Systemy operacyjne

Przypisz dowolne funkcje dowolnym klawiszom

przeczytasz w 1 min.

W niektórych laptopach prawy klawisz [Alt] jest tak mały, że pisząc tekst z polskimi znakami diakrytycznymi zdarza się trafiać omyłkowo w klawisz sąsiadujący. Dotyczy to zwłaszcza osób mających duże dłonie. Zdarza się, że taki problem sprawia, iż klient nie decyduje się na zakup komputera, ponieważ wie, że nie mógłby liczyć na dobry komfort pracy.

Aplikacja SharpKeys

Mało kto jednak wie, że istnieje aplikacja pozwalająca na przypisanie dowolnych funkcji dowolnym klawiszom. Co więcej, wybrane klawisze można nawet całkowicie wyłączyć!

Jeśli układ klawiszy ci nie odpowiada, pobierz i zainstaluj program SharpKeys. Po uruchomieniu wybierz przycisk "Add". Następnie w nowo otwartym oknie kliknij na "Type Key" i wciśnij klawisz, który chcesz edytować i zatwierdź decyzję przyciskiem "OK".

Przydzielanie funkcji wybranemu klawiszowi

Kolejno z prawego panelu wybierz funkcję, jaką ma pełnić ten klawisz (jeśli chcesz go wyłączyć wybierz "Turn Key Off" znajdującą się na samej górze listy). Kiedy to zrobisz wciśnij "OK". Teraz pozostaje już tylko wcisnąć przycisk "Write to Registry", aby wprowadzić odpowiednie zmiany i wylogować się z systemu. Po ponownym zalogowaniu wprowadzone poprawki wejdą w życie.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login