Wydarzenia

Polskie firmy w Hanowerze

przeczytasz w 2 min.

Naszą fotorelację chciałem zacząć od najbardziej interesujących produktów i technologii prezentowanych przez Polskie firmy.

Comarch

Firma Comarch skoncentrowała się na odbiorcach niemieckich. Na stoisku tej firmy przede wszystkim można było porozmawiać z przedstawicielami handlowymi działającymi na tym największym europejskim rynku IT. Wiele rozwiązań jest dedykowanych pod odbiorców z tego kraju. Największy nacisk partnerzy niemieccy kładą na różnego rodzaju systemy sprzedaży mobilnej SFA.

Stoisko firmy Comarch.

Cybercom

Firma Cybercom, znana z opracowania specjalizowanego systemu interfejsu Blutooth o nazwie BlueGo wykorzystywanego obecnie przez większość producentów motoryzacyjnych do bezprzewodowego sprzęgania telefonów komórkowych z systemami elektroniki znajdującymi się w samochodach, przedstawiła koncepcję Infotinmet-On-A-Stick. Polega ona na tym, że wykorzystując proste urządzenie-klucz wyposażone w złącze HDMI umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki czy uruchoamianie aplikacji na panelu LCD deski rozdzielczej samochodu. Plikom czy programom (programy uruchamiane są poprzez procesor zamontowany na kluczu HDMI) udostępniane są elementy wyposażenia samochodu takie jak np. głośniki czy ekran panelu LCD. Co ciekawe, zaraz po podłączeniu klucza, panel dzielony jest na dwie części i na dolnej widoczne są dostępne aplikacje i dane będące na kluczu. Istotne jest to, że środowisko uruchomieniowe jest całkowicie odizolowane od systemów samochodu, dzięki czemu niema możliwości zainfekowania elektroniki znajdującej się samochodzie.

Koncepcja Infotinmet-On-A-Stick firmy Cybercom.

Koncepcja Infotinmet-On-A-Stick firmy Cybercom - klucz HDMI z danymi multimedialnymi.

Fibaro

Firma Fibaro na targach CeBIT 2014 zaprezentowała szereg urządzeń związanych z koncepcją inteligentnego domu. System tej firmy jest systemem bezprzewodowym, dzięki czemu nie wymaga żadnej dodatkowej instalacji przeznaczonej do przesyłania sygnałów. Co więcej przekażniki do instalacji np. bezposrednio sterującej żaluzjami czy pozycjonerem okna połaciowego są zminiaturyzowane i mieszczą się bez problemu w podtynkowych puszkach.System jest całkowicie modularny i pozwala w każdej chwili na podłaczenie dodatkowych urządzeń i może współpracować ze sprzętem innych producentów związanych z automatyka przydomową. Oczywiście możliwe jest sterowanie systemem automatyki za pośrednictwem urządzeń mobilnych takich jak smartfony i tablety.

Konsola sterująca inteligentnego (tzw. centralka) domu występuje w dwóch wariantach pozwalających na podłączenie różnej liczby urządzeń.

Przekażnik instalacji łączący bezprzewodowe sterowanie z zasilaniem przewodowym wysterowywanego urządzenia.

Przekaźnik mieści się w puszcze podtynkowej.

Wielofunkcyjny czujnik ruchu reagujący również na podniesienie, przesunięcie czy drgania.

Czujnik przeciwpożarowy jest w stanie pracować w temperaturze 100°C.

Czujnik zalania (powodzi).

Sterowane gestami żaluzje.