i bezproblemowe - wystarczy przyłożyć smartfon do drukarki, a odpowiednia aplikacja (Samsung Mobile Print) uruchomi się automatycznie.

Samsung Xpress SL-C410W

Jakość wydruku również zrobiła na nas pozytywne wrażenie. Kolorowe i czarno-białe dokumenty prezentowały się naprawdę dobrze, co powoduje, że drukarka może być wykorzystywana zarówno przez wymagających użytkowników domowych jak i w niewielkim biurze.

Jakieś niedociągnięcia? Przede wszystkim szybkość wydruku, która nie powaliła nas na kolana. Szczególnie jeśli drukarka nie jest w trybie gotowości. Na plus można natomiast zaliczyć rozmiary urządzenia.

 Opinia redakcji
 

plusy:
technologia NFC
dobra jakość wydruków
łatwe drukowanie z urządzeń mobilnych dzięki intuicyjnej aplikacji
łatwa konfiguracja
dobra ergonomia, niewielkie rozmiary
cicha praca

 minusy:
szybkość wydruku
brak automatycznego drukowania dwustronnego
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok. 649
dobry produkt benchmark.pl

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DeRej
  2
  Jeszcze tylko skaner do tego i mamy fajny laserowy kombajn do użytku domowego.Oczywiście w tej cenie.
  • avatar
   Franz
   -3
   Ciekawa drukarka, jednak ma dwie negatywne cechy:
   brak duplexu - dla kogoś kto musi dużo drukować dwustronnie odpada przez ten brak,
   druga rzecz to drogie tonery (dotyczy to generalnie wszystkich drukarek laserowych) - atramentowe drukarki wypadaja pod tym względem zdecydowanie taniej, np. mój HP - komplet atramentów oryginalnych (czarny + 3 kolory) to ok. 400-450 zł. (wydajność: 2400 stron czarny, kolory 1400) - dobrej jakości atramenty zastępcze zmniejszają ten koszt do ok. 250 zł. za komplet - bez porównania taniej niż tonery. Dadać trzeba, że do wielu modeli (szczególnie nowszych) jest problem z tonerami zastępczymi.
   Jak na sprzęt do domu, który nie miałby zarabiać to droga eksploatacja, a i do biura taniszą eksploatację zapewni drukarka atramentowa - gdy drukuje się 1500-2000 stron miesięcznie to roczna różnica w wydatkach robi się znaczna - mówimy o zaoszczędzonych tysiącach.