• benchmark.pl
  • wideo
  • Motorola razr 50 Ultra, wyprzedaż na Steam i unijne podatki na chińskie elektryki, czyli SięKlika #35
Motorola razr 50 Ultra, wyprzedaż na Steam i unijne podatki na chińskie elektryki, czyli SięKlika #35
Ciekawostki

Motorola razr 50 Ultra, wyprzedaż na Steam i unijne podatki na chińskie elektryki, czyli SięKlika #35

przeczytasz w 4 min.

Miron testuje Motorolę razr 50 Ultra, Steam wrzucił wyprzedaż i sporo fajnych gier w dobrej cenie, a Unia Europejska rozważa kolejny podatek od chińskich samochodów elektrycznych. Czas na 35. odcinek SięKlika!

Ziom, obadaj SięKlika, tej!

Kosztuje mniej niż 1500 zł, a wygląda jak flagowiec. Motorola Moto G85 zaprezentowana

No dobra, Motorola Moto G85 wygląda jak Motorola, ale z wyższej półki, kosztować ma jakieś 1500 zł i ma mieć zakrzywiony na bokach ekran. Co poza tym ma mieć Moto G85? Wielki ekran o przekątnej niemal 6,7 cala, odświeżaniu 120 Hz i maksymalnej jasności 1600 nitów. Do tego 12 GB RAM-u i Snapdragona 6s Gen 3. 

Moto G85

Rekordzista wśród składanych smartfonów. Motorola razr 50 Ultra: pierwsze wrażenia

Miron położył swoje łapska na Motoroli razr 50 Ultra i w tekście opisującym pierwsze wrażenia zawarł zdanie: “coś czuję, że to najlepszy składany smartfon typu flip na rynku”. Odważne, co nie? Telefon prezentuje się absolutnie genialnie - genialniej nawet niż razr 40 Ultra, która jak dla mnie w ubiegłym roku zaorała konkurencję - i wydaje mi się, że pełny test Mirona tylko to potwierdzi. Polecam więc czekać. Jeździć, obserwować. 

razr 50 Ultra

Tak Europa chce konkurować z Chinami. Sprowadzane “elektryki”: z dodatkowym cłem

Unia Europejska chce walczyć z chińskimi samochodami elektrycznymi, które są, za tanie. Chińskie samochody są dużo tańsze niż europejskie czy właśnie zachodnie samochody, więc kiedy trafiają na europejski rynek to dostają podatkami, cłami, VAT-ami i innymi takimi. 

Zabawne jest jednak to, że nawet mimo tych wszystkich podatków te chińskie samochody ciągle są tańsze niż podobnej klasy samochody o zachodnim rodowodzie. Dlatego Unia rozważa wprowadzenie dodatkowego podatku - opłaty wyrównawczej w wysokości nawet 25% wartości sprowadzanego do Europy samochodu.

chińskie samochody

Elon Musk wrzucił mema z polskiego filmu. Internauci nie mieli litości

Trump zaraz będzie prezydentem największego i najfajniejszego kraju na świecie, więc internet robi pod siebie - jedni z ekscytacji, drudzy ze strachu. Musk się do tego kuligu osobliwości dołączył i wrzucił mema, na którym mamy znany notatnik z anime “Death Note”, w którym się wpisuje imię i nazwisko delikwenta do wykasowania i samego delikwenta, który się zwie Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Śmieszne? Rozsądne? Nie ważne! Internauci zaczęli pytać jaśnie oświeconego Muska o różne rzeczy. O to, czy zna kontekst tej sceny z filmu i… Ech, zapraszam do lektury właściwego newsa.

Musk

Rusza wyprzedaż na Steam. Wiedźmin 3 za dychę

Skoro lato, to ruszyła wyprzedaż gierek na Steam. Steam Summer Sale 2024 to okazja do wyrwania kilku ciekawych tytułów w dobrych pieniądzach. Jak ciekawych tytułów i w jak dobrych pieniądzach? Ot Wiedźmin trójeczka jest po dyszkę, a Wiedźmin trójeczka ze wszystkimi dodatkami, ten na wypasie, za niecałe 4 dyszki. 

Co jeszcze? Disco Elysium - The Final Cut za piętnastaka, Far Cry 6 za 5 dyszek i choćby Hogwarts Legacy za 107 polskich złotych. Wyprzedaż potrwa do 11 lipca, więc trochę czasu jeszcze mamy, żeby położyć na czymś fajnym swoje łapy. 

Wyprzedaż Steam

Nowe szaty króla! Oto Garmin Edge 1050

Pojawił się był na rynku nowy najlepszy komputerek rowerowy. Nowy najlepszy licznik z GPS. Dlaczego jest najlepszy, skoro jest nowy i w sumie nikt go jeszcze nie obadał na poważnie? No, nikt poza wąską grupą ekspertów. Skąd bierze się jego najlepszość? Bierze się z tego, że Edge 1040 był najlepszy, a teraz Garmin Edge 1050 jest nowy i będzie jeszcze lepszy. No prosty temat.

Garmin Edge 1050

Ten smartfon ma z tyłu tajemniczą śrubkę. Zgadniesz, do czego służy?

CMF Phone 1 będzie smartfonem z wymiennymi obudowami. Co poza tym? Poza tym będzie miał premierę 8 lipca i będzie miał podzespoły, jak średniopółkowiec. Niby zero emocji, ale te wymienne obudowy… Nostalgia uderza mocno.

Smartfon

Co nowego na Netflix? Premiery lipiec 2024

Netflix pokazał był lipcową ramówkę, w której znajdzie się kilka ciekawych tytułów, na które ktoś pewnie tam czeka z wytęsknieniem. Lista jest długa i znajdziecie ją w newsie od Seby, a ja odniosę się tylko do nowej części Gliniarza z Beverly Hills, w której mający 173 lata Axel Foley wciąż wygląda jak 20-latek, lata helikopterami, dowcipkuje i w ogóle. 

Obejrzę to sobie pewnie, ale głównie po to, by uświadomić sobie raz jeszcze, że historia nie powinna się powtarzać, bo jak już się powtarza, to przeważnie jako farsa i tragikomedia. Przykłady? O taki choćby Książę w Nowym Jorku 2…

Netflix

Będziemy mogli sobie pogadać z naszym Audi. Odpowie chatbot (ChatGPT)

Audi pokazało system rozrywki, czy tam info-rozrywki zintegrowany z ChatemGPT. Po co? A po to, by teraz móc se pogadać z samochodem, jak z człowiekiem. Rzecz ma trafić do pojazdów marki wyposażonych w system MIB 3 od roku 2021 - po aktualizacji oczywiście. 

Audi

Rewolucja w fotowoltaice. Niemcy opracowali nową technologię

Nadchodzi rewolucja w fotowoltaice. Normalnie panele fotowoltaiczne są oparte na krzemie i mogą absorbować światło w całym widzialnym spektrum. Te niemieckie panele, opracowane przez naukowców z Uniwersytetu w Würzburgu, a konkretnie, mechanizm pochłaniania światła w tych panelach ma składać się z czterech różnych barwników “jakichśtam”, ułożonych blisko siebie. Ten skomplikowany układ cząsteczek umożliwia ultraszybki i wydajny transport energii. 

Naukowcy nazwali tę innowacyjną metodę URPB, gdzie kolejne litery oznaczają długości fal świetlnych, które są absorbowane przez te cztery barwniki. Mam tu U dla ultrafioletu, R dla czerwieni, P dla fioletu i B dla niebieskiego. Proste? Pewnie, że proste. 

Testy wypadają obiecująco, więc… Może kiedyś ten patent ujrzy światło dzienne.

Fotowoltaika

Niczym remaster Return to Castle Wolfenstein. Ten mod to potęga

Modyfikacja RealRTCW 5.0, po najnowszej aktualizacji, to istny remaster Return to Castle Wolfenstein, czyli cudownie miodnego tytułu. Najnowsza wersja fanowskiego moda wprowadza nowe bronie, nowe osiągnięcia i nową mapę. 

Seba jara się robotą moderów, jak ten krzak gorejący, a że chłop się na grach zna, to polecam mu zaufać i ogarnąć sobie tego moda i wrócić do zamku Wolfenstein. 

RTCW

I to już koniec #34

Zamiast krótkich newsów na końcu zacząłem wrzucać wam informacje o testowanych na benchmarku rzeczach, więc uznajmy, że będzie z tego nowa świecka tradycja. 

No, to co tam było testowane?

  • Pogadałem sobie z gościem z firmy Aidlab, a dokładnie to z CEO tej firmy, Jakubem Domaszewiczem o ich opasce monitorującej zdrowie tak, że nic tak nie monitoruje zdrowia. Polecam sobie wywiad przeczytać, bo urządzenie - jak już ujrzy światło dzienne - zapowiada się na kozacki sprzęt.
  • Machnąłem sobie też felieton o tym, że smartfony nie są żadną rewolucją. Felieton, z którego wydźwiękiem łatwo jest się nie zgodzić, więc stwierdzam odgórnie, boostując swoje ego, że to dobry felieton był. 
  • Wojtas przygotował zestawienie routerów, które warto kupić. I bardzo dobrze, że przygotował. Tak se myślę, że Wojtas to się merytorycznie broni i stanowi genialną przeciwwagę do mojego postrzegania technologii z dziecięcej perspektywy.
  • Jakub ogarnął temat o tym, jak wydłużyć działanie AirPodsów na jednym ładowaniu. Wziął chłop na warsztat różne generacje i choć fanem rozwiązań Apple nie jestem, to muszę przyznać, że spoko materiał mu z tego wyszedł.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login